ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mesutok
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5321
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Nisan 2009 11:58
Son Ziyaret:
06 Şubat 2019 13:50
Toplam Mesaj:
17904 [4.97 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
121 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mesut OK
Doğum Tarihi:
25 Temmuz 1971
Yaş:
47
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/imza.jpg[/img] [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp] Tedavi Edilebilmiş Balıklar ve Tedavi Yöntemleri [/URL]

SON 10 MESAJI

Japonlarla Hangi Balıklar Yaşar
En ugunu onları rahatsız etmeyecek bir tür elma salyangozu 50 litre için 1 tane yeterli. İkinci sırada cüce vatoz birtane mümkünse dişi yeterlidir, erkek biraz daha agrasif olabiliyor, erkek bıyıklı olur, dişi bıyıksız. Çöpçü balığıda olur ama çöpçü balıkları daha çok etcil oldukları için, japon balıkları örneğin yaralandığında kanama olduğunad kuyrukta erime kanlı yara olduğunda, yara yerini çöpçüler emmek için japonun peşine takılıp yara yere temas etmeye çalışıyorlar buda japon balığını zaten hasta iyice rahatsız stres ediyor ordan oraya kaçırıyor, çöpçüde peşinden gidiyor. En uygunu aslında japon balığını tek beslemek, yahut birtane elma salyangozu.
Elma saylangozunun ortalama ömrü 2 sene kadar fındık kadar yavru alırsanız hem ucuz olur hemde uzun ömürlü, hatta forumda ücretsiz bile verenler var.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/1_elma.jpg[/IMG][EDIT]mesutok,2019-01-11 11:43:37[/EDIT]
Kuyrukta Ki Kırmızı Leke
Demekki ozaman bakteriley bir hastalık oraya sudaki mikrop, ve parazitlerde saldırır. Sen önerdiklerimi yap ama o tasa oksijenli su ulaşması lazım, olmazsa birtane emzik hava taşıyla bir hava motoruna bağla havalandır. Şimdi farkettim, sende hava taşı çalışıyor plastik tasta anladığım kadar. Bak aşağıya ekliyorum benim yavru japon akvaryumundaki emzik hava kullanımım, yahut bir saklama kabı al ucuzcu marketlerden onu akvaryum gibi kulan balığı ayır yani başka yere, suyunuda hava taşıyla havalandır. Sen elinden geleni yap, ölmesini beklemektense bu ilaçlar kanlı yaralara bakteriyel hastalıklara iyi gelir, sabah akşam ayrıca mikofish'i, Metilen mavisini pamuğa döküp o kuyruğuna sürebilirsin ilaçla mücadele kurtarır yani onu kendi haline bırakırsan öleceği belli. O tas küçük ya sen türü daha iyi bilirsin ben onları fazla beslemedim o ufak yerde su hızlı bozulmayacak bir ayarlama yap, gerekirse az az su değişimi yapar sonra yine ilaçla bir damla falan herhalde o suyu açık sayı yapar öyle devam edersin. Terramycin melhemi ben mantarlaşan balıkların yemlerine bile sürüp yedirmişimdi, forumda bunu birçok arkadaşta yapmı balıklarda faydalarınıda gördük, bir parça pirinç tanesi kadar terramycinden o suyun içine bırakabilirsin yem yiyorsa pirinç tanesinin çeyreği kadar yemine sürebilirsin içtende iyigelir, bunu bize alabalık üretimi yapan bir veteriner önermişti, faydalarını gördük. Ayrıntı için terramycin kullanımı benim imza kısmımdaki "Tedavi edilebilmiş balıklar ve Tedavi yöntemleri" linkinde "Columnaris,mantar" başlığında "lanet olası columnaris başlıklı konunun linkinde ayrıntılı incelersin, lepistesleri arkada o konuda kurtarmıştı ekleyeyim konuyu :
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/akvaryum_seruveninin_sonu_lanet_olasi_columnaris_k767201_sn1.asp[/URL]
Emzik hava taşı:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/090620161426171.jpg[/IMG]

50 litrelik saklama kabı bunun 25 litrelikleride var fiyat litreye göre değişiyor. Sana 15 litre bile yeter balıkların ufak ama fazla fiyat farkı yoksa büyük alabilirsin her zaman lazım olru, bende 50 litrelik gibi var birtane çok kullanışlı.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/saklama%20kabi.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/kaptan%20akvaryum.jpg[/IMG][EDIT]mesutok,2019-01-11 10:34:04[/EDIT]
Balığım Hasta Oldu
Yapacak birşey yok her canlıyı öldüren yaşlılık, bir kaza, yaralanma, yahut bir hastalık v.b.
Balığım Hasta Oldu
Ömürlerine baktım bir kaynakta zaten fazla ömürlü olmadıklarına rastladım.

Alıntı:
Doğal yaşam alanında ömrü ortalama 2 senedir. Bakımına dikkat edilirse akvaryumda 3 sene hayatta kalabilir. Suyun sıcak olması metabolizmasını hızlandırdığı için ömrünü kısaltır.
Etcil Piranada Beyaz Hastalık
Şu konudaki fotografları bir inceleyin bakalım benzerlik varmı fotograflarınız net değil buradan belirlemek zor oluyor. Balığın dış yapısındakiler benziyormu bir inceleyin.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/praziquantel_ihtiyaci_k848598.asp[/URL]

Üstteki hastalıkla bağlı olarak Aşağıdaki linkten, Gill Flukes(solungaç paraziti), Skin Flukes hastalığı başlığındaki fotografları bir karşılaştırın sizin balığın dış yapısındakilerle
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp[/URL]
Balığım Hasta Oldu
Siz elinizden geleni yapmışsınız, umarım bir daha karşılaşmazsınız.
Etcil Piranada Beyaz Hastalık
Mantarsa metilenin faydası olmaz, Mikofish mantar ilacı kullanman lazım.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/colum5.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/72854/colum1.jpeg[/IMG]
Bu Balıkların Kuyruklarında Pamukçuk Sorunu
Yüzey balıklarına ve ufak balıklara dibe fazla yaklaşmayan balıklara onlar zarar vermez. çöpçüler ise etcil balıklardır vücudunda kan sızıntısı olan balığın peşine takılıp yara yerini emmeye çalışabiliyorlar.
Balığım Hasta Oldu
Bu belirtiler balığın iç zehirlenme olduğunu belli ediyor, iç hastalık yani sebebi genelde işte bakımsız akvaryum suyu zehirli akvrayum suyu yetersiz su değişimi, bakımsız filtreler gibi. Amonyat, nitrit, nitrat olayları, yahut ıslanmış kuruyemlerin bir kenarda durdukça bozulması bunu yiyen balıkların hasta olması gibi onlarca olumsuz sebepler. Flagly iyi gelmiş ona devam edin. eklediğmi linkten, "Dropsy-bloat" başlığındaki konuları inceleyin ilk sayfadası Sera backtopur Direct Hapı başlığı gibi iç hastalık ilaçlarını tedavi yöntemlerini okuyun.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/tedavi_edilebilmis_baliklar_ve_tedavi_yontemleri_k785798.asp[/URL]
Bu Balıkların Kuyruklarında Pamukçuk Sorunu
Evet ilgili bakanlık ilaçları yasakladığı için firmalar artık su düzenleyicisi adı altında tedavi ilaçları üretiyorlarmış, geçenlerde bir arkadaşta mantarda bu biyoteknik nitrofur'u kullanıp sonuç almıştı mantarda, Suyu sarıya boyayan ilaçlar sarıya boyuyorsa tamamdır. Zaten onda mantar tabiride geçiyordu netten baktığım kadar kullanma talimatında kullan.
SAE bıyıklı balık o saldırgan değildir, CAE vantuz ağızlı saldırgandır, ama yüzey balıklarına küçük balıklarla uğraşmaz japon balığı gibi yavaş balıkları dibe yaklaşan, dipteki tüm balıkları öldürücü saldırır. Ama lepistesleri pek ilişmez. Çöpçünü çok divecektir CAE ise hatta öldürebilir büyüdükçe.[EDIT]mesutok,2019-01-10 14:28:06[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.