Güney Amerika / Electric Blue Acara .


Kategorinin Diğer Katılımları

Yağmur Damla

Açıklama

Yaklaşık 6 aydır 850 litre amerikan karma akvaryumda yaşamakta olduğu 14-15 sm boyuna ulaşan ihtişamlı muhteşem elektrik blue acara erkek,umarım beğenirsiniz. Diğer tüm yarışmacılara başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 18 Aralık 2014

Bu katılım 284 oy almıştır.
 

Yorumlar

ahmetselahattin - 29 Aralık 2014 12:01

MasaAllah

ahmet tonka

CastieL - 29 Aralık 2014 14:27

Maşallah,Allah nazarlardan saklasın.. :) Gerçekten kusursuz formda ve sadece Türkiye'de değil dünya klasmanında sayılı formda bir EB Acara erkeği,ama ne yazık ki hakettiği dereceyi alamamış,en azından 2.olur diye düşündüğüm bir katılımdı. Hiçbir görseli olmayan sıradan canlılar dahi daha yüksek puanlar alırken eşsiz bir hobicinin bu eşsiz canlısı 6.olmuş,oy dilenciliğinin güzel bir örneği. İleriki yarışmalarda hakettiği yere geleceğini umduğum bir canlı,umarım birdahaki yarışmada tekrardan görürüz..

Işık SAYGIN

GÖKHAN ÖZDEMİR - 30 Aralık 2014 08:52

İlk resimdeki arkadaki canlılar puanlamaya etki eden faktörlerdir aksi halde canlıda fotoğraflamada çok güzel bence.Bende yarışmaya katıldım ve derece bekliyordum ama olmadı.Kimin ne oy verdiği önceki yarışmalarda görülüyordu bence yine eskisi gibi olmalı ki kimsenin aklında soru işaretleri kalmadı.Derece alan tüm yarışmacıları tenzih ederek bu yorumu yapıyor ve hepsini tebrik ediyorum.

gökhan özdemir

yagmurdamla - 30 Aralık 2014 13:17

Derece alan yarışmacılar evet gerçekten hakkederek almış, tebrik ederim.Ama şöyle bir gerçek daha var böyle bir EB acara 6.olmamalıydı, doğal olmayan ortamda çekilen resimler bile daha yüksek puan alırken ne yazık kı bu güzel canlıyı çok daha geride kalmış. Öy veren tüm herkese çok teşekkür ederim sağlıklı hobiler dilerim..

Yağmur Damla

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.