ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
muratyarici
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14242,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
38
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Şubat 2017 11:26
Son Ziyaret:
4 Saat 15 Dakika önce
Toplam Mesaj:
58 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
murat yarıcı
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

murat yarıcı

SON 10 MESAJI

Nano Shrimp Tank
Hayırlı olsun..keske sfp16 yerine sfp34 alsaydiniz..bu hacimde temizleme araligi cok kısa olacak..16cabuk tikaniyor
En Ucuzundan Münik Karides Akvaryumu İçin Bi Pipo
En verimlisi dophin sfp16 sizin için..pahalı dersenizde 20-25 tl arası çin malı pipo ve 30-40 lira arası hava motoru
95gr Disposable Co2 Tüp İçine Mayalı...
Bence projede sorun yok gayet mantıklı..ancak siz büyük bir hata yapmışsınız. ve difüzör yerine oksijen taşı bağlamışsınız.bu yüzden belkide 1 ay gidecek co2 i 10 günde bitirmişsiniz.
Sarı Ateş Karides Akvaryumum Bitkili(3 Aylık) 🦐🌿
Merhaba güzel bir tank olmuş..Ancak karidesler sarı ateşten çok turuncu sakuraya daha çok benziyor [:?]
Karides Akvaryumumdaki Değişik Canlılae Bunlar Ne
[QUOTE=ceyh]Nematodlar yuvarlak solucanlardır, planarya yassı solucandır, sanırım bir yanlışlık oldu. [:)][/QUOTE]

Evet haklısınız terim hatası yapmışım..Bir yandan da facebook da bir arkadaşın ısrarla nematoda planarya demesi ile mücadele ediyordum :)
Karides Akvaryumumdaki Değişik Canlılae Bunlar Ne
[QUOTE=sobetta]@muratyarici peki insan bağırsaklarında yaşayabilen ve bitkilerin köklerini yiyip öldüren bu Nematod'lar sizin bağırsaklarınızda bulunsa da tehlikesiz olur mu? Nematod'lar parazittir, asalaktır. Canlıların iç organlarını yerler ve hızla ürerler diğer parazitler gibi, bir yanlış bilgi daha...[/QUOTE]

Uzun zamandır bu kadar güldüğüm bir yorum okumamıştım. 30.000'e yakın türü olan nematodu hem bitki yiyen hem canlıların iç organlarını yiyen bir "parazit" ilan ettiniz hemen..Bitkilerde ki Kök ur nematodlarını da iyi bilirim insan bağırsağındakini de akvaryumdakini de..Özellikle balıkların bağırsağında yaşayan (ki çoğu balığın boşaltım sisteminde bulunabilir aynı insanlardaki gibi) solucanların tamamının bir balığın iç organını yeme savı baştan başa hatalı bir düşünce..insan bağırsağında bile onlarca nematod olabilir ancak bunların bazıları zararlıdır.düşünün yüzbinlerce bakteriden de yarısı yararlıysa yarısı zararlıdır..Bu akvaryumdaki nematod zararlı değil sadece omurgasız canlıdır yuvarlak solucanlar grubundandır...Her gördüğünüz canlı zararlı değildir bu nematod kesin parazit asalak diye genelleme yapıp gördüğünüz canlıyı tanımadan yorum yapmanız büyük hata..Tankda lepistes gibi bir balık varsa afiyetle yer ama bu nematod bu balığı yemez..Akvaryumda istemezseniz kimyasal da mekanik te mücadele eder akvaryumdan her türlü uzaklaştırabilirsiniz..az yemleme ve sık su değişimi zaten minimuma indirir..o yüzden asıl sizin söylediğiniz şey "bir yanlış bilgi daha"[EDIT]muratyarici,2019-04-04 12:41:13[/EDIT]
Karides Akvaryumumdaki Değişik Canlılae Bunlar Ne
Bunlar planarya değil..nematod
hiçbir zararı yoktur (görüntü dışında) bütün karides tanklarımda var..toprak altında kalan yemleri tüketirler..eğer akvaryumda karides dışında bu tarz canlılardan yoksa su değerlerinde sorun var demektir..cocepod,cyclops,limpet ve nematod gibi canlılar kardes akvaryumlarında olur..düzenli su değişimi ile zaten kontrol altında tutulur..
Korkmanız gerekenler hydra ve planaryadır.
Akvaryum Ph Durumu
Ph yükselecek mi yoksa düşürülecek mi ?
Paludaryum Hakkında Soru ?
Arkadaşlar doğru yorumlamışlar..kapta karides yada üst alanda uğur böceği olmaz..başka türler araştırın
Puffer Hasta
1 ve 2: Yetişkin bir Puffer için 30L yetersizdir, bununla beraber “tür” ise zaten 2 tane mevcut. İlki denizde öbürü acı sularda yaşayan. “YSK” 0-50ppm arası olan sulardır, içme suları en kötü 150ppm’dir bu da “acı” değildir.

Acı su kavramı ve iletkenlik konusu kavramları farklıdır..Puffer türleri acı su balığı olup 1005-1006 tuzlulukta bakılır ki bu da tds metre ile ölçülmez..tds ile iletkenlik (ms)ölçülür..ppm ve microsiemens ölçüleri farklıdır.
pufferlar için hazır veya osmoz su kullanmaya gerek yoktur çeşme suyu ile bakabilirsiniz..eğer hazır su kullanacaksanız gh ile mineral eklemek gerekir ki gereksiz ve masraflı olur.

Büyük ihtimalle balığınız green spotted puffer..
ve beslemede yapılan en büyük yanlışı sizde yapıp kuru yem vermeye çalışıyorsunuz ... yapmayın
ayrı bir salyangoz akvaryumu kurun adi salyangoz ramshorn vs..ve pufferlara salyangoz verin..kabuklarını kırarak yerler bunun amacı canlı yemden ziyade balığın dişlerini törpülemesidir,zamanla uzayan dişeri yüzünden yem yiemez hastalanır kendine zarar verir..zor durumlarda ise kuru değil dondurulmuş karides verin..1 paket 20tl aylarca gider

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,771,559 Mesaj
  • 405,343 Konu
  • 91 Forum
  • 143,615 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,722 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.