ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hipnotize
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
112
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
1 saat 33 dakika önce
Toplam Mesaj:
210 [11.67 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
204 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
17 Eylül 2004
Yaş:
14
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Betta İmbellis Tropikal Projesine Başladı

SON 10 MESAJI

Japon Balıgım Dişimi Yada Hamilemi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209475/011020182029461.jpg[/IMG]
Akvaryum
Minimum 6 ama 7-8’in altında bakmamanız önerilir.
Akvaryum
Sürü balığını tek baktığınız için olabilir mi?
Moss Ball Karides İçin Yeterlimi
Ceyhun bey karidesleri yalnız beslemeniz en sağlıklısı. Kendi boyuyla aynı karidesi yiyen Neon Tetra gördüm gözlerimin önünde. Daha önce de Betta Splendes’da yaşadım ve internette yine Karides üstadları bu canlıları başka türlerle bakılmasını şiddetle tavsiye etmiyor! Bu canlıların diyet listesi olduğundan yosun yiyerek yaşamaları doğru değildir.
60 Tane Balığım Var Filtreyi Kullanamıyorum Yapaca
İç savaş çıkartmışsınız evde. Hobi baskı altında değil bağımsız olarak maddi ve manevi ortamda yapılır. Örneğin 1000₺’ya babanızdan bir akvaryum yaptırdığınız zaman babanız “Burasını düzelteyim” dediği zaman adamın kendi parası ve kendi yerinden ayırdığı bölüm olduğundan sizin karışabilme imkanınız doğmuyor. İmzamda bulunan 50*50*25 Tropikal Betta İmbellis Showroom tankı kurmamdan örnek vereyim. Kargo parası ya da arabayla örneğin : akvaryumu almaya götürmeleri dışında bütün maddi yükü kendi harçlığımdan sağlıyorum. Bu ay 300₺’lık harcama yaptım ve yine ayın 1’inde harçlığımı alınca aydınlatma ya da co2’yi alacağım. Sehpayı kendim yaptıracağım ve benim odamda olacak, kimsenin salonunu ya da başka bir odasını isgal etmeyeceğim. (Ev zaten 2+1 :D) Ve bunun sonucu kimsenin bana karışabilme hakkı doğmayacak ama sizin yaptığınız şeyde her şey aslında babanızın üzerine gibi görünüyor. Biraz daha açabilirsiniz anlamadıysanız konuyu.
Kaplumbağam Sudan Çıkmıyor😔
Yazımı düzelttim, kaba davrandığımdan dolayı özür dilerim. 60*20 (örneğin) ile 60*50 arasında 30 santimden daha fazla fark var. Kaplumbağalar tropikal canlılar olduklarından su ısısı 27 derece olup havada nem oranı %80’i geçmelidir. Kuru alanınız çok küçük. Bu canlılar hep yüzmez yeri gelir kuru alanda yürür. 100 santim bir teraryumsa 60’ı kara, 40’ı havuz olmalıdır. Bu canlılar için sürüngen kumları satılmakta. Aynı zamanda bu canlılar havuzdan su içmek yerine her gün tazelenen bir suçuyla sularını içip yemek kaplarında yemeklerini yemelidirler. Isıtıcı ampul günün 16 saati kadar açık kalmalıdır. Zaman ayarlı priz temin edip bunu halledebilirsiniz. Teraryum masrafıdır her şeyiyle beraber 1500-2000₺ lira gibi bir fiyatı aşabilir. (Sehpa dahil-Örnek bir fiyattır) Bunda “Hesapladım örneğin : 1000₺ çıkıyor!” diyebilirsiniz ama eksik şeyler olduğunu sonradan fark edeceksinizdir. Örneğin imzamda bulunan 50*50*25 showroom tropikal betta imbellis tankı kuruyorum şu anda ve başlamadan önce hesapladığım zaman “1300-1500₺ tutar” derken şimdi kimyasalları ve ters osmos cihazlarını eklediğim zaman “2000₺’ya biterse iyi” diyorum. İlk hesaplama da kimyasal,co2 ve ters osmos gibi faktörler yoktu. İmalatçı firmaları insanlar pahalı bulmakta ama aslında onlar en sağlıklı ve iyi olan ekosistemi oluşturmak adına o fiyatı talep etmekteler. Umarım yardımcı olmuşumdur, tekrardan özür dilerim.
Moss Ball Karides İçin Yeterlimi
Ceyhun bey empati kurarak yazdığınız şeyden bir yabancının ne anladığını düşünmenizi istiyorum. Fotoğraf yok. Hacim ve tank bilgileri verilmemiş. Canlı ve canlı yükü belirtilmemiş.
60 Tane Balığım Var Filtreyi Kullanamıyorum Yapaca
“Laik bir ülkede yaşıyoruz” diyebilirsiniz [:)))] Kaç litrede 60 lepistes besliyorsunuz acaba? Filtre olmazsa olmaz! Kesinlikle çalıştırın ve durduğu zamansa bakteriler o2’sizlik yüzünden ölüp su değerlerini çok kötü etkilerler. Bununla beraber suyun ph’ı düşer.
Dişi Betta Yuva Kurup Yumartladı
Normal-Anormalliğini bilmem ama bu soruyu Facebook’daki Betta gruplarına sormanız daha iyi olur. Onlar bizden çok daha fazla bilgili.
Tetra Balığım Hep Yukarıda
Hasta olabilir, diğer canlılara bir şey olmaması adına tedbiren karantinaya ayırın. PH düştüğü zaman canlılar o2 almak adına su yüzeyine çıkarlar aynı biz fazla koşarak belli bir süreden sonra istemsizce burnumuzdan değil de ağzımızdan nefes alırız ya, aynen o şekilde. Ama tek bir canlı bu hareketi gözlemliyorsa ya hava kesesi problemi ya da başka bir hastalık söz konusudur. Biz bulaşıcı hastalık olup olmadığını bilmediğimizden ötürü ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Ve lütfen hastalık konularında fotoğraf paylaşınız ki anlayabilelim. Güzel tasvir ettiğinizden sadece bunları ön görebilmekteyim. Tankın genel fotoğrafı, hasta canlının fotoğrafı, tank bilgileri ve yakın zamanda yapılmış olan periyodik tabloya uymayan eylemleri yazınız. Fazla yem yemişse hava kesesi problemi ortaya çıkmış olabilir diye düşünebiliriz. Yem vermeyin 24 saat kadar, bakalım n’olacak?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 373 Online Kullanıcı, 203 Üye

Online Kullanıcılar

starmedica, ismail U., kaizerdar, borani, HackStaff, Tunc Berk, barxbull, otuzkilo, Emreytr, greendesing, Recepblu, KEREMERT, ManeNia, salihs, mehmetemindinc, fatihtugay, Kaanceran3535, hasant, aXarayli, ERTA, mehmetaydin, sbilgic82, emir ergin, YusufAlperen, SelimTUNCA, Xemir_shnx, servet, supert, ngerekli, samsunfish, the__legend, aldemirim, erdalyalcin, ozgurnez, thewarim, A. İhsan Akşen, Garajdakiejder, snejniybar, SystemDea, horoz26, nvrkcy, caglarm, banned, indianaconz, enginm2000, Goksan, blue_biber, bugrasvfd20, ELPRESACANARİO, Fragant, ibrahm, msurucu, efsane52, Bedbin, Ulaş_özgür, gamzeseda, chnkc, Rango, TurX, halilsa, idik, icelebi, ogulcan13, DogukanKosem, armagandemirkira, libertas, mrah, Shotokan, Recep Karip, Ekrem Kaan, kaanzambelli, sevikilhan, Kınayu, Htylmz, onurEX, ulukaya84, Ejder Günaydın, FurkanYnk, afacan80, chimera59, DeeP BluE, Khann, _x_E_M_I_R_x_, AmazonDream, yavuzsezgin, MurathanM, TolgahanA, mercedesclk, rccol, caneruzal44, orhanönal, enversen79, beyazgul, Delraich, vendetta99, frknsyl, MiRZaBeY, sinanb85, ssozdemirr, ilkerozturk, ceyh, emrepark, Metal06, BadWolf, ESTAR, ferbay, Naturality00, ahmetcirali, Polat emsen, trakonya *, alecozan, Chtt, alix, ozan_1903, Neothauma, Enes canakci, Osman barbaros, quat, thetitans, omercldr, esyusuf, Sercanoklu, umutakyol19, Hmzdmrc, Fufuk, Mehari, Nuniş, adnanuluçay, darksider, keyman79, OMER006, gecesiz, musasyakaya, crstr, Cem Öcal, ali gül, Gursoyhasan, saltun, svg1000, mesut alak, Emek, Burakzz, talipengur, ege.men, tenten, Zoresmer, ismailyz, Devrim18, mosskolik, Adnanyum, genom84, debreleza, Yasarozen, mahoed, DiscusFan, SerhanOZTURK, PETDÜNYAM, lojistisyen, hüsamettinn, kanmet, akn0658, Msasa, hmdsyln, uddo, aybars034, orimohito, hasancobanoğlu, ThanatoZek, Ploutos, ademakci, kdr43, erayucman, Umutgrs, turan19, jaws_06, JangoFettus, idiopatik, Tutuncu11, FischerG, dark blue, hoca0666, soliter83, Alem Bursa 1970, ibrahimcett, muratturgut, S.Bal, certok, Mehme4444, deatless22, eray3452, leventty, FerhatKaya, haydarserkan, b.c.kale, Ertuğrul Ertürk, ByTKN, Sui3452, Gürhan, myasar8106, SONADOR, mehmet96, tatalevo, Kenan3838, tarik99tarik,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.