Heros efaciatus Severum Gold - female


Kategorinin Diğer Katılımları

umut katipoğlu

Açıklama

Heros efaciatus Severum Gold - female Geçen kış sonu 3-4cm iken aldığım bu dişi severum 5 aydır 444 lt Güney Amerikan Karmasında yaşamını sürdürüyor. 11 cm civarı bir boya ulaşmış olup büyümeye devam etmektedir. Dainichi, Tropical ve NLS gibi kaliteli markaların yemleriyle beslenmektedir. Sony CyberShot DSC W270 (flaşsız) 1.-2.Foto: F/4.5, 1/8 sn, ISO-800, 3.Foto: F/4.5, 1/10 sn, ISO-400 Not: PhotoShop'ta dijital düzenleme uygulanmıştır.

Katılım Tarihi: 02 Aralık 2010

 

Yorumlar

huzur - 21 Aralık 2010 13:39

severyumun karekteristik özelliklerini taşıyan güzel bir balık

metin koçer

omardaing - 25 Aralık 2010 22:00

Türkiye de yeteri kadar kiymeti bilinmemiS bir balik. Balik çok güzel 1. yada 2. fotoGrafin yerine baSka bir fotoGraf olsaymiS çok daha iyi olurmuS.

ömer kaya

Amazonia - 28 Aralık 2010 14:15

Formu oldukça güzel ve sağlıklı bir severum. Çek beğendim tebrikler.

Sergen Tuncer

- 28 Aralık 2010 15:14

Açıkcası beni şaşırtan bir sonuç oldu.enaz 2. olur diyordum.Malesef diğerleri gibi kategori kurbanı oldu.

Alican Uluğtekin

Bitkisel_Hayat - 28 Aralık 2010 21:30

Favori balığımdı. 1. olur diyorum. Tebrikler...

Buğrahan Duran

Umut Katipoğlu - 29 Aralık 2010 10:50

Öncelikle bu katılımıma oy veren/vermeyen herkese teşekkür ederim. Yapıcı yorumlarınız için çok mutlu oldum arkadaşlar. Umarım sizler için çok daha iyilerini çekebilirim. Gold Severum'un damızlık altı oluşu kesinlikle görselliğine etki etmiş olabilir. 18 Ekim'de çekilmiş bu fotoğraftan sonra oldukça irileşti ve güzellşti. Bu dişi artık kendisi gibi güzel bir erkek buldu ve yumurtlama hazırlıkları içerisinde. Yeni yılda da fotoğraf yarışmalarında herkese başarılar diliyorum.

umut katipoğlu

Erdinç Varlı - 29 Aralık 2010 10:53

Çok beğendiğim bir çalşma. Açıkçası aynı tür ve daha iyi fotoğraf olduğunu düşündüğüm için yarışmaya katılıp katılmamakta tereddüt etmiştim.

Erdinç VARLI

GÜVEN - 30 Aralık 2010 15:57

Daha yüksek bir dereceyi hak edermiS. Ilk iki posdan birisi farkli olsaymiS daha iyi olurmuS.

GÜVEN CEBECİOĞLU

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.