ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Kromatit
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4913
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Ağustos 2015 23:10
Son Ziyaret:
2 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
6580 [4.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
548 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Ali
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Samsun
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Ali

SON 10 MESAJI

Red Tail Big Ear Ribbon
[QUOTE=ibrahim35]Red tail big ear ribbon;

[VID]https://youtu.be/VcfZ6H0VW8s[/VID][/QUOTE]
İbrahim Bey tabanınızda ne var?[EDIT]Kromatit,2019-08-16 19:25:03[/EDIT]
Sıvı Gübre Ve Karides
Ölçülü kullanırsanız bir şey olmaz.
M 2 Hesabı Nasıl Yapılır ...
1 akvaryumun 5 yüzeyi var. 4 akvaryumda 20 yüzey eder. Her yüzeyin eni ile boyunu çarpıp cm2 olarak buluyorsunuz. Bunu da 10.000'e bölerseniz m2 eder.
Beta Hangi Yemleri Yer
.
sarımsaklı yem: Sarımsaklı olması sadece kokusu ile balığı çekiyor. Sarımsağın etki etmesi için taze olması gerekiyor. Sarımsaklı yem özel bir faydası olan yem değil yani.
kaz cıgerı: Bu balığın doğasında asla kırmızı et yok. Hiç vermeyin. Hem zor sindirir hem yağlandırır.
dıp yemı: Eğer alabalık yemleri gibi yağlı bir yemse atın çöpe gitsin. Eve barka yaklaştırmayın. Chips veya tablet yem ise birkaç dakikada yiyeceği kadar verin. Suda saatlerce beklemesin.
granulyem: Çok faklı granül yemler var. Hangi granül?
konserve artemıa: Yetişikin balığa vermenin bence hiçbir anlamı yok. Su piresi verebilirsiniz.
koyun yureklı yem: Bu balığın doğasında asla kırmızı et yok. Hiç vermeyin. Hem zor sindirir hem yağlandırır.

Bunların hepsini geçip üstteki mesajda yazıldığı gibi betalar için üretilmiş yemleri seçmeniz çok daha iyi olur.
Vatoz Havasız yaşar mı ?
Corry ve vatoz türleri yüzeye çıkıp hava alıp dibe iniyorlar. Aynı yunuslar gibi. Bu yüzden düşük oksijenli sularda yaşayabiliyorlar. Ancak yine de bu balıkların ve varsa akvaryumdaki diğer balıkların yüksek oksijenli suda yaşatabiliyorken nasıl olsa ölmezler diyip düşük oksijen seviyesinde yaşatmayı ben doğru bulmuyorum. O oksijen seviyesi su kalitesi hakkında bizim bir tahminde bulunmamızı sağlıyor.
Miyaco Fish Kullanimi
Genel olarak bir şeyler duymuşsunuz ama konular hakkında bilginiz yok.
Şu başlıktan iç parazit, mantar, beyaz benek hastalıklarına bakabilirsiniz. https://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp
Yer yer pul kopmaları olabilir. Enfeksiyona bağlı pul dökülmesi ise ayrı bir konudur. Beyaz/pembe renki balıkta pulsuz yerler normal kabul edilebilir. Adı transparan japondur zaten.
Amonyak ve filtre konuları için önce burayı okuyun. https://www.akvaryum.com/yeni_tank_sendromu_ve_azot_dongusu_makaler_21_5823.asp
O akvaryuma 5 balık da çok fazla. 2'ye inmeli.

Slm sevgili akvaristler.japonlarim mantar kapmis ve jel gibi siciyorlar ama baliklarim cok saglikli duruyor.
*** Puldaki mantar ve dışkı arasında ilişki yok. Jel gibi olursa şeffaf olur. Beyaz renkli veya başka renkli olması yemleme ile ilgilidir. Hasta balık çok sağlıklı durmaz. Kenarda bir yerde tek başına durur, yüzmez.

karinlarinda bir çökme yok yuzgeclerinde mantarlar var beyaz beyaz.miyaco fish veriyorum iki gundur.
*** O ilacın balığın karnı ile ilgisi yok. Mantarın mantar olduğuna emin misiniz? Belki normaldir. Yakından bir fotoğraf atsanız iyi olur.

4 gun sonrada metilen mavisi verecegim .gunluk °%20 su degismi yapuyorum .
*** Böyle dönüşümlü bir tedavi planlayan olmadı daha önce. Tanınızı kesinleştirelim. Miyacofish içinde ne var bilgi bulamadım ama sararttığına göre mikofish muadili olabilir. Suyun rengine bakılırsa az kullanmışsınız. Zaten etki etmez.

sorularim.1 metilen mavisi kullani gerektirecek bir tepki bulamdim baliklarimda ama akvaryum kucuk diye baliklar hasta oldu diye NO2 cok geldigini dusunup vermek istiyorum.
*** Metilen mavisi kullanmak zorunda değilsiniz zaten. Ne olursa metilen mavisi kullanmanız gerektiğini de biliyor olmalısınız bunu anlamak için. Metilen mavisinin nitrit (NO2) düzeyini düşürmede hiçbir etkisi yok. Hatta filtre bakterilerini öldürdüğü için zamanla artışa sebep olur. Ayrıntılar yeni tank sendromu sayfasında.

2 bn baliklarima çig karides balik salatalik marul maydanoz veriyorum haşlamadan.bunlarin ic paraziti destekleme ihtimali cok mu yuksek.
*** Japona hayvansal proteini fazla vermeyin. Haftada bir defa olsun. Sert sebzeleri haşlayın. Karides belli olmaz da temiz sebzelerin iç parazit ile ilişkisi yok.

bu arada baliklarim boğa kadar guclu taşlari yerinden oynariyorlar.ben bu baliklara akintili bir su yaptim somon gibi akintiya ters yuzuyorlar.spor yapsinalr diye.
*** Suyun kaldırma kuvveti var efendim. Fazla akıntılı su balıkların yorgunluktan telef olmalarına sebep olacaktır. Akıntıya ters yüzen somon bile sadece bir süre akıntıya ters yüzüyor. Sonra normale dönüyor. Filtre debisi akvaryum hacminin 5 ile 10 katı arası olsun.

pul dokulmeside baliklarimda iki tanesinde wardi.durmus durumda amonyak seviyesinin coklugunda kasinti yapip surtunmeden dolayi pulsuz kaldiklarini dusunuyorum ama bnm yanimdayken hic oyle yapmiyorlar .tesekkur ederim sevgili balikl
*** Hayır, öyle güçlü kaşınmamışlardır. Balıklar deniz kabuklarına fark etmeden sürtünmüşlerse o zaman pulları kopmuştur. Akvaryum dekoru japon balığına uygun değil. Dipte iri taşlar yerine ince taneli kum olmalıydı. Silis, beyaz kuvars, siyah kuvars, dere kumu tercih edebilirsiniz.[EDIT]Kromatit,2019-08-15 03:08:04[/EDIT]
Akvaryum İç Filtresi
Filtrelerin üstündeki etikette debileri yazar. 300-500 l/h arasındaki herhangi bir iç filtre işinizi görür. Bunun dışında askı filtreler, pipo filtre, dış filtre de kullanılabilir.[EDIT]Kromatit,2019-08-15 02:30:32[/EDIT]
Mavi Prenses İçin Bilgi
[(watt değeri) x (günlük çalıştığı saat) x (aylık çalıştığı gün) / 1000] yaparsanız kwh saatlik güç tüketimini bulursunuz. 1 kwh 1 tl gibi hesaplarsanız maliyeti çıkar.
Örnek. 10 w değerindeki bir filtre günde 24 saat, ayda 30 gün çalışırsa 10x24x30/1000 işlemi ile 7,2 kwh güç çeker. Bu da 7 lira eder.
3w güç çeken bir filtre de 2 lira yakar.[EDIT]Kromatit,2019-08-14 22:50:20[/EDIT]
Bursa Da Demir Profil Yaptırabileceğim Bir Yer?
Herhangi bir demirci ustasına gidip ölçülere göre terazili bir iskelet yapabilir mi diye sormanız yeterli.
Akvaryum Kum Seçimi
Silis veya beyaz kuvars alabilirsiniz. 50 litre için 3-5 kg kum yeter. Boğazlarına kaçmazlar. Böyle nötr kumlarda marka önemsiz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,267 Mesaj
  • 402,605 Konu
  • 91 Forum
  • 142,362 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,608 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.