ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
brownorum
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1016
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
16 Saat 29 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1749 [2.84 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
83 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan[/B] Yurt dışındaki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan bilimci genç.

SON 10 MESAJI

Hobiciliğe Başlıyorum.
Merhaba, öncelikle melekler için 50cm yükseklik gerekmekte, ardından çöpçüler sürü canlıları olduğundan asgari 6, önerilen 8 adet olmalı. Tek tür canlı beslemeniz daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır, sistemler canlılardan önce hazırlanmalı, bu süre genelde 1 ay.

1- Evet, sudaki klorun uçup gerekli bakteri popülasyonuna sahip olması gerekli. Bunun için bakteri kapsülleri ve/veya besinleri, uygun yükseklik ve kalınlıkla kum ve filtre kullanılmalı. Bu olmazsa mukoza ve solungaçlar zarar görüp sindirim sisteminde ciddi sorunlar oluşacak, kısa sürede çoğu ya da tamamı ölecektir.

2- Anlamadım.

3- Bi' şey eklemenize gerek yok. İsterseniz otçul salyangozlar ekleyebilirsiniz. Bunları forum sayfasının sol en altında ansiklopediden omurgasızlara bakarak görebilirsiniz, karidesler kendi tür ve ırkları dışında bakılmaması gereken canlılar olduğundan olmaz.

4- Boş bırakmaktansa 2-3mm kalınlığında dere kumunu 6-8 cm eklemeniz bakteri yatağı olacaktır, kum karıştırılmamalı.

5- Tatlı suya hiç bi' tuzlu su ürünü ya da tuzlu su içinde kullanılmış ürün konulmamalı. (eşya, dekor, kabuk vs. dahil)

6- Bilgim yok.

7- Bilgim yok.

8- Gerek yok. Canlılar tüketicidir, üretici değil.
Anubias Sabitlemek
Yapıştırınca söküldüğünde kopup ölecektir, bağlayınız.
Kiraz Karides Cinsiyet
Rengi yoğun ve iriler dişidir, küçük ve saydamlar er.
Beta Üreme
Kuyrukta yara varsa enfeksiyon kapmadığı sürece iyileşir fakat uzama olmaz, yara kapanır. Üreme yılda 2 ya da 4 kez olabilir. Sezonluk üretiyorsanız 2 olmalı, 6 aya yavrular gelişince 2. üretim olacak şekilde devam ettirirsiniz. (ticari boyut, hobiciler için de pratik olacaktır)
Dişi Karides
Öncelikle karidesler koloni halinde beslenmeli, bu da en az 10 adet demek. Ardından sadece kendi ırk ve türleriyle beslenmeliler, akvaryumda salyangozdan başka canlı varsa o yüzden saklanıyorlar, yalnız bir akvaryumda beslemezseniz stres içinde kısa ömürlerini hızla dolduracaklardır. Muhtemelen yaşadığını görmediğiniz gibi öldüğünü de göremeyeceksiniz ve sonunda ya yem ya ölü olacaktır, karidesler her türlü avlanır ya da tartaklanır.
Lepistes Ve Karides
Yoğun stres içinde avlanma korkusuyla tüm ömürlerini saklanarak geçirecektir, yavrulama sıklığı da ya hiç ya da çok az olacaktır. Yavrularsa büyük olasılıkla avlanacaktır, muhtemelen karidesleri göremeyeceksiniz bile aylar da geçse çünkü hep saklanacak bi' yer buluyorlar. Renkleri de şeffaflaşacaktır, ömürleri de kısalacaktır, sağlıklı bi' ortam değil. Karidesler kendi tür ve ırklarıyla bakılmazsa ya melezlenir, ya ölür. Başka son yok, yaşatıp üretebilenler varsa topladıklarında koydukları kadar canlı bile bulamayacaklardır, özenle bakılması gereken canlılardır. Yalnız beslemeli veya hiç beslememelisiniz, karidesten küçük Tetra'lar bile karidesleri parçalayarak yemekte, gözlerimle görmüşlüğüm mevcut, diğer balıklar da aynı şekilde.
Lepistes Ve Karides
Karidesler yalnızca kendi tür ve ırklarıyla bakılması gereken canlılardır, olmaz.
Bitkilerin Gövdesinden Kök Çıkarması
Besin arayışındalar, yeterli besin değerine sahip su ya da zemine veya ikisine de sahip değilsiniz. Işığınız da uygun dalga boylarında olmayabilir, kırmızı ağırlıklı olması gerekir bitkiler için. Sıvı gübreler kullanabilirsiniz kökleri budayıp.
Balıklara Bişey Oldu Hızlı 1dk Bakın
Kaba hava verilmeli, bilgi sahibi değilim. İyi yemlerle besleyin, su kirlendikçe temizleyin. Çok kötülerse öleceklerdir, bağışık sistemi dayanıklı canlılar değiller genelde, sağlıklar dilerim.[EDIT]brownorum,2020-05-19 20:54:34[/EDIT]
Karisdesler Saklanıyor
"Meselayı" unutmayarak, Rili karidesler aslında bi' tür değil, "ıslah edilmiş", yani doğa da böyle bir şey yok.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=HmrvL0rRWKY[/VID]

Kahverengi karidesler yoktur, doğal bu tip canlıların "pigmentleri" çok düşüktür, ıslah sonucu elde edilir. Tüm doğal karidesler yanlışım yoksa şeffaftır. Karışık desen ve renklerde yavrular elde edilmesinden daha büyük sebep mutasyona uğramalarıdır. Bunun hakkında şu serüveni bırakayım:

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=EB-pZHKgtDc[/VID]

"Peki, nasıl ıslah oluyor?" denilirse: canlılar oluşturmak mümkün. Asya'lılar bizlerden farklı düşünür: fare istilası için devlet, toplayana para verirken onlar evcilleştirip üretirlermiş. (Vis a vis) Maalesef bazı şeyler bilinçle yapılmalı ve bilinçli bir toplum değiliz, bu yüzden bunun nasıl olduğundan bahsetmek istemiyorum fakat ana renk canlılar çiftleşirse ara renkler oluşmaz :) Bilgi paylaştıkça güzel ama bazı şeyler karanlıkta döndüğünde gün yüzüne daha az dert ulaşıyor, daha önce karşılaştığımdan bi' daha bi' hayvanın eziyetini görmek istemiyorum fakat her şey oluyor, bilime inanabiliriz [:)][EDIT]brownorum,2020-05-19 04:19:29[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.