ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
dorukmoruk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Nisan 2019 21:49
Son Ziyaret:
24 Temmuz 2019 17:22
Toplam Mesaj:
3 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Dorukhan Alpaslan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Dorukhan Alpaslan

SON 3 MESAJI

Yeni Lepistes Akvaryum Kurulumu Hakkında
Çok teşekkürler. :)

Ek sorularım,

Balıklar yavruladığında popülasyonu nasıl kontrol altına alırım? Tankımdaki balık nüfusunu nasıl istediğim seviyede tutarım?
İstanbul anadolu yakasında akvaryumcu öneriniz var mıdır? Gittiğim yerlerde hep sıradan lepistesler var.
Lepisteslerin yavruları albino gibi özel ırk doğma şansı var mıdır? Yoksa hep aynı renk mi doğarlar?
Lepisteslerin yanına vatoz olarak cüce mi tercih etmeliyim yoksa büyük vatozlar olur mu?
Son olarak lepistesler diğer canlı doğuranlarla sağlıklı bir şekilde yaşar mı?

Teşekkürler. :)
Yeni Lepistes Akvaryum Kurulumu Hakkında
Yorumlarınız için teşekkürler. 90 litrelik akvaryumuma bugün sunsun hw-603b dış filtre aldım. Aslında lepistesler için pipo filtrenin uygun olacağını okumuştum ancak pipo ile akvaryumda çok sık su değiştirmek gerekeceğini düşündüğüm için dış filtre aldım. Size bir sorum olacak. Dışarıdan şelale şeklinde vereceğim suyun yaratacağı oksijen balıklara yeterli olur mu yoksa bir hava motoru almama gerek var mıdır?
Yeni Lepistes Akvaryum Kurulumu Hakkında
Herkese merhaba,
Öncelikle aranıza yeni katıldım. Umarım iyisinizdir.
Çocukluktan beri heves ettiğim akvaryum hobimi sanki vahiy gelmiş gibi gerçekleştirmeye karar verdim ve 90 litrelik bir akvaryum aldım. :) Acemiliğimi atmak ve hevesimin kırılmasını önlemek için adım adım gitmeye karar verdim ve lepistes bakmayı düşündüm.
İnternetten araştırdığımda bitkili akvaryumlar çok ilgimi çekti ancak CO2 ve sıvı gübre gibi ekstra durumlar biraz gözümü korkutuyor. Yoğun bir iş temposuna sahip olduğum için bir hevesle akvaryumu doldurup sonra ölümleri görmek istemiyorum.
O yüzden sizden (varsa eğer) ekstra co2 veya gübre gibi detay bakımlar istemeyen ve lepisteslerim ile güzelce yaşayabilecek bitki önerisi rica ediyorum. Tabii bitki ismi ile beraber bakımları hakkında da ipucu verirseniz harika olur.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 272 Online Kullanıcı, 148 Üye

Online Kullanıcılar

budak_murat, dr_ozi, Emre uzunca, AhmetTRKS, enfor, emre12ozkan, dmhrt, rccol, keita06, demirsoy, özkan01, KILLIFISH, mardek, aldemirgen, Bonzi, mrah, krib, CagriSindirac, FatihCay, ludwigia, oazili, ootkn, gokturkseyhan, tanganikantalya, mustafakuzu, Ejder Günaydın, ersin1981, Muammer57, tarıkt, erdalakçay, Ahmetus, diaslayt, indianaconz, nanomd, neşet69, MURATKARAGOZ, benerium, leventzl, ertangulercan, fretchord, erensimsek, beyazgul, cafer06, shiroii, Neothauma, DarkSaqa, KillLaKill, Noyes, Talha, Mikail Erdoğan, selam123da, Ali Tayfun, furkankeskin, Therbosstat, abdullahercantr, Silostalay, Aquarist101, KadirSpmz, BurakAta, UGURBEY, erdo_bg, istaquarium, Carl, nvrkcy, furkangüner38, cannizaro, ssozdemirr, freediscus, cuno3437, ka2n, steady, YunusAkvaryum, icelebi, ankara0606, MiSoSiKiaN, _RdnC_, yakaryus, A. İhsan Akşen, Fatih_, Ahmet Haşim, Koksal Gurkan, gattar5050, sinan55555s, Brsk, CagataySutcu, kbkz, Birtek, tetrazona, turgay53, egedin, soliter83, mperk, Harlequin, Paradoks, kursatufukcoskun, HarunYldrm, Berk12, Altispinoza, TugayKrmn, Megline, Mannugor, KEREMERT, GünayS, BerkayS, i_gulistan, Mehmet0011, Foai, JapoJupo, sobetta, ErtanGulen, BadgeR, beratonur, Chewere, orimohito, lojistisyen, oktay ak, koraydemirbas, Cem Altay, Kadir5834, UnalCevahir, esesserhat, ozan_1903, ozgürfreedom, sinanistanbul, hak45, sinanb85, Ulvikerem, denizim20, baron70, Csumer, burundi, Bilgekarga, Quersian, Kamil009, burakbiskici, fatihkuzen, Akvaryum8585, DeMiRBeY27, elgalad, Tolga58, nikon_, yigitmstt, HardScape, zatonica, Kanada38, eskiyapar, idiopatik, barxbull, Şakir Üçoluk,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,751,610 Mesaj
  • 402,502 Konu
  • 91 Forum
  • 142,324 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,434 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.