ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
fma3280
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
215
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
07 Eylül 2016 23:17
Son Ziyaret:
34 saniye önce
Toplam Mesaj:
242 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
232 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih Akyol
Doğum Tarihi:
22 Ocak 1973
Yaş:
46
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Fatih Akyol 120X50X60h Tropheus Duboisi

SON 10 MESAJI

İç Parazit İcin Flagy İlacı
[QUOTE=CNYTYLMZ]Erkek vatozumda mantar harıcı ic parazıt oldugunu tespit ettim cook ince ipliksi 20 cm kadar dıskı yarı seffaf sekilde yapıyo ic parazıt dediler flagy aldım tablet seklinde simdi iç parazit olan vatozu ayrı tanka ayırdım ana tanka garanti olsun diye uygulama yapayımmı ?

Kesin cözüm olsun degerli vatozlar var akvaryumda ne yapmalıyım

Nasıl kullanılır bu ilac

Geçmiş olsun;
Ayrı bir tankta uygulamak doğru olacaktır.
1. gün 50 litreye 1 tableti eriterek dökün. Isıyı 30 dereceye çıkartın.
2.gün % 20 dinlenmiş su ( ısısı akvaryum suyu ile aynı olsun ) değişimi yapın tekrar 1 tablet eritin dökün. Bu arada 2. gün akşamı çok az bitkisel yem ( tercihen NLS Thera +A ) verin.
3.gün aynı şekilde devam edin. Bu arada dışkısını, hareketlerini ve rengini kontrol edin.
Bu şekilde dışkısı normale döner, hareket ve rengini eskisi gibi olur, yemi de iştahlı yer ise tedaviyi bırakın. Benim tavsiyem bu tedavinin en az 5 gün yapılması.

Eğer ana tankta herhangi bir hastalık belirtisi yok ise ilaç uygulamayın. Ana tankta ki balıkların yemini tedbir amaçlı sarımsak suyuna batırarak verebilirsiniz.


[EDIT]fma3280,2019-01-22 17:20:40[/EDIT]
Ciklet Ve Green Terror Akvaryum
Satan arkadaş böyle demiş ise söyleyecek fazla bir şey yok.
Yapılması gereken 1 erkek 4 dişi sarı prenses 1 erkek 4 dişi mavi beslemek. Ya da sadece 10 Ahli ile devam etmek.
Resimden gördüğüm kadarı ile bir kaç tanesinde karın çökmesi var gibi. Ya iyi beslenmemiş, ya da iç parazit olabilir.
Ciklet Ve Green Terror Akvaryum
[QUOTE=Cankuttt][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212501/220120191449461.jpg[/IMG]

Arkadaşlar balıklarımı yeni aldım 43 adet balık ve 170 litre akvaryumum var içindekiler;

1 adet papağan ciklet
1 adet. Leopar vatoz
Sarı , Mavi , paslı cikletler.
2 adet Green Terror
10 adet ahli ciklet
Bi kaç adette adını bilmediğim siyah çizgili sarı balık var bu akvaryumdan yavru alma şansım nedir satın aldığım arkadaş yavru verdiler dedi ve green terror bu akvaryuma gider mi saygılar...[:)]
[/QUOTE]

Merhaba;

Vallahi nereden başlayacağımı şaşırdım.

170 litrede 43 balık. Balık başına 4 litre su hacmi. Yapmayın balıklara yazık. Farklı coğrafya ve su değerlerine ait balıklar. Balıklara uymayan bir taban malzemesi ve fuzuli aksesuarlar. Balık sayınız azaltın (10-15 adet) Bir arada yaşamaya uygun türleri besleyin. Onlar için doğru kum ve ekipmanlar edinin. Gördüğüm kadarı ile bir dış filtre yok, muhakkak edinin.

Ondan sonra yavru alma olayına bakarız.
Çöpçü Balıkları 2 Haftalık Yavrulara Zarar Verirmi
Her iki tür de barışçıl türlerdir. Bir problem olacağını sanmıyorum. Yine de ilk 3-5 gün iyice gözlemlemekte fayda var
Green Terrör
Bu litrelerde astranot, ateş kafa, oscar, green terror ,regani olabilir. Tabii bu türlerin 25-30 cm ye kadar büyüdüklerini unutmamak ona göre tür ve çift sayısını ayarlamak gerekir
Resimlere Bakıp Yardımcı Olurmusunuz
[QUOTE=Rkblk]

Aynen lav kırığı var tabanda bu bendeki filitre uygun değilmi değiştirmemmi gerekiyor

Bitkili akvaryumlar da lav kırığı kullanılıyor ama tek başına yetmeyebilir( siyah hagen bitki kumu galiba ) diye biliyorum ama yanıltmakta istemem. Daha iyi bilen birine sorun
Sıfır Sunsun 303a Mı? 2. El Eheim 2217 Mi?
Sonuç olarak herkes kullandığı kadar memnun ya da memnun değildir. Şu an da 2217 kullanıyorum ve memnunum. Debi olarak büyük fark yoktur. 2217 çalıştığını anlamak için eğilip kulağımı dayıyorum nerdeyse. Elektrik olarak ta fark var. 2. el olarak alındığı vakit , kaç senelik bir cihaz olaması da önemli. Sun Sun 303A kullanan birisini de dinlemek lazım.
Bu Nasıl Temizlenir?
Şu an yeterli gibi duruyor. Haftada 1 elyafı değiştirin, kaba pislik görürseniz lav taşını da akvaryum suyu ile temizlersiniz.
Prenses - Ciklet Balık Akvaryumu
Yeni başlangıç hayırlı olsun.
Tanganyikanın bazı cikletleri fazla büyümez ama bakım zorluk derecesi yüksektir, yeni başlayanlara tavsiye edilmez.
Elinizde ki 110 litre ile canlı doğuran ( Lepistes, molly, kılıç gibi ) balıklar besleyebilirsiniz. Küçük, hareketli renkli balıklardır. Çok çabuk ve fazla ürerler. Bakımı nispeten kolaydır.Tabii bu balıklar genelde azda olsa bitki ( şart değil ) olan akvaryumlarda beslenir. O zaman farklı bir kum gerekir. CO2, gübre gerektirmeyen basit bitkiler olabilir. Bitkisiz, silis kumda da yaşayabilirler.
Yine bu akvaryum ile 4 erkek 1 dişi çiklet ( s.prenses-ıceman-auratus gibi ) olabilir.
Akvaryumu büyütürseniz (120X50X60h) bir çok konuda avantaja geçersiniz. Bu ölçüde belki çok seveceğiniz bir ciklet türünü koloni (2 erkek 10 dişi ) olarak beslersiniz ve yavru alabilirsiniz. Ya da karma bir malawi ciklet akvaryum olabilir. Bir kaç sene sonra Tropheus türlerine geçebilirsiniz. Yani büyük akvaryumdan zarar gelmez.

Acele etmeyin. Okuyun araştırın analiz ederek son kararı verin. Burada en önemli husus ( eğer karma olacak ise ) aynı coğrafya, göl-nehirde aynı su değerleri ile yaşayabilen türleri seçmek.
Bir balığı sevmek göreceli bir durumdur. Boş zamanlarınız da balık üreten yerleri gezmeniz de fayda var.
Bu Nasıl Temizlenir?
[QUOTE=Splendor]

Biyologlar bilimin ve teknolojinin de gelişmesiyle birlikte araştırma amaçlı dünyanın çeşitli göllerinden, derelerinden ve akarsularından örnekler toplayıp inceliyorlar. Birbirlerine benzer özelliklere ve yapılara sahip mikroorganizmalar buluyorlar. Farklı deneylerde kullanıp inceliyorlar. Bakıyorlar ki suya damlatılan amonyak sayesinde koloni gelişiyor ve ortaya Nitrat çıkartıyorlar. Aynı zamanda başka bir grup insan da balıkların beslenme ve solunum sonrası ortaya çıkan atıklarını incelerken; BİNGO! bir bakıyorlar ki suya amonyak salıyorlar. Peki bu mikroorganizmalar tarafından tüketilen amonyak sayesinde ortaya tonla nitrat açığa çıkıyor fakat bunlar su örneklerinde neredeyse yok gibi. Nereye gidiyor bu kadar nitrat, havaya mı karışıyor acaba? Daha sonra botaniklerden öğreniyorlar ki bitkilerin temel besin maddesi nitratmış, yani suda fazla nitrat olmamasının sebebi bitkiler tarafından kullanılmasıymış. Peki bitkiler atık olarak ne veriyormuş? Aaa oksijen.. Yani balıkların ve tüm canlıların ana yaşam elementi.

Yine *bilimle kanıtlanmış* başka birtakım bilgiler vererek konuyu kapatayım.. Endülüsün ötesinde koca bir kara parçası bulunmuş ve dünya yuvarlakmış.. Evet evet bildiğimiz top gibi ama biraz basık, tam açıklamıyorlar..[/QUOTE]

Tam bende bir şeyler yazayım mı ? Konu uzar "saçma" yorumlar gelir, gerek yok derken sizin bu yazıyı okuyunca pek bir keyiflendim. Bilimin gerçeklerini tatlı bir hiciv ile yazıya dökmüşsünüz. Tebrikler...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 426 Online Kullanıcı, 232 Üye

Online Kullanıcılar

merdyen, Serkanhan, oguzburcin, vidoq, commonman, hasan_ali05, ademh, redfox69, Abacus, Cannkayaa, oyazik, ALPERDORTKOL, denizulucutsoy, UfukVural, runo89, buno61, Kınayu, Terador, afacan80, cafermutlu, Süleymannn., Dark65, armaqan, SCORPION_79, bitocika, mehmetkkten, edizpasha, exfish, ubeceren, birolken, burak618, Akkaplan, seyhunkurtoglu, Gökhan bilir, Koksal Gurkan, ELIZZ, mrtysr, stra_nger, ufukdemirturk, ONRAYDN, Volkan özdilmen, GOKHANKAYHAN, ceyokatt, cans, TA4OSE, Berkaenn, Taha2699, burak1, alimesut, DeviLLe, AmazonSever, GoldfishKeeper, Fatih ÇE, Mert92, alicankatip, _RdnC_, TheHobi, Dejawu5454, AtlasPoyraz, cief17, ybingol, ersel, Buğraa, kawaguchi, flagellum, beyazgul, BARBAR, Brsk, G. Eren, devrimdpt, Arkun, endemtr@yahoo.com, ShAdOw, StenkaRazin, truva, JangoFettus, Bafrali1983, image, hermiş, abdussamet, Selcen&Ergün, necaati, emrekilci1988, fzkdevil, MiSoSiKiaN, muratgurer, kosanozsener, mmaavii, icelebi, ibrahim3444, gokhan ilhan, fretzly, abdullahttr, FRaVF, fma3280, incaia, Gökhan1907, rccol, darkaura, Erdinc23, ubaykoc, vendetta99, muspar, orimohito, erdem35, cetin77, ferbay, Mehmetpoad, serkanakp, erdem73, hipnos, Cihanust, polar, MysticArts, AmazonDream, Muhendis, Beykozbeyi, Ejder Günaydın, Orhunekm, SuPiresiAtakan, Kuduoglu, Yigidalp, sezokara, MertA, Tritagna, yxxl, hasant, calderon61, MurathanM, BurakAta, mcmert, alix, SGY, FurkanYnk, barxbull, Gursoyhasan, EXAGON, ProsecutoR, kadirik, Suheyb, aktivist06, muhengin26, ozan_1903, murat35500, aliaydogan1, fikret43, mkale, Legendry, suslu_78, Ayktakdmr, elbet20, erten, DNGC, mutlubalik, albadrosso, Sulajmido, loyal28, meydey_d2, erbilonur@gmail.com, wallece, TheLast, bzaferucak, alper_kaya, Muhendiss, Luigi2862, doganksl, ffurkann, hashhead, mustafatercan, erman212, ozgurnez, Muzaffer KEPENEK, Hamza mukan, LIGHTNING, Serkan Odabaşı, Kemalk41, Marmara34, invincible, cankckrt, mperk, metamorfiksist, necayip, ERHNdmr, yilmazer79, Mete Duru, ismailyakupoğlu, Onat, Arapaima, erdogan41, muratchef, muratantalya007, KEREMERT, ChannaGachua, yigitmstt, Ünal15, abidin16, aldemirim, yagızalp, Legendary, Volkan08, Denis06, Kimyagerisg, Etimesgut06, nevesata, R. Ünal, ALEM, HatayLimete, CagriTURK, Tutuncu11, sofistiche, Fishbone, Woland, evilways, egehamit, Smsngpro, MUSTAFAEKR, avukathasan06, Hakanla Yollarda, onur55, Magnificent, yedili, fb, HardScape, electrofish, karademir48, Foai, Ege., Yaşar16, RoIF, gokberk, ustabuneya, Altispinoza, hasanumut,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.