ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
CaptainJava
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
25
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Kasım 2016 21:05
Son Ziyaret:
Dün 07:59
Toplam Mesaj:
81 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
27 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre H.
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1978
Yaş:
43
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre H.

SON 10 MESAJI

Ophiopogon Japonica 🌱
[QUOTE=engin045]Balıklar bitkiyi yemez ancak bu bitki akvaryumda uzun süre yaşamaz. Terraryum bitkisidir. Çok güzel bir bitkidir ama böyle bir sıkıntısı var. [/QUOTE]

Evet bende çok beğenerek aldım ve 200 lt. high tech akvaryumuma diktim. 34 gün oldu dikeli, ilk başlarda çok güzel fotosentez yapmaya başladı,daha sonra yavaş yavaş sakal yosunu oluşmaya başladı yapraklarında ve bazı yaprakları sarardı ve çürüdüler. Bende araştırmak için nete bakıyım dedim yazınızı gördüm. Acaba akvaryum içindeki yerini mi sevmedi diye ona bakıyordum.
Cory Yem Seçimi
[QUOTE=Aplot]Merhaba. Bu kadar yem almak sadece size masraf olur. Yemlerin çoğunda benzer ham maddeler bulunuyor. Çoğu yemi bitiremeden kullanım tarihini bitirebilirsiniz. Ben 8 coryme haftada 3 kez tablet yem atıyorum arada diğer balıklara attığım yemleri azar azar atmak yerine birden atarak batmasını sağlıyorum. Akvaryumumda bolca salyangoz olduğu için yem kalmıyor.
Etçil beslenmeyi daha çok seviyorlar.
İnce kum ve yaprak vb. tortusu olursa çok daha mutlu ve sağlıklı olurlar. [/QUOTE]

Haftada 3 kez yemlemeyi nasıl yapıyorsunuz? Akşamları ışıkları kapatınca mı yapıyorsunuz?
Corydoras Pygmaeus (pigme Cöpcü Baligi) Hakkinda
Bende 6 adet aldım. İzlemesi çok keyifli balıklar. Bunları hangi yem ile ve nasıl beslemeyi tavsiye ediyorsunuz? Tankım high tech bitkili.[EDIT]CaptainJava,2021-04-09 23:20:42[/EDIT]
Creaqua Sıvı Gübreler
Creaqua gübre fiyatlarını bilmiyorum ama Tropica ile aynı fiyatlara sahipse; yeni çıkan kendisini daha ispatlamamış, yeterince reklam-pazarlama-promosyon-sponsorluk vs için para,zaman,emek harcamamış bir marka için riske girilmez. Tropica ile yola devam derim. Tropica vs.'den daha kaliteli olabilir bilemiyorum. Zamanla kendini ispatlaması gerekli. Türkiye'de yapmaları gereken bence ilk önce fiyatlarını yerli markalar (Reeflowers, CrystalPro vs.) ile rekabet için konumlandırmaları. Şişe tasarımları süper olmuş. [:iyi:] İçeriğini bilemiyorum ama.???
Dusuk Fosfat Sorunu
[QUOTE=the__legend]

Rica ederim. Gübrelerde gerek birikim, gerek tüketim orantısız ise önerim su değişimi ile dengeyi yeniden kurmak. Bir de ben olsam her gübreyi ayrı ayrı dozlarım tankı tanırım, gelişimi gözlemlerim sonrasında tropica tarzı ürünlere geçerim çünkü siz bildiğim kadarı ile tankı yeni kurdunuz ayrıca birde şu var bitkili tankta mutlaka sessiflora gibi günde 2 cm uzayan (hızlı büyüyen) ve tankların test kiti niteliğinde olan Zeytin bitkisi gibi hızlı gelişen bitkiler bir dönem de olsa mutlaka bulunması gerektiği inancındayım en azında tank eskiyene kadar. Bu yazdıklarımı edindiğim tecrübelere istinaden yazıyorum sadece yöntemlerden bir tanesi ve sonucu her zaman farklı olabiliyor su kimyasında garanti yok malesef.

Saygılarımla

[/QUOTE]

Zeytin bitkisini nasıl test kiti olarak gözlemliyorsunuz, biraz açabilir misiniz?
Tropica Specialised Bulunmuyor Yerine Ne Alalım?
Herkese Merhaba,
High Tech akvaryumumda Tropica Specialised (Yeşil olan) kullanıyorum,fakat ithalatta galiba sorun var 300ml olandan bulamıyorum. 125'liklerde hızla tükeniyorlar. Yerine alternatif, all in one (hepsi bir arada) gübre ne tavsiye edersiniz?
Corydoras Pygmaeus (pigme Cöpcü Baligi) Hakkinda
Bende bitkili tankıma çöpçü bakıyorum, küçük olmasını istiyorum. Pigmeler de diğer çöpçülerin yaptığı gibi tabanın hareketlenmesini sağlarlar mı?
Jbl Manado Su Üstünde Yüzme
Bekleyin zamanla çöker. Çökmeyenlere tepeden hafifçe vurun [;)]
Sarı Ateş Neon İçin Hangi Kum?
Sarı ateş neon karidesler harika canlılar ama bana görede sanki biraz daha narinler diğer neocaridinalara göre. Jbl aquabasis tabanlı ve üzerinde Jbl Manado toprakta bakıyordum. Su olarak RO su kullanıyordum, 23 derece sıcaklıkta ve deli gibi yavru alıyordum daha sonra dinlenmiş çeşme suyu kullandığım tankıma aldım ve karideslerin hepsini malesef kaybettim(Ankara suyu). Suyun TDS değerine bağlıyorum ben. Toprakta etkilidir ama suyunuzun değerlerine bakmanızı tavsiye ediyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 329 Online Kullanıcı, 179 Üye

Online Kullanıcılar

LeonidaS, ahmdkrks, H.e.k, Libidish, fahri-, extuin, ironself, Curse, MBiLGiN, Bvarisli, Akgün Cem, Ejder Günaydın, biacar, OgulcanGngr, Fatih ÇE, Brk78, Bysam, yucesoy83, Kubilay ZereN, AliEfeCin, gardanli, diper, B U N D Y, emiral, Menfa, oguzhanakici, ÇEPNİ, Piyanist., diyadin1, burakcingiz, DeviLLe, mcetindas, SelmanTaskin, mrcnnn, krib, beyazgul, devko, zekigonlum, Cloud, Sarslanpay, SaRCoPhiLiuS, Hiko, reprise, serhan16, Kınayu, BadWolf, OnurAvci, darkaura, night_clubs, Baykalbul, oguzburcin, mosskolik, Cnkt, GoldfISH🖤, StenkaRazin, Alpercicek35, levent07, yigitozb34, ferbay, koagulant, Mnsr, Shateiel, Cryx, UBA9, SCORPION_79, Schatten1907, Blocktrade, muzaffer_81, numan85, Kunan, RyMeeSs, mmemati, 77Mert77, omdmr, Ynsmr, Hobilenyum, mutlubaba, aliy, alpkim, Hasantahsin, hoca0666, whiter, ucserbes, Kirklarelili39, Tanganyika07, beratonur, Nadirmbuna, EnderCan, İbrahim 14, cansani, mt_scaper, hermiş, alperdos, muzaffer aras, MERT16, melektrikci, okkaliokan, MrBdk, huseyn75, DokuDizayn, MiSoSiKiaN, aktivist06, ceyh, Zeiss, Ilkay54, Simsekbatuhn, camoka007, casper35, skoyuncu0, Rivayet, Emrekoc12, khanks, Quersian, UmutHalac, bbkaya06, Wolkan, Raeburn, HugoSanchez, Ahmet 3543, ternapi, Dark65, Troxus, nehiryeli, dinglong, tusege, Mematiesk, adnanuluçay, freelife, Wretched, ozgurozturk00, yamanailesi, terranova, onenineone, borakocak, JDEAN, Ahmet_, Emincan, muratgurer, Bay.psikoz, suslu_78, gyunda, DolFinn15, SemihSarısoy, şansal, sadangur, Anıl16, ahmetfiratozkaya, bytrmrt, emree06, Eacar, Daddynbr, UnalCevahir, nzfszr, erdalakçay, Yldz06, berotti21, yakaryus, egepehlivan, Maydonose, tosyalı, DRARH, de4b5, utoku, HarunYldrm, BoraER, halilsa, mimar55, cyhn84, ey5892, SuperSport, agcode, Foae, ozan_1903, PriM3x, thejaponcu, muratdeg, Mikail Erdoğan, RuLing, ozanmayacı, Oktayn93,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.