ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
CrownBetta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
69
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Kasım 2019 10:41
Son Ziyaret:
Dün 16:26
Toplam Mesaj:
79 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
64 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Barin Ziya Aydemir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Batman
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yaşasın Betta

SON 10 MESAJI

Akvaryumdaki Feci Yosun
[QUOTE=Akvaryumis]
Tamam o zaman suyu en dibe kadar idnirip kazıyacamda. Kumdakini nasıl yapacam ? Kumu akvaryumdan çıkarmam çok zor.[/QUOTE]

2 tane cüce vatoz deneyin camı temizledikten sonra. Bakalım belki derman olur. Akvaryum güneş aldığı sürece bu sıkıntıyı çekeceksiniz ama.
Beta Balığım Hep Kabarık Duruyor
[QUOTE=iso1200]Nasıl bir hata var acaba gemi mı kötü acaba.Arka planda bazı hava kabarcıkları var yandan ayna gibi gözüküyor oda bir sorun oluşturur mu acaba[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/235895/230720221415421.jpg[/IMG] şuan böyle ve içimi rahatlattıniz çok teşekkür ederim [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/235895/230720221542521.jpg[/IMG][/QUOTE].

Sanırım dekorasyonda ki hatalardan kasıt plastik bitki bulunması ve bunları konumlandırılması.

Eğer bir yüzeyin yansıma yapıp yapmadığını test etmek istiyorsanız tam karşısındaki camdan bakın. Örnek: Sağdaki cam için soldan, arkaplan için önden.
Akvaryumdaki Feci Yosun
[QUOTE=Akvaryumis]
Hocam naptın sen öyle nasıl olacak o. 300 litre tank evde kazıyıp en baştan kurmak vs çok uzun sürer kumda 25-26 kg bişe çok zorlar yani[/QUOTE]

O zaman yapacak bir şey yok. Siz en iyisi baştan bir akvaryum alın. En kolayı o olur!

Kullanılmamış temiz bir bulaşık teliyle kazıyabilirsiniz.
Dipçekiminde Hortum Yerine Ne Kullanılır
[QUOTE=Dekacymzz]

Birde yem konusunda "Tropical Soft Line Betta" adlı yem hakkında bilginiz var mı sizce bu yemi kullanabilir miyim [/QUOTE]

Ben kullanıyorum arada değişiklik olsun diye. Daha bir zararını görmedim. Kullanabilirsiniz. Bir de baya yumuşak farklı bir yem.
Petshopların Kasaplar Odasına Baglanması
[QUOTE=ternapi]Petshop... Hımmm, hayvan satıyor... Hayvanla ilgili kim var bizde[:?] Heh, kasap![^_^] Tamamdır, onları da kasaba bağlayalım da derli toplu dursunlar[:)))][:)))][/QUOTE]

Hocam inanmayacaksınız ama açıklama tamamen o yönde; [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/219211/240720220254301.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/219211/240720220254311.jpg[/IMG]
Balık
[QUOTE=Son Goku]2 tane kobalt mavisi balığım var biri erkek biri dişi, dişi olan akvaryumda erkek tarafından biraz kovalandı sonra alıştılar ama kuyruğunu ısırmış galiba ve şuan sarhoş gibi takla atıyor dibe batıyor sabah yemek de yemedi arada akvaryumun köşesine sıkışıyor ölecek gibi nedenini bilen var mı akvaryuma geleli 1-2 gün oldu diğer balıklarım mutlu ama o değişik davranıyor[/QUOTE]

Akvaryum forumuna balık diye konu açmışsınız. Konuya daha uygun bir başlık belirtirseniz ilgili arkadaşların dikkatini çeker ve sorunlarınıza daha hızlı cevap bulursunuz.

Bir diğer tavsiyem ise şu olacak; tanktaki diğer balıklar, tankın hacmi, kullandığınız yemin markası, varsa ilaç, su düzenleyici vs’nin bilgisi, filtre koşullarını da belirtin. Mümkünse bütün tankın ve mevzu bahis balığın fotoğraflarını ekleyin.

Forumda en hızlı bu şekilde cevap alırsınız.

Forum da yeni olduğunuzdan siz tepki almadan ben önereyim. Konu açmadan önce geçmiş konularda arama ve okumalar yaparak sorunuza cevap aramanız gerekir. Direkt konu açarak cevap isteyenler genelde çok hoş karşılanmıyor. Chichlidler hakkında çok bilgim olmadığından bir şey diyemiyorum.

800 Litre Karma Amerikan
Üstat ayıptır sorması nasıl bir maliyet çıkardı fiberglass akvaryum?

Belli ki 2,5 tona cam kurtarmamış 🤣

Daha küçük boyutlarda da önerir misiniz fiberglass malzemeyi?
Üretime Alınacak Dişi Erkek Tür Önemi Hk.
Aslında söylediğinizden çok şöyle bir tanımda yapılabilir. İki türden de tam olmuyor. Hm ile ct’den muhtemelen uçlarında biraz Ct gibi yavrular alırsınız ağırlıkla ama bu kesin bir şey diyemem. Benim yavrularımda olmadı gibi duruyor ama kesin değil. Bir iki tanesinde görüyorum kuyruk uçları sivriliyor. Bunlar tam CT’ye mi dönecek yoksa uçları mı böyle kalacak bilemiyorum. Yanık yavrudan kastım engelli. (Kuyruğu tam gelişmeyen ya da büyümeyen gibi).

Yine de kırmamak daha sağlıklı bence.
Üretime Alınacak Dişi Erkek Tür Önemi Hk.
Böyle bir deneme yaptım geçenlerde. Yavrular sağlıklı duruyor. Yani bana her eşleşmede çıkacağı kadar yanık yavru çıktı gibi geldi.
Yavrular genelde anneye çekiyor. Renk konusunda da kırmızı ve mavi baskın gen oluyor.
CT çok baskın bir gen değil sanırım. Yavrular daha kuyruklarını tam uzatmadı o yüzden net bir şey diyemiyorum.

Tabi anne babanın kalitesi de çok önemli yanık yavru oranında.
Yeni Betta Akvaryumu
Maşallah 🧿 Balığınız çok güzel.
Aydınlatma akvaryumla birlikte gelmiş sanırım. Akvaryum ya da aydınlakma linki varsa paylaşabilir misiniz?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.