ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rouvax
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
210
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Mart 2014 11:58
Son Ziyaret:
Dün 00:46
Toplam Mesaj:
383 [0.19 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
26 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
oguz sipahi
Doğum Tarihi:
09 Şubat 1984
Yaş:
35
İl:
Ankara
Meslek:
Biyomedikal Muhendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Yeni Armatür Almam Gerekli Mi?
Bence hiçbirşey yapmanıza gerek yok oturmuş dengeyi bozmayın
Eheım Professionel 4+ 600 - Sesli Çalışma Sorunu
Professional 3 ve 4 için bir yöntem söyleyeyim.

Filtreyi temizlediniz boş olarak filtreyi kapatın özellikle pre filtre kısmında su olmasın, akvaryuma götürün. Su çıkış hortumunda asla su olmasın, çıkış borusunun ucu da suyun içinde olmasın. emiş borusu ise tamamen su ile dolu olsun ucu da suyun içinde olsun. Hortum adapterini takın vanayı açın filtreye tamamen su dolsun hiç birşey yapmayın, suyun dolma sesi bittiğinde pompa ile deneyin için de hava kalmamış olması lazım. Filtreyi fişe takıp çalıştırın, başkarda hava kabarcık sesi gelebilir sabredin geçecektir çözünüp. Özellikle pre filtre kısmına çıkış borusundan su kaçarsa filtre havayı çok zor atıyor.

Deneyin farkı göreceksiniz.
Akvaryum Çatlağı
Silikonlar parçayı yerine yapıştırmak bir çözüm olmaz , ama kırılan kısmın sorun çıakrtıp çıkartmayacağı da belli olmuyor, akvaryum kaç litre ölçüleri neler ?
Tatil Dönüşü Cinsiyet Değişimi
Balıklarda ortama göre cinsiyet değiştirme görülen bir durum.

Ben de plati dişileri arasında erkek olmadığında baskın olanın erkek olduğunu gözlemledim. Yavru bile aldım. Muhtemelen akvaryumda ya erkek yoktu yada erkek güçten düştü. (düşman başına :D)
170*50*60h Powerled
Bence doğru karar vermişsiniz, Ben bile bitkili akvarymumu bozmak istediğim zamanlar oluyor, bu boyutlarda baş edilecek gibi değil :) .

600 biyolojik olarak yeterli olacaktır çünkü kovası kocaman ama işte eheim'ın debileri sınıfında düşük mekanik temizlikte akvaryum içindeki akıntı az kalınca sağda solda birikmeler olacak onu demek istedim.

Ayrıca tasarımınız ön tarafında kum kullanmayı da gözden geçirin. Hatta CO2 ve sadece söylediğiniz bitkiler olacaksa sadece JBL Manadoyu iade edip JBL Sansibar ın istediğiniz rengiyle devam ederseniz görselliğiniz daha iyi olabilir. Manado suya girince iyice turuncu oluyor üstü bitkiyle kapanmazsa görselliği azaltabilir. Veya CO2 gerektirmeyen bitkilerle iyice kaplayabilirisiniz.

https://www.akvaryum.com/hydrocotyle_leucocephala_bitkir_25_1687.asp
170*50*60h Powerled
Ben de pro3 600 kullaniyorum debisi ayni ama ben 200lt de kullaniyorum o filtre biyolojik olarak yeterse bile sizin akvaryumunuza mekanik temizlik icin bir filtre daha gerekebilir.
170*50*60h Powerled
O tank verimli şekilde Co2 lemekte kolay değil haberiniz olsun, mutlaka Co2 reactor veya en kötü inline diffuser gerekecek. Bunları yerine getirmeyip ışığı çok güçlü yaparsanız bu seferde yosun mücadelesi zorlaşacak. Işığı güçlendirip Co2 verirseniz bu sefer gübreleme yapacaksınız, sonra su değişimi excel carbon derken bütçe artacak yoracak. İçerde akışın düzgün olması için güçlü bir dış filtre ve kafa motoru vs. arttıkça artacak. iş sadece ışık ve CO2 ile de bitmiyor.

Bence Low tech yapın, minimum bakım yapacak bir sistem kurun. Şöyle tetra corydoras sürülerinin olduğu tabanı kum loş ışıklı ağaç dalları olan içinde en fazla Java fernlerin ve anubiasların olduğu Amazon Biotope tasarımlara bakın. [EDIT]rouvax,2019-07-11 16:29:07[/EDIT]
170*50*60h Powerled
[QUOTE=frtdmr23]

Arka fon u Siyah fon olarak değiştirdim firma ile görüşerek.

Taban kurulumu için iyi malzemeler aldım evet. Işık olarak yüksek destekli yapmayı düşünmüyorum. Öyle monte carlo ve cuba işine girmek istemiyorum. İlk etapta co2 ve ışık ihtiyacı az zemin bitkisi bakmak istiyorum.

Işık olarak 72 w yada Bi tık üstü 108 w düşünüyorum.

Canlı konusunda dediğim gibi full Red bakmak istediğim bir tür. Yanında çok sevdiğim plati. Bu balıkları kırmızı renklerinden dolayı seviyorum. Ayrı bir havaları var hep.

Cüce vatoz yanında 144 longfin blue eye bulabilir isem blody mary. Ve 2 tür sürü balığı bakmak istiyorum.

Taban için aldığım markalar
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/186975/100720191847271.jpg[/IMG][/QUOTE]

Zevkler ve renkler tatışılmaz ama, Bu malzemelerle bu büyüklükteki tank da Plati ve Lepistes duyunca yazmak istedim.

Emin misiniz?

Öncelikle Canlı doğuranlardan plati aynı cinsiyet alsanız bile bir süre sonra bir tanesinin cinsiyet değiştirip üreme ihtimali var. Bu akvaryuma bir sürü balık alınır ozaman da bir süre sonra balık dolacaktır, ayrıca 170 uzunluğunuz var tankınızda, Plati ve Lepistes gibi türler görsel olarak çok küçük kalacaklar ikincisi yüzüs tarzlarıyla o tankta seyir zevki vereceğini sanmıyorum. Yerinizde olsam corydoras ve tetrar sürüleri koyar yanına da yine aynı bölgenin 1-2 özel türünü eklerdim.

Tekrar yazıyorum zevkler ve renkler.

3 Aylık Emeğin Sonu - Akvaryumun Son Hali
CO2 yi ben de 24 saat vermeyi planlıyorum bu ara, 2 saat önceden acılmasını sağlamak galiba Co2 dalgalanmasını önlemiyor. 24 saat , saniyede kaç damla olarak veriyorsunuz CO2 yi ? tabi burda difüzör de önemli inline difüzör mü kullanıyorsunuz ? Taban nedir? BBA ile başım dertte de.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,667 Mesaj
  • 404,052 Konu
  • 91 Forum
  • 143,036 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,569 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.