Yapay Biyotop Tropheus Tankım


BURHAN ERCAN

Açıklama

130*70*60 ebatlarında ve 110*50*40 ebatlarında sumptan oluşan tropheus tankımda elimden geldiğince biYotopa yakın birşeyler yapmaya çalıştım. Anubianslar maalesef çürümüş olup helena,elma salyangozu ve vatozlarla birlikte bricardi katongalarım yaşamlarını sürdürmektedir. Yarışmacı arkadaşalara başarılar.

Katılım Tarihi: 16 Ekim 2012

Bu katılım 181 oy almıştır.
 

Yorumlar

selçukdurmaz - 28 Ekim 2012 10:32

Tebrikler Burhan Bey.1. veya 2. olacağına emin olduğum bir tanktı.Yapaylıkmı yoksa kendi imkanlarımız ile doğallıkmı diye kendi kendime sorduğum ve puanlamamı ona göre yaptığım bir tanktı.Yinede herşey güzel görünüyor.Tebrikler.

selçuk durmaz

iskender türk - 28 Ekim 2012 11:20

Tebrikler.. Aslında tam puan vereceğim bir tanktı fakat fotograf çekerken şu nesnelerin çıkarılmaları çok ilginç mesela siz cam silici ve arkadaki dereceyi cikarmamissiniz puan kırmam bu nedenle oldu. Ama güzel bir tank

İSKENDER TÜRK

s.e.n. - 02 Kasım 2012 13:34

1. olacağından bir an bile şüphe duymadığım bir tanktı ilk bakışta.Tebrikler.

Sait Eray NAYİR

Eray Gurdogan - 11 Kasım 2012 05:03

Tankınız görsel olarak çok hoş fakat bir konuyu belirtmeden geçemeyeceğim o da Biotop konusu. Gerçi siz de biotopa yakın birşey kurmaya çalıştım demişsiniz bununla beraber Sizin tankınızda elma salyangoz ve vatos türleri tropheusların doğal ortamlarında bulunan canlılar olmadığından tankınıza biotop demek mümkün görünmüyor. Ben yarışmada oy kullanan juri üyesi olmuş olsaydım Biotop ismi kullanmanızdan ötürü puan kırardım. Bemce biotop kurmadan önce canlı türlerinin iyi araştırılıp bitkilerle birlikte tam bir bütünlük sağlanmalı. Yine de tankınız çok güzel, ellerinize sağlık. Sevgiler saygılarEray

Eray GÜRDOĞAN

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.