ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
atlantis917
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
66
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ocak 2017 10:55
Son Ziyaret:
59 dakika önce
Toplam Mesaj:
64 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
24 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdal ÖLÇER
Doğum Tarihi:
13 Temmuz 1981
Yaş:
37
İl:
Istanbul
Meslek:
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdal ÖLÇER

SON 10 MESAJI

Cüce Vatoz Cinsiyet
İlkinde bıyıklanma yok gibi tahminim dişi. İkinci de ise bıyıklanma başlamış gördüğüm kadarı ile bu da erkek olduğunu gösteriyor.
1500 Litre Akvaryum Da Hamsi?
Sonuçta her denizin belirli oranda tuzluluğu ve belirli aralıklarda sıcaklığı var. bu değerlere alışmış olan balıklar için bu değerler sağlanıyorsa mesela tropikal bölgelerin deniz balıklarına uygun tuzluluk oranı ve su sıcaklığı ayarlanıp bakılabiniyor ise hamsi, istavrit, uskumru, palamut vs. gibi uygun ölçülerde ve uygun yemleme ile bakılabileceğini düşünüyorum.
yani hangi canlıya bakıldığından çok canlının geldiği yerin (tatlı su, acı su veya deniz) özellikleri ve o balıklara uygun bakım koşulları önemli olandır.
yani yeriniz var ise ve uygun yaşam koşullarını sağlayabilirseniz bir mavi balinaya da büyük beyaz köpek balığına da bakabilirsiniz. [:D]
Ramirezi Cinsiyet
[QUOTE=Pesimist07][/QUOTE]
Öncelikle asıl sorunuz olan altispinosalar için yorum yapmamışım (yapıldığı içindi) ama benimde katkım olsun. 1dişi 1 erkekten yana oyumu kullanıyorum. Erkeklerin üst finlerinin sonu ip gibi uzar. Bendeki baskın olmayan erkektede baskın olanda da bu şekilde. Diğer 4 dişi de ise ki biri altispinosaların en irisi ve akvaryumun en baskın olan altispinosası ama hiç bir dişinin üst finde uzama yok.

Lepisteslere gelirsek o akvaryumda altispinosalar olduğu sürece yavruların yaşayıp büyüme ihtimali hiç yok!! Yetişkin olan lepistesleriniz için de onlar üreme yaşına girip çiftleştikten sonra her 25-35 gün arasında beslenmelerine bağlı olarak illaki doğum yapar.[EDIT]atlantis917,2018-11-30 18:23:10[/EDIT]
Ramirezi Cinsiyet
[QUOTE=Pesimist07][/QUOTE]
lepistestir, vatoz veya altispinosa olsaydı anlardınız muhakkak.

bu arada foto da olan vatozun biri siyah renkli yani l144 değil normal cüce vatoz.
videoda beyaz olanın gözleri kırmızı ise o da albino cüce vatozdur(%99 ihtimal ile)[EDIT]atlantis917,2018-11-30 13:05:24[/EDIT]
Yosunlanma
Akvaryuma bir vatoz koyun afiyetle yer. Sıkıntılı bir şey değil
Neon Tetra Ağız Yarası
Rica ederim. Yapılabilecek şeyler yanlarına başka neon, kardinal neon eklememek (onlara da bulaştırmamak) bir diğeri de kaliteli ve kondisyonlarını yüksek tutabileceğiniz yemleme. Bu şekilde en azından yaşamlarının uzamasını sağlayabilirsiniz.
Neon Tetra Ağız Yarası
Bu hastalığın bir çaresi yok ne yazık ki[:(]
neon hastalığı olarak aratırsanız bulabilirsiniz. sadece neonlar arasında bulaşıcı ve çoktan diğerlerine de bulaşmıştır. yaklaşık iki yıldır benim elimdeki neonları bu şekilde bakıyorum, 27 adetten 3 tane kaldılar (gerçi 5 tane kadarı farklı sebeplerden kaybettim)
birinde çıkıyor onu kaybetmeye yakın bir veya iki tanesinde daha görünüyor ve ilk hastalığın göründüğü balığı kaybediyorsunuz. ne yazık ki süreç bu şekilde ve yavaşça ilerliyor.
Gymnogeopagus Balzanii Çiftim
Öncelikle balıklarınız çok güzel, sağlıkla beslemenizi dilerim.

[QUOTE=Hysteria][/QUOTE]
kerem bey merhabalar. sizin yazdığınız bilgiler mikrogeophagus ramirezi, bu konu ise gymnogeophagus balzanii hakkında. türleri biraz karıştırmışsınız, iki balık arasında oldukça fark var.
ramireziler orinoco nehir sisteminde bulunur, güney amerikanın kuzeyinde ve yağmur ormanlarnın ortasında yer alır. yani çok yoğun orman bölgesinde yer alıyor bu da suyun ph'ının düşmesine (5,5-7,0 iyidir) ve suyun renginin kararmasına neden oluyor (yani black water oluyor), aynı zamanda bölge ekvatora yakın olduğundan yıl boyu sabit ve yüksek su sıcaklığına sahip. ramireziler 5-6cm büyüklüğe ulaşabiliyorlar ve düz zemin üzerine yumurta bırakıyorlar. son olarak tek eşliler.

balzaniler ise güney amerikanın daha güneyinde yer alan rio parana ve rio uruguay da yaşıyorlar. bu bölge subtropical bir bölge yılın bir kaç ayı daha serin geçip nehirlerin daha serin akabildiği bir bölge. mesela yabancı sitelerde yıllık olarak suyu 16-18 derecelere indirilip doğal ortamı simule edilebileceği yazılıyor. bitki yoğunluğu daha düşük olduğu için su daha sert, ph olarak 6,5-8 aralığını kaldırılabileceği yazılı, su daha berrak olan bir bölge (clear water olarak geçiyor yanlış bilmiyorsam). 150 lt lik akvaryumda 2 dişi 1 erkek olarak bakılabiliyor, yani tek eşli değiller. boyları 20 cm'ye ulaşabiliyormuş(yani ramirezinin 4 katı kadar büyüyorlar). dişileri ağızda kuluçka yapan bir tür.

ek olarak jbl sansibar kumunun ph düşürdüğünü ilk defa duydum(okudum). bana göre sarı veya krem renkli ince silis kum yeterli, jbl'e dünya kadar para vermek gereksiz geliyor. tabi bu kişiden kişiye değişen bir görüştür. kum için sonuç olarak her iki balıkta toprak yiyen gurubu olduğu için ince taneli silis kum güzel olur ama ben altispinosalarımda kumsuz zeminde yavru gördüm şimdi kumlu zemindeler henüz bir şey göremedim [:(]. [EDIT]atlantis917,2018-10-16 11:15:57[/EDIT]
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=catstevens][/QUOTE]
evet siz bize pas vermişsiniz bende size gol atmanız için geri vericem ama iki ayağınıza birden [:D]
altispinosa için fazla yazmama gerek yok ilk yazımı okuyabilirsiniz, apistolar için de bir kaç tür sizin istediğiniz gibi kakadu bunlardan birisiymiş(beslemedim de, nedense ısınamadığım için düşünmüyorum da), trifasciata da sanırım dayanıklı (ama ramirezi gibi çekinik bir tür olduğu için yazmadım daha önce)
yani her iki ayağınızla da gol atabilirsiniz[:iyi:]
En Dayanıklı Güney Amerika Cücesi Hangisidir?
[QUOTE=catstevens] [/QUOTE]
ben avcılar ve beylikdüzü taraflarında bir kaç akvaryumcuda bulmuştum altispinosaları. benim gördüğüm muammer abi pek altispinosa getirmiyor. onda daha çok apisto ve ramirezi oluyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 408 Online Kullanıcı, 222 Üye

Online Kullanıcılar

blackstonep, Dark65, -doctore-, kabaktadi, kadirik, serkantezel, nesta, Sercanoklu, radyasyon35, devito, faruk7481, Fatih ÇE, muhengin26, zeroide, Ibrahim90, DeviLLe, Koblenz, mrah, fth0507, Ltba, Serdariekrem, Findarato, Yaqmur, bluerush06, darksider, suatbay, Fragant, ersel, icelebi, erdemoguz, sedat78, kanmet, Ejder Günaydın, enginm2000, mardek, ilker aydın, -RBG-, simonmc, sempathyc, atiryaki, cashercash, mahoed, TROY, AEfe, cin66, bcirav, chnkc, redfox69, furkangüner38, Oasis, Rango, asanc, Muratmurer, Kemal KİREZCİ, karaman67, arda_kaplan, Chosen, erozdem, TSevil, Delraich, İsmail YILDIRIM, Ercan89, fikret43, ilhannnn01, eferotti, ahmetcirali, Bayulker, Kınayu, fretzly, mcmert, egedin, salp, hermiş, johnson1907, MrtPekgoz, Muhendiss, ozanyavuz, alitekkenx, Mrtypc26, mad-boy, selcoo, fzkdevil, BadWolf, prax, banned, lizuferum, mkale, lokmansaglam, Mollabey, gyunda, Acil Stop, ManeNia, tosbag, muratgurer, tkahramaner, sametsahincomtr, anima_08, muratantalya007, mimarist, murats31, KAMPUT, Ekrem-17, muzaffer22, lojistisyen, AslanReside, volkanizma06, yigitoglum, afacan80, hamzaHRT, InsOmniA_C, mehmetkkten, sedaterdem, sefo, Gökhan Yüce, baraqeu, MUSTAFAEKR, EXAGON, debreleza, Alev, fikri.kaya13, ibrahim3444, Akvaristttttt, H.Ocal, darkaura, ikola, thebronzebomber, GOKHANKAYHAN, _RdnC_, orimohito, SEZERKAYRA, temucin, BoraBerkol, kastinbjk, yaguara, deriinmavi, sselduz, tlgtck, faithlesss, muzaffer03, oytun, BuRAK, hmete, Unreal55, miralp, Alpdemirel, Funatics, Mustafasuer, DiscusFan, Deniz Demircan, serdartom, mrcbc, Carmentality, moby24, muratkk, mightymurat, guray1989, Dogukankln, Apistotales, yusufkorkmaz, aniltuncer, BaranTiryaki, ozan fatih, Mysecrets, murat efe, avukathasan06, tatalevo, RoIF, ANEMON, 1923BnJn, JapoJupo, AhmetEmreC, AlperTasci, tolgasüren, Sui3452, gökhan aslan, hasanumut, MertA, Army64, Hasan Demir, Tutuncu11, tathadr, msurucu, Akvarist31, kaanhits, sbasoz, AquaGreenVB, ismailakay, Bllzgl, wedatng, HerkesinBirPopisi, suslu_78, Tugkan, EmreOzkurt, AmazonDream, Fishbone, ferhatGaznevi, karademir48, sades76, Megline, abunil, qokhan89, Foai, sbaslar, aldemirim, asikurt69, canguler, idiopatik, aliyilmaz34, Hrn37, Ugur79, Ches, tdenizs, Abacus, evilways, Sütçü, berul, yusufkaa, tarsus, fatih88, bluemirror84, utoku, luffynewgate, safak55,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.