FlowerHorn The Best


Zafer ÇALIŞKAN

Açıklama

Erkek Flower Horn

Katılım Tarihi: 21 Eylül 2013

Bu katılım 666 oy almıştır.
 

Yorumlar

ringo - 28 Eylül 2013 17:51

Zafer bey,Balık gerçekten bir harika. Çizgi film kahramanı gibi duruyor. Maşallah.Fakat kesinlikle daha güzel fotoğraflanmayı da hak ediyor. Arka plan karmaşasından uzak daha özenli karelerini görmek isterim. Diğer fh a göre balık daha hoşuma gitmiş olsa da fotoğraf dolayısıyla daha düşük not vermiştim. Diğer fh karesi çok daha özenle çekilmiş.

ilyas yılmaz

Koray Balcı - 28 Eylül 2013 21:17

Türünün nadide örneklerinden, mükemmel formda bir canlı. Prime lenslerle mükemmel fotoğrafları olacağından eminim. (50 mm f1.4 vb veya macro 100 mm vb) Tekrar tebrik ederim, saygilar.

Koray Balcı

LIGHTNING - 28 Eylül 2013 21:44

Fotoğrafları yeğenimin ısrarı ile s4 cep telefonu ile çektim fotoğraf kalitesi ile olmasa da sanıyorum balığın güzelliği oylamada etkili olmuş, oy kullanan yorum yapan tüm hobici dostlara teşekkür ederim. Selam ve dua ile. ..

Zafer ÇALIŞKAN

Cagdas OZDOGAN - 30 Eylül 2013 07:49

Tebrik ederim. Her nekadar da butürde oması gereken özellikleri barındırsada kafadaki abartı hörgüç doğal olmadığından sıralamama almamıstım.Yinede derecenizi kutlarım.

Çağdaş ÖZDOĞAN

ridvancetin - 30 Eylül 2013 12:32

Bence 9.olan balık çok daha fazla oyu haketmişti. Haksızlık olmuş bence

Rıdvan ÇETİN

iskender türk - 30 Eylül 2013 17:20

Fotoğraf kalitesi çok çok düşük olmasına rağmen sanırım arkadaş çevreniz geniş.Bu bir fotoğraf yarışması olduğu için dereceye girmemesi gerekiyordu..Saygılarımla

İSKENDER TÜRK

LIGHTNING - 01 Ekim 2013 08:57

Yönetim arkadaş listemden kontrol edebilir listede yer alan kaç kişi oy vermiş, eğer arkadaş çevrem devreye girseydi zaten birinci olurdum ;)

Zafer ÇALIŞKAN

iskender türk - 09 Ekim 2013 22:15

Arkadaş listenle oy verenlerin alakasını anlayamadım,Yani sadece listedeki arkadaşlar mı oy veriyor?Resimlerin kalitesizliğine göre 2. olunca insanın aklına çevre geliyor.Kusura bakmayın.Saygılarımla

İSKENDER TÜRK

LIGHTNING - 12 Ekim 2013 18:11

Bende ilk mesajımda şaşkınlığımı belirttim mevcut oylama sisteminde böyle olabiliyor örneğin biyotop kategorisindeki biyotopla alakası olmayan yosunlu kayalı tanklar gibi işte bunlar hep arkadaş çevresi :)

Zafer ÇALIŞKAN

iskender türk - 14 Ekim 2013 12:05

Madem ki sonuca sasirdiniz yönetime mesaj atin madalyayi alttaki baliklara versinler. Ikincisi;biyotopla alakasi olmayan yosunlu dediginiz akvaryum eminim ki örnek almaniz için sizin pc'de masa üstündedir,kusura bakmayin da o akvaryumu o hale nasil getirdigimi merak edenlerden 60-70 mesaj aldim.Siz daha önce 1.olan baliginizla bir sonraki yarismaya da ayni balikla girerek bir skandala imza atmistiniz bunun için aslinda bu derece için de pek sasirmamak gerekiyor..

İSKENDER TÜRK

LIGHTNING - 14 Ekim 2013 15:18

Aynı balığa ait farklı fotoğraflar ile yarışmaya katılmak kurallar dahilinde olduğundan sorun yok. Mevcut ise temiz bir ikincilik olduğundan sorun yok. Bence siz hazmedemişsiniz.

Zafer ÇALIŞKAN

iskender türk - 14 Ekim 2013 15:31

Evet gayet tertemiz ikincilik tebrik ederim.Bu arada hazmedilemeyecek birşey yok çünkü HAKKIYLA alınmış o madalyadan bende 7adet.

İSKENDER TÜRK

LIGHTNING - 14 Ekim 2013 15:42

Evet çok iyi bilirim ben o işleri ;)

Zafer ÇALIŞKAN

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.