Deep Green Lake Tanganyika Biotope


Ömer ELİAÇIK

Açıklama

Akvaryum tasarımım Tanganyika biyotopu üzerine oldu fakat biraz daha görselliği yüksek tutmak için hardscape ile biyotopu harmanlayarak görselliği üst seviyeye çıkarmak istedim. Akvaryum kurulumumuzun esas özelliklerinden biri arka fon rengimizi göl rengi yaparak bir ilki gerçekleştirmek oldu. Fonumuzun göl rengiyle tasarımımız da daha doğal bir görünüm elde ettik. Kayalarımızın tümünü doğadan toplanarak böyle bir tasarım gerçekleştirdim.

Katılım Tarihi: 19 Eylül 2015

Bu katılım 177 oy almıştır.
 

Yorumlar

heyuLa - 29 Eylül 2015 00:04

Ömer bey tebrik ederim kesinlikle haklı bir zafer...

bekir mert

Nefer - 29 Eylül 2015 17:07

Arka fon seçiminiz çok yerinde olmuş ve ilk fotoğrafta ki düzenleme de çok yerinde. Tebrik ederim, ben çok beğendim. :)

Mert Erol

soner-can - 29 Eylül 2015 20:04

Kesınlıkle ben 1. olacağım dıyen bir tanktı ;) tebrik ederim, ayrıca ülkemizi temsil ettiğiniz yarısmadaki derecenız içinde tebrık ederim,başarılarınızın devamını dılıyorum ömer bey

soner can

mek44 - 03 Ekim 2015 22:57

Fotonun kime ait oldugunu biliyordum :) uluslararasi yarismada basarilar . Kesinlikle haketmisti 1.ligi

Emin KARAAHMETOĞLU

ower - 12 Ekim 2015 16:51

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.

Ömer ELİAÇIK

JOP1 - 22 Ekim 2015 19:03

Arka fon seçiminiz çok yerinde olmuş ve ilk fotoğrafta ki düzenleme de çok yerinde. Tebrik ederim, ben çok beğendim. :) boyle gorsellerı capalayarak cıkardıgnız ıcın gercekten canı gonulden tebrık edıyorum

EYUP YILMAZ

ower - 25 Ekim 2015 11:47

Teşekkür ederim

Ömer ELİAÇIK

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.