Deneyim...


burak yurdakul

Açıklama

Resimler için şimdiden özür dilerim fotoğraf makinem olmadığı için telefondan çekebildiğim fotoğraflarla yarışmaya katıldım herkese başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 05 Haziran 2016

Bu katılım 475 oy almıştır.
 

Yorumlar

platinium - 30 Haziran 2016 00:56

Tebrikler

Bülent Yılmaz

burakyurdakul00 - 30 Haziran 2016 01:10

Oy veren herkese teşekkür ediyorum.

burak yurdakul

Dragneel.99 - 30 Haziran 2016 01:33

Çok beğendiğim bir akvaryum. Tebrik ederim :)

akın bozburun

MZ34 - 30 Haziran 2016 13:55

akvaryum güzel eline sağlık ancak ufak bir ÖNERİ yapayım.Resimlerin açısı iyi değil bence.Yukarıdan çekmissin.Yani eşit hizada olsa daha manidar olur gibime geliyor.Ve daha hoş gelir göze.
Birde önerim var.Kayaların üstüne moss olursa daha iyi durur.Tabi bunlar benim önerim.Yanlış anlama öyle prof falan değilim.Eleştirmek haddimiz değil.Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma

Mehmet Öz

MZ34 - 30 Haziran 2016 13:55

akvaryum güzel eline sağlık ancak ufak bir ÖNERİ yapayım.Resimlerin açısı iyi değil bence.Yukarıdan çekmissin.Yani eşit hizada olsa daha manidar olur gibime geliyor.Ve daha hoş gelir göze.
Birde önerim var.Kayaların üstüne moss olursa daha iyi durur.Tabi bunlar benim önerim.Yanlış anlama öyle prof falan değilim.Eleştirmek haddimiz değil.Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma

Mehmet Öz

burakyurdakul00 - 01 Temmuz 2016 00:37

Tasarım ve resimleme konusunda baya amatörce davrandım haklısınız bu da ilk denemem olmasından kaynaklı sanırım değerli yorumunuz için teşekkürler yanlış anlaşılacak bir durum yok aksine öneride bulunmanız daha değerli benim için.

burak yurdakul

yusufelim088 - 01 Temmuz 2016 09:23

Tebrikler

yunus emre sücü

eskserkan - 01 Temmuz 2016 09:27

Tebrik ederim. İlk başlangıç için gayet güzel bir tank.

Serkan ÇOKEKER

devrim72 - 01 Temmuz 2016 17:07

Fotograflar kalitesinde sorun yok yok ancak çekim açıları ne yazık ki kötü.Birinciliği rahatlıkla alabilecek bir kurulum.Tebrikler.

Hasan ÇİÇEK

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.