ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hozsoy
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
144
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
07 Ekim 2016 18:06
Son Ziyaret:
7 dakika önce
Toplam Mesaj:
208 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
56 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Harun ÖZSOY
Doğum Tarihi:
12 Kasım 1990
Yaş:
30
İl:
Içel
Meslek:
Okul öncesi öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Harun ÖZSOY

SON 10 MESAJI

Sheydanın Aklı Karışık Akvaryumu
Şık bir kurulum. Tebrikler.
Nette Gördüğüm Devasa Fanus (38 Litre)
Açıklamalarınızla tamamen aklımdan çıktı bu proje. Düz cama devam ediyorum. Teşekkürler yorumlarınız için.[:)]
Nette Gördüğüm Devasa Fanus (38 Litre)
Merhabalar. Nette dolaşırken mega bir fanus gördüm. 10 Galon yani yaklaşık 38 litre ediyor. Fanusta balık beslemeye elbette karşıyım ama bu büyüklüğü görünce filtreli, ısıtıcılı, aydınlatmalı ve hoş bir ember-neon tetralı bir tasarıma "acaba?" dedim.

Bu ürün ülkemizde yok ama yurtdışından getirtsek yolda kırılır mı? Bu tarz kargo tecrübeniz var mı? Yazarsanız sevinirim. İyi hobiler.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=KKX6KzLqmyE[/VID]
Tetrazon'a Av Olmadan Yaşayabilecek Salyangoz
[QUOTE=erkanmazici]Valla salyangoz yiyen, tanıdığınız bir Tetrazon varsa, ben de onu arıyorum. Görürseniz saygılarımı iletin kendisine. Dolgun yem karşılığında benim akvaryumlarımda bir iş teklifim olacak ona.

Hocam, Tetrazon dediğiniz balık biraz haşarı bir minik sazancıktır. Olsa olsa biraz dalgın bir salyangozun antenini falan kapabilir. Kabuğu kıramaz, salyangozu komple ağzına alamaz. Nasıl yiyecek?

Çoğalacak bir salyangoz istiyorum dediğinizde sesli güldüm. Ah be hocam, bu salyangozlar tam bir aşk çocuğudur. Her hal ve koşulda ürerler. Nerite gibi üremek için tuzlusu arayan türleri bir tarafa bırakacak olursak, akvaryuma dadananından tutun, asla anlamadığım şekilde para verilip alınan Elma Salyangozlarına kadar, bunların alayı akvaryumunuzu bir Porto Riko erotik filmine çevirirler. Nedenli nedensiz, yaprağın altı üstü, kumun üstü, ısıtıcı, filtre borusu, sulu kuru dinlemezler, sürekli çiftleşirler ve ürerler. İşi fanteziye vurur nebekarlar.

Velhasılı salyangoz ürer hocam. En temel ve belki de tek fonksiyonları budur.[/QUOTE]

[:D][:D]Güldürdünüz hocam. Aşırı şiddetli aşktan dolayı ısıtıcıya gerek kalmıyor diyorsunuz yani. [:D].. Yok zaten bilinçli olarak adi salyangoz koyuyorum tanka. tankın içinde tasarımdan dolayı ulaşamadığım kör noktalar var. Ağır ve yığma taşlar mevcut. Kuytulara yem kaçarsa su değerlerini bozup hastalığa davetiye çıkarmadan adiler çürükçül görevi yapsın diye lazım. Salyangoz nesli kurursa dediğim şey olacağı için aralarında husumet olmasın istedim.[:D][:D] Bu yorumunuz beni çok rahatlattı çünkü tetrazon'a ilk defa bulaşıyorum. Teşekkür ederim. İyi hobiler[:)][EDIT]hozsoy,2020-11-22 16:55:27[/EDIT]
Tetrazon'a Av Olmadan Yaşayabilecek Salyangoz
[QUOTE=Nihat Taşçı]Minare, ramshorm gibi türler çift cinsiyetli. O yüzden yavru almanız kesin gibi bakabilirsiniz fakat boyut olarak yem olabilirler. Dediğim gibi ama cinsiyet ayrımı olmadığı için bir tane salyangoz ölsede 10 tane yerini dolduracaktır. Elma ve türevleri olan salyangozlar ise boyut olarak daha büyük ve yenmesi daha zor türlerdir ancak tek cinsiyet sebebiyle eş dışı erkeği bulmanız gerekir ki ayrımları çok zordur. Genelde fazla sayıda alınıp ihtimaller yükseltilir. Baktığım bazı sitelere göre de sizin balıklarınız salyangoz yiyen bir tür değiller. [/QUOTE]

Ben de araştırdım ama tetrazon ve salyangoz ilişkisi konusunda çok bilgi bulamamıştım internette. Şimdi internetten ramshorn siparişi verdim. Teşekkür ederim Nihat Bey. Araştırdığınız için ayrıca sağ olun.
Tetrazon'a Av Olmadan Yaşayabilecek Salyangoz
Merhabalar. Çürükçül bir salyangoz arıyorum, tetrazon akvaryumuma koyacağım. Yalnız balıkların salyangozları yemelerini istemiyorum. Bu durumda av olmayacak ve çoğalabilecek bir salyangoz türü tavsiyesine ihtiyacım var. Not olarak ekleyeyim, tankta bolca saklanma yeri mevcut. İyi hobiler.[:)][EDIT]hozsoy,2020-11-21 20:03:41[/EDIT]
120x40x50h Hacme İç Filtre Kullanmak
[QUOTE=Cengizhan06]Aslında sump kullanmanıza bir engel yok.Akvaryumunuzdan bağımsız sump yapılabiliyor ve bu sumpu akvaryumunuzda herhangi bir değişiklik yapmadan,doğrudan akvaryumunuzun içerisine konumlandırabiliyorsunuz.Portatif sump deniliyor.[/QUOTE]

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Portatif iç sump sistemini bilmiyordum. Sayenizde öğrenmiş olduk[:)] Google görsellerde güzel çalışmalar da var. Gördüğüm kadarıyla bu sistem, iç filtre sisteminin daha gelişmiş versiyonu. Bayağı hoşuma gitti eğer iç filtre yetersiz kalırsa bu sistemi favorilerime aldım[:3]

120x40x50h Hacme İç Filtre Kullanmak
Selamlar değerli hobiciler. Dış filtrenin kurulumu, kaldırması, contasının iyice kapak kısmına yapışana kadar başlangıçta 3-4 saat ufak sızdırma yapması, boruları, bana komplike gelen donanımları falan derken yıllardır kullandığım ürüne bir antipati beslemeye başladım. Bana gereksiz çetrefilli geliyor. Ya sump kullanayım ya da iç filtre kullanayım diyorum. Tankta sump deliği olmadığı için sump konusunda yapabileceğim bir şey yok ama iç filtre kullansam nasıl olur diye düşünüyorum. Bu konuda değerli fikirlerinizi merak ediyorum.

Bu ölçülere güçlü, kaliteli bir iç filtre kullansam nasıl olur? Su tankın dışına çıkmasın istiyorum. Besleyeceğim balık tetrazon balığı. 20 adetlik bir sürü beslemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi hobiler[:3].
Melekçi Oldu Size Astronotçu
Selamlar. Bir astronot hobicisi olarak takdir ettim. Ben de yıllarca melek besledikten sonra astronota geçmiştim. Tankınızın hacmi gayet yeterli ama alan konusunda kullanışsızlığı var. Aynı hacimde 150x50x50 ölçülerinde daha mutlu bir hobi sürdürebilirsiniz. Müstakbel yaşamlarında daha barışçıl yaşamaları için bu tarz bir ölçü daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Balıkların maşallahları var. Formları gayet yerinde. Astronot meleğe nazaran daha zevkli bir balık(bence). Hayırlı olsun, iyi hobiler dilerim...[:)]
Beyaz Hareketli Görsellik Bozan Canlılar
Merhabalar. Şu videodaki akvaryumun camındaki gibi hareketli, küçük, beyaz ve görsellik bozan, hızla çoğalan canlılardan nasıl korunabilirim? Genelde dallı yapraklı tanklarda fazlasıyla çoğalıyorlar. Öncesinde başıma geldi ama sonraki kurulumumda oluşmadan önlemek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=fzNZH0Ksdrk[/VID][EDIT]hozsoy,2020-11-05 18:38:36[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.