ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
smttsc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
35
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Eylül 2024 22:48
Toplam Mesaj:
61 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Samet Taşcı
Doğum Tarihi:
03 Mayıs 1995
İl:
Ankara
Meslek:
Öğrenci-Hacettepe Tıp Fakültesi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SAMET TAŞCI ANKARA-KOCAELİ

SON 10 MESAJI

200 Litrede Sarı Prenses Ve Demasoni
Ölçüler: 100x40x50 200litre
Canlı Türleri: Sarı Prenses(Labidochromis caeruleus), Demasoni(Chindongo demasoni)
Bitki Türleri: Anubias, Java Fern
Tankın Yaşı: 3 hafta
Filtrasyon ve Işıklandırma: Dophin c1000, AquaLed Meta
Tasarım ve Dekorasyon: Reflowers Siyah Kum 1-2 mm, Gnays Kaya

Daha önce birçok kez bitkili akvaryum denemeleri ve beta üretiminden sonra hiç deneyimlemediğim ama içten içe istediğim malawi türlerine geçiş yaptım[:D] 2 yıldan fazladır balıkların ve benim cefamızı çeken dış filtredeki bakteri kolonileri sağolsun akvaryum suyumun oturması çok uzun sürmedi. Kısa sürede balıkları ekledim. Önce 1 erkek 5 dişi sarı prenses kolonisi ekledim.( Kolonide fazladan 1 erkek daha olabilir diye şüphelerim mevcut aslında[:?] ) Daha sonra 2 erkek 8 dişi demasoni ekledim. Şimdilik saklanma alanları sağolsun büyük bir kavga görmedim.

Ana yem olarak tetra pro vegetable, nls thera, sera flora ve granugreen kullanmaktayım. Haftada bir eski balıklarımdan kalma protein oranı bir tık daha yüksek tropical soft line america kullanıyorum. Haftada en az 1 bazen 2 gün aç bırakıyorum. Haftalık %10 dinlenmiş musluk suyu ile değişim yapıyorum.

Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum[:D][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/176223/080920241541521.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/176223/080920241542051.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/176223/080920241542191.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/176223/080920241542311.jpg[/IMG]
Malawi Bitkisel Yem Önerisi ?
Merhaba, Tetra Pro Algae Vegetable öneririm. Sarı prenseslerim iştahla yiyor. 🧿 [:nazar:]
Yeni Akvaryum
Kurlumunuz çok güzel olmuş. Güncel fotoğraf alabilir miyiz? 😁
Bu Yosunun Adı Nedir?
Daha tecrübeli arkadaşlar da yazacaktır tabi ki ama ben brown algae(kahverengi yosun) benzettim. Özellikle mekanik olarak sürtünce kolay çıkıyorsa ve tankınız yeniyse tanıyı doğrular. 👌 Kahverengi yosun yeni oturmaya başlayan tanklarda ilk ortaya çıkan yosunlardandır ve kazıyınca kolayca çıkar.
Artemia
Artemia tuzlu su canlısı olduğu için tatlı suda ortalama 4-5 saatte ölmüştür. Bir gün geçtiyse ölen artemialar üzerinde yüksek ihtimalle zararlı bakteriler çoğalmıştır. Ondan dolayı vermeyin balıklara. Yeni set kurun. Daha sonrası için de fazla gelen artemilarınızı süzdükten sonra hemen dondurucuya atıp daha sonra kullanabilirsiniz. [:iyi:]
15 Lt Bitkili Betta Kurulum
Fitrenin yerini haftalık %30-50 su değişimleri tamamlayacaktır.
Sizce hangi bitki?
Efsane olmuş, benim çok hoşuma gitti. Tebrikler [:nazar:] [:iyi:] [:nazar:]
Betta Üreme Sorunu
Erkeği üretim yapacağınız tanka alın, dişiyi ayırın. On gün boyunca canlı yemlerle kabız olmayacak şekilde besleyin. On günün sonunda balıklar tekrardan hazır gibiyse dişiyi üretim tankına erkeği görecek şekilde ayrı bir kaba alın. Ve sabır sabır sabır. Dişi çok korkuyorsa en az 3 gün ayrı olarak kalsın ama tavsiyem 2 gün birbirlerini gördükten sonra (köpük yuva da hazırsa) dişiyle birleştirin ve yine sabır sabır sabır. [;)] . Benim balıklar birleştirdikten 2 gün sonra yumurta döktü. Arkadaşların da dediği gibi kavgalar olabilir, kuyruk hasar görebilir. Ölümcül değilse ayırmayın, rahatsız etmeyin. [:iyi:]
Hava Motorsuz Alternatif Artemia Çıkartma Yöntemi
[QUOTE=Mehmet3232] mix paket kullandım kendimde biraz kaya tuzu atdım ama hiç çıkmadılar[/QUOTE]

Mix paketler sıkıntılı hocam. Ben de daha önce sera mix denemiştim, hava vermeme rağmen açılım olmamıştı.
Hava Motorsuz Alternatif Artemia Çıkartma Yöntemi
Konuyu görür görmez denemiştim, yazması geç oldu [:)] . Ben de klasik 3 lt lik temiz yoğurt kovasına 1.5-2 cm tuzlu su koyup, çok az artemia kisti ekledim. Ortalama 2-3 saatte bir (aklıma geldikçe) suyu güzelce karıştırdım. Sonuç 24 saatte yaklaşık %70 açılım. Teşekkürler. [:iyi:][:iyi:][:iyi:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 26 Online Kullanıcı, 14 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.