ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
furkanyy38
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2015 20:49
Son Ziyaret:
7 Saat 33 Dakika önce
Toplam Mesaj:
29 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
furkan yılmaz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kayseri
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

furkan yılmaz

SON 10 MESAJI

Oturma Odasında Yunus Akv / Yumurtaların Gitmesi
[QUOTE=Kfat]Arkadaşlar, 300lt akvaryumda 1E3D kafalı yunus besliyorum. Ağzı yumurta dolu dişi malesef yumurtaları yutmuş gibi. Forumdan okuyup anladığıma göre gece ışık açmak (tv olduğundan geç saate kadar oturabiliyoruz) ve ışık olduğundan zararlı ve balıkları (özellikle ağzı yavru dolu olanları) stress e sokuyormuş.
Akvaryum üzerine geceleri birşey mi örtmeliyim? Ya da bir balık yavru doluysa ağzı tenha bir odadaki akvaryum a mı almalıyım?

Çok istedim yavrulatmayı, kaybedince çok üzüldüm.

Üstad lardan yardım rica ediyorum [/QUOTE]
Merhaba, birçok sebep olabilir, sanmıyorum televizyon ışığından kaynaklandığını, öyle basit strese girecek balıklar değil, ilk kuluçkası ise tecrübesiz olduğundan atmış olabilir, akvaryum yeteri kadar geniş ve saklanacak alan yoksa diğer balıkların baskısından atmış olabilir, aslında bana sorarsan bence yumurtalar hala ağzında, ağzının şişliği azalmış olabilir, bi kısmını yuttuysa yumurtaların şişlik inebiliyor, ağzının boş olduğundan emin misiniz? Yem yiyor mu mesela? Evet boş bir uygun tankınız varsa, en güzeli ona ayırmak.ortalama 20. Günden sonra yavru balıkları kendi bırakıyor, bir tehlike sezdiğinde geri topluyor ağzına , bu anları her hobicinin yaşaması gerek diye düşünüyorum.
Yunus Beslenme
[QUOTE=Etimesgut06]
Merhaba yunuslariniz hayırlı olsun.Gule güle besleyin.yemlerde sadece discus yemi için su uyarıyı yapayım reis nick li abimiz sitedeki yazısında bu discus yemlerinin uzun vadede iyi olmadığını söylüyor. Bunu degerlendirebilirsiniz. Etçil otçul yemleri de etçil %70 otçul %30 şeklinde ogunlere dagitabilirsiniz.Bu arada akvaryum olculeriniz nedir?[/QUOTE]
120.50.50 ölçülerinde, yaklaşık 3 aydır kurulu, 3 sene önce de 2 yıl boyunca aynı akvaryum da yunus besledim aynı yem çeşitleriyle,düzenli yavru da aldım balıklar da çok sağlıklılardı,farklı farklı tavsiyeler görünce kafam karıştı biraz yanlış mı yapıyorum acaba dedim,teşekkür ederim yorumunuz için [:)]

[QUOTE=ismet24]Yemleriniz etçil yemler.
Pro olan alg ise otçul, değilse oda etçil.
Yunus hepcil olan bir tür. Ben otçul ağırlıklı besliyorum. Tercih sizin yine de.[/QUOTE]
Pro algea hocam, otçul ondan eminim yani,teşekkür ederim yorumunuz için. [:)]
Yunus Beslenme
Merhaba arkadaşlar, defalarca konuşulmuş bir konu ve bu yüzden karışan bir kafam var,10 cm civarında 1 erkek 5 dişi yunusum var, ben yem olarak tetra stick,tetra discus bits ve 3 günde bir öğün de tetra Pro veriyorum,denk geldikçede ıspanak haşlayıp veriyorum, sizce yanlış mı yapıyorum [:?] balıklar gayet severek yiyorlar ama onların sağlıklı olması benim için önemli, yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim şimdiden [:)]
Mavi Prenses Yumurtaları Kuluçkadan Nasıl Kayboldu
Merhaba, biraz geç olacak ama bir dahaki yumurtaları kaybetmemeniz adına yazıyorum, kullandığınız kuluçka su tepkimeli bir kuluçka, yani su ile çevirir yumurtaları,siz hava takmışsınız,yumurtalar hareket etse bile hava ile temasları kaçınılmaz olur, dolayısıyla kaybedersiniz yumurtaları,ya su ile kullanın yada hava tepkimeli bir kuluçka temin edin.
Yavrularımızı Da Aldık [sp Ve İceman] Videolu
[QUOTE=Erdem Bulut]Merhaba,

Sp ve İceman'lardan bugün aldığım yavrular, iyi seyirler :)

[VID]https://youtu.be/uaAdlTeey_0[/VID][/QUOTE]
Maşallah her hobicinin istediği bir görüntü, ikinci bir tank şart size, ayrıca %100 malt bira bardağının üretim amacı kuluçka için olsa yok satardı, gerçekten çok uyumlu bir bardak [:lol:] benim vardı kırıldı,kadeh kullanıyorum [;)]
Sarı Prenses Ne Zaman Yavrları Çıkarır
Su sıcaklığı büyük etken,26 derece ideal sıcaklık,sadece sabırlı olun,17 günde de bırakabilir, 23 gündede,balığa ve şartlara göre değişir,ağzından bırakınca hemen çıkarmayın dişiyi,zarar vermez yavrulara,ağzından salıp bir tehlike sezdiğinde tekrar ağzına topladığını izleyin,çok ayrı bi zevk bu,ayrıca pipo filtre olsun mutlaka, iç filtre yavrulara zarar verir.
Balık Boyutu
Yanık diye tabir ettiğimiz durum bu balık için geçerli, gelişimini tamamlayamamış buna bir çok sebep etkili olabiliyor.Diğer balıklar gelişmiş ve sadece bu gelişmemiş, ondan dolayı akvaryum şartlarından değil de genetik kaynaklı diyebiliriz,bu balığa yapabileceğiniz hiç bişey yok, sizin küçük misafiriniz olacak.
İlk Defa Yumurtlayan Sarı Prenses
Kusturmayın ama balığıda küçük bi yavruluğa hapsetmeyin,ayrı bi tanka koyun içinede bir tane pipo filtre,anne yavrularını yemez,zamanı geldiğinde ağzından çıkarır yüzdürür bi tehlike sezerse tekrar ağzına toplar yavruları, işte hobiden gerçek zevk almak o anları izlerken alınıyor, ama ayrıca bi tankınız yoksa yavruluğa hapsetmektense 7-8. Gün kusturup yavruları kuluçkaya almak daha sağlıklı olur.Şahsi fikrim ilk yavru da Kusturmayın da ayırmayın da bırakın diğer balıklar yesin yavruları , dişi balık yumurta tutmayı öğrensin.Hiç karışmayın 2. 3. Den itibaren yavru almayı bekleyin,ben yaptım oldu demeyin balıklar da canlı, canlı katlederek tecrübe kazanmaya karşıyım.
Ters Akvaryum
[QUOTE=Reddevil]@Erhanyan bey gerçekten bu Japon ve Çin'liler bu konuda çok ileride ; ofislerin içinde resmen orman gibi büyük akvaryumlar dizayn etmişler , adamların bazı kaldırım kenarları koi havuzu ile döşenmiş ve halk kedi besler gibi besliyor. Adamlar bildiğimiz saksı içinde balık üretiyor , bazen buralarda gayri ihtiyari doğru bilgi vermek adına ciddi şekilde tartışmaya bile girdiğimiz oluyor ama inanın adamlarda böyle bir olay katti suratte yok... Biraz kafa yormak lazım bazı şeylere , burda sağlam bir japon balığı 90-100 tl hatta daha yüksek fiyatlara görüyorum adamlarda en pahalı balık 25 TL civarı ( japon olarak söylüyorum ) çünkü herkes üretiyor[^_^] [/QUOTE]
Bizim ülkede öyle yol kenarlarına koysunlar,Max 1 saat sonra balıklar ortadan kaybolur [:lol:]
Yeni Yavrularım
Isıyı aynı tutmanız nerdeyse imkansız, balıklar büyük olsa, önemsiz denecek kadar 2-3 derece ısı farkı olduğunda herhangi bir problem olmaz fakat yavru lar için durum aynı değil malesef, kurulu olabilir akvaryumunuz ama sonuçta büyük tankın balık nüfusuyla küçük tanktaki balık nüfusu aynı değil, ph değeri nitrat seviyesi filtreleme vs. Hepsi Etken faktör, ben yaptım oldu diye düşünmeyelim lütfen, bizzat tecrübe ederek öğrenmek güzel birşey fakat sonuçta canlılar üzerinden tecrübe ediyorsunuz,kayıplar sizi üzecektir,o yüzden sizden daha tecrübeli kişilere danışarak heraket edin, emin olmadığınız konularda.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,793,532 Mesaj
  • 408,076 Konu
  • 91 Forum
  • 144,866 Forum Üyesi
  • 1,464 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,769 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.