ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
EmperorAngelfish
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
79
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Aralık 2017 05:56
Son Ziyaret:
7 Saat 26 Dakika önce
Toplam Mesaj:
145 [0.35 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
76 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammed Ali AYAZ
Doğum Tarihi:
14 Eylül 1984
Yaş:
34
İl:
Adiyaman
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Muhammed Ali

SON 10 MESAJI

Akvaryum Tür Tavsiyesi
5-6 tane güzel varyete Mekek balığı (Half-Black mesela), 1 tane betta(crown tail), bir çift normal ramirezi.3-5 tane Panda çöpçü,1-2 tane de longfin albino mavigöz cüce vatoz. [EDIT]EmperorAngelfish,2019-02-14 18:53:44[/EDIT]
Half-black Angelfish Doğal Bir Varyete Mı?
Selamlar.İnternette Full Black ya da Double Dark varyetesını araştırırken böyle bir varyete ile karşılaştım. Siyah ve Beyaz renkler öyle net ve düzgün ayrılmış ki genleriyle oynanmış olabilir mi diye merak ettim. Bu resimlerdeki Melek balıkları tamamen doğal çaprazlamalarla mı elde edilmiş yoksa genleriyle oynanarak mı elde edilmiş acaba ona göre bir yerlerden temin edip beslemek istiyorum.

Varyete dediysem kelime anlamı itibariyle doğal çaprazlamalar sonucu olduğu ortaya çıkıyor gibi ama belki de varyete demem bile yanlıştır. Bu konuda bilgili arkadaşlar beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım.

Teşekkürler.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202552/110220190051211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/202552/110220190051341.jpg[/IMG]
Zambiya Katoto Kayalık Bölge Biyotopu
Merhabalar, maaşallah çok güzel olmuş akvaryumunuz, balıklar ayrı güzeller.
Benim en çok aydınlatmanız hoşuma gitti uzmanı değilim bu işin ama çok güzel aydınlık gösteriyor akvaryumu. Akvaryumun üst kısmında kapak yok armatür gibi birşey yapmışsınız herhalde, onu merak ettim nasıl yaptınız. 2. sorum ise buharlaşma konusu buharlaşan su ledlerin elektronik kısımlarına girerek yoğunlaşma yapma gibi bir durum oluyor mu? Ya da Ledlerin trafolarına falan buharlaşan suyun zarar vermemesi için ne önlem aldınız.
Kartuş Filtre Yapımı
Hocam ph olayı konusunda dikkatli olarak kullanın. kimi balık yüksek ph kimisi düşük ph da yaşıyor, daha doğrusu bu konu üretim konusunda problem oluyor. belki balığı öldürmese de yumurtalarının sağlıklı kalmasına engel olabiliyor. Bu filtrenin klor konusunda faydası var ama balığın türüne görediğer değişkenleri de hesaba katmak lazım.
Akvaryum Aydınlatması Uygun Mu ?
Kapağın yapısı itibariyle ışık arka tarafta kalıyor tam yayılamıyor akvaryumda, bitkilerinizi ışığın alt hizasına gelecek şekilde yerleştirseniz daha verimli olur. resme göre ışık almayan daha doğrusu çok az alan noktalar var.
Akvaryum Aydınlatması Uygun Mu ?
Hocam ben bu dalgıç floresanlardan kullanmıştım. Roxin RX-800 den çitfli olarak kullanıyordum çift olmasına rağmen yine de aydınlatmada çok yetersiz kalıyordu. Tavsiye etmem bu tip floresanı, sizin akaryumun akvaryum kapağı yapısı itibariyle led daha uygun olabilir çünkü diğer türlü ya kapağı çıkarıp armatür almanız lazım ki bu pahalıya geliyor ya da led şerit döşemek gerekiyor. akvaryum boyu ve yapısı itibariyle bu çözümü uygun olacağını düşünüyorum.
200 Litreye Filtre
Hocam yetersiz gibi göebilirsiniz ama Sunsun HW-603B işinizi görür, düzenli dip çekimi ile gaywet iyi idare ediyor. ben 300 Ltde kullanıyorum 6 aydır debide de sıkıntı olmadı filtrasyonda da. 4 günde bir dip çekimi yapıyorum 40-50lt
Akvaryumda 19 Derecede Yaşam?
[QUOTE=fma3280]Merhaba,

Bu arada ehiem ısıtıcı da böyle bir şey olmasına da şaşırırdım. [/QUOTE]

oda ısısı aşırı düşmüş, su ile ortam ısısı sürekli eşitlenme eğiliminde olduğundan, ortam ısısı suya göre baskın geldiğinden ısıtıcı yetmemiş, ben de çok şaşırdım bu kadar düşmesine. Allaha şükürler olsun balıklara birşey olmamış.
Akvaryumda 19 Derecede Yaşam?
Merhabalar
Balıkların yaşama sıcaklıkları ile ilgili bir sorum var.

Tatil nedeniyle 8-9 günlüğüne il dışına çıkmam gerekti. Zamanlı prizler ile yemleme makinası ile sistemi kurup gitmiştim. Fakat evin aşırı soğuması nedeniyle ısıtıcı hiçbir işe yaramamış.
27 dereceye ayarlı eheim 300W olmasına rağmen geri döndüğümde sıcaklığın 19 derece olduğunu gördüm.
300 Lt akvaryum, Melek, Betta, Lepistes, Moli, cüce vatoz, 3 Çeşit de bitki (limon,çınar vs.) bulunuyor akvaryum da.

Bildiğim kadarıyla bu balıklar 25-27 derecede yaşayan balıklar. 19 decede 25 civarı balık ölmeden 8-9 gün boyunca yaşamışlar. Bize öğretilen bu su sıcaklıkları birer mitten mi ibaret, ısıtıcıyı boşuna mı kullanıyoruz. Yada bu şekilde kalmaya devam ederse ne olur?

Bu konuda vicdan gereği deneme yanılma yoluyla balığın yaşabileceği minimum sınırı denemek istemiyorum ama istemeden de o bu sıcaklığa düştü ısı, daha aşağı derecelerle karşılaşanlar var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.