ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brownorum
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
976
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
11 Saat 30 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1690 [3.54 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
241 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Yurtdışında ki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan, genellikle Betta ve Neocaridina ağırlıklı bitkilerle ilgilenen genç.

SON 10 MESAJI

Karides Dostu, Parlayan Gurami Tavırlı
Karidesleri kendi tür ve ırkları dışında bakmanın hiç bi' zaman stabil ya da iyiye doğru gittiği proje görmedim, kendim yapınca da gözlemlemedim. Hayvanın hayatta olması sağlıklı olduğunu göstermiyor biliriz ki. Yani ölüp ölmemesini değil, koyduktan sonra ayda 1 kez göreceğiniz canlıya işkence etmemenizi öneriyorum şansa kalarak canlı üstüne kumar oynamak akıl karı değil şahsen. Karides başka ırktan karidesi avlıyor, ben ne diyim 2cm neon gözümün önünde kendi kadar karidesi yedi. Yani önce canlı, sonra kendiniz için karidesi kendi ırk ve türü dışında salyangoz gibi istisnalar hariç bakmayınız.
Japon Mu Beta Mí
Bitkili yapıp Betta koyun ama ısıtıcı ve filtre olması gerek.
Bitkili Karides Akvaryumu
1- Bence dere kumu çünkü en iyi verimi aldığım o ama hagenden daha iyi lav kırığı bence.
2- Uygun W değerine sahip ısıtıcı ve tank hacminin 3-5 katı döndüren filtre yeterli olacaktır.
3- Karidesler kendi tür ve ırkları hariç diğer canlılarla bakılmamalıdır, akvaryumunuz bu canlılara uygun değil.
Akvaryumumu Büyütmek İstiyorum
[QUOTE=lemur]

Bu bilgi malesef yanlış. Hava koşullarından etkilenmemek için bir balık havuzu en az 50cm derinliğinde tasarlanır. İdeal olarak 50-150 cm derinlik gerekir. Daha da derin olmasında hiç bir sakınca yoktur.

100 x 31 x 51 yerine önerdiğiniz 70*50*30(h) ölçülerinin esas avantajı bitkilendirme ve dekorda kolaylık sağlaması olacak. 50 cm genişlik güzel.[/QUOTE]

Konu bayağııı eski :) Artık bunu biliyorum, teşekkür ederim düzelttiğiniz için [:)]
Lepistes Mi? Japon Mu?
Şahsen lepistes, hiç besleyemedim ve japondan daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Solungaç
Balık kenesi olabilir mi? Görsellerine bakın, akvaryumda inceleyin didik didik edip, bulursanız derhal çıkartıp çöp ya da tuvalet, nereye atacaksanız oraya koyun çünkü hayvanlar için çok tehlikelidir. Veya kesici bi' şey, sivri kaya gibi malzeme akvaryumunuzda varsa ondan da olabilir. Fiziksel bi' şey, hastalık olduğunu düşünmüyorum. Enfeksiyon olabilir, metilen kullanın ki enfeksiyon ya da mikrop kapmasın bi' süre. Tabi normalden az koyun, hasta değil yaralı canlınız diye görüyorum.
Akvaryumdaki Yeşil Lekeler Faydalımıdır ?
Duruma göre değişir ama bitkileriniz için iyi değildir. Yosun türü bir canlı beslemiyorsanız (balık değil bitki), sıvı karbonla öldürüp temizleyebilirsiniz. Bitkilerinizin besinlerini yer, onlara tutunabilirler ve sonunda mahvolabilir her şey. Sonunda da tüm akvaryumu istila edip bıkabilirsiniz ki yaşadım bunu. Önerim bu. İyi olduğu durumlar pond ya da balık üretimi için geçerli. Bu da pek konumuz değil.
Akvaryuma Kum Onerisi
Bahsettiğiniz canlılar akvaryumda değil havuz ya da göletlerde beslenmeleri gereken, buna da iklimimiz uygun olmadığından Türkiye'de bakılmaması gereken ve sıklıkla ölen/öldürülen canlılardır. Başka bir tercih yapmalısınız.
Balık Su Çektiğim Hortum Kapıldı.
[QUOTE=𝔇𝔢&#] Kardesim sen vicdanin tanimini biliyor musun?
Vicdan isteyerek te olsa birinin yaptigi hatayi hos görüp onu savunan duygudur....[/QUOTE]

Ben bilerek ve isteyerek yaptığını düşündüm yazdıklarından veya cevapsız bıraktıklarından, hatası varsa düzeltmeye çalışırım zaten yanlış anlaşılmasın. 1-2 saat arayla hayvana bi' şey olması ve "sen mi yaptın" sorusuna cevap vermeyip başka şeyler söylemesi kuşku uyandırdı, olan bu hani vicdana gelirsek bakamadığım hayvanları sahiplendiren, orada kötü bakıldığının haberini alınca hemen geri alan insanım yani ve bu 1 defa olmadı. Yani tekrar, yanlış anlaşılma olmasın.
Balık Su Çektiğim Hortum Kapıldı.
Ne desem uyarı alacağım ama insanlığım el vermiyor susmaya. Bir kaç saatte hayvanlara gelmeyen kalmamış. Ruh hastası bi' çocuksun, tedavi edilmen lazım! Kendin yapmadığına dair bi' şey yok. Bugün hayvanlara zarar vermekten zevk alıyorsun çünkü karşı koyamıyorlar, yarın insanlara! Potansiyel bi' katil, tecavüzcü. Parmağın giremez o boruya, değil avuç kadar balık. Diğer konularda da aynısın, bunu dediğimden forumdan uyarı alacağım ama şahsın banlanmadan dahası gerek. İsterseniz silebilirsiniz, diyeceğimi dedim, rahatsızlık verdiğim sayın forum üyelerinden özür dilerim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.