ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Gtuncay
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
280
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Eylül 2017 03:57
Son Ziyaret:
9 Saat 17 Dakika önce
Toplam Mesaj:
269 [0.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
38 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gokhan Tuncay
Doğum Tarihi:
03 Ocak 1992
Yaş:
27
İl:
Eskisehir
Meslek:
Teknisyen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gokhan Tuncay

SON 10 MESAJI

Nano Tank Ölçüsü Kaç Olmalıdır
40x30x36h bana hoş geliyor. Zaten cama cam haliyle 43 litre yapıyor. Kabaca bir tasarım için 6 lt kum ve 1-2 kg kaya eklediğinizi varsayarsak 35 litre civarı güzel bir kurulum olur.
Mygos Plant 45 Cm 30w Led Armatür Yorumlar?
Hangi tür bitkilere bakacağınız önemli. Kendim kullanıp tecrübe edindiğim, Creaqua armatürlerini tavsiye edebilirim. İstediğiniz tasarım, ölçü ve watt konusunda yardımcı olurlar.
Jbl Plant Soil Vs Benibachi
Çok ezmezseniz tasarım vs. değiştirirken, akvaryumdan çıkarırken, çamur olmaz. Nötr olarak hayatına devam eder, nötr haldeyken bile belirterek satabilirsiniz, alıcısıda bir hayli oluyor. Siz yine de ömrünü 1-1,5 yıl gibi düşünün.
Bitkili Akvaryumda Ro Su Kullanımı Hakkında
RO su kullanarak (aydınlatma, filtrasyon, co2 vs. gerekli olan herşeyin uygun olduğunuz farz edersek) bir nevi su değerlerini kontrol altında tutarak, yosun problemini büyük ölçüde azaltmış oluyoruz. Bu aşamada devreye testler giriyor. Bitki yoğunluğuna göre gübre ve gh+ takviyesini yapıyoruz. Su değişimine kadar ara ara test yapıp hangi elementin ne kadar, ne sıklıkla azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Su değişimini yaptık diyelim, bir test daha yapıyoruz, eklememiz gereken gübre vs. değerlerini hesaplıyoruz. Katkıları gerekli olan miktarda ekledikten sonra akvaryumda büyük bir değişiklik yapmazsanız bu değerleri biryere not alıp her hafta aynı işlemi arada test yaparak sistemi oturtabilirsiniz. Bu söylediğim yöntemle gerekli takviyeleri tankınız için kendiniz belirlersiniz. Sistemi oturtana kadar biraz çaba harcarsınız ama kendi tankınızın değerlerini bilir, ona göre hareket edersiniz. Mesela bazı gübrelerin üzerine yazıyorlar 100 litre suya 50 ml ekleyin diye yahu tamamda neye göre kime göre :)
Revers Osmoz Cihazı Tavsiyesi
Yakın zamanda ölçüm yapmadım, öncekilere dayanarak ortalama 7-7.2 olduğunu söyleyebilirim. Aslında aktif toprak kullandığım için bir sorun teşkil etmedi. Tropheuslarda ise haftalık değiştirdiğim suyun %25i kadar dinlenmiş çeşme suyu ekliyorum. Katkı olmadan sadece arıtma suyu kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor. Sonuçta suyun içindeki maddeleri sıfırlamaya çalışıyoruz. Bir şekilde çeşme suyu ya da hazır satılan katkılar ile sudaki mineralleri istediğimiz orana getirebiliyoruz.
Revers Osmoz Cihazı Tavsiyesi
[url=https://hizliresim.com/zGlVZY][img]https://i.hizliresim.com/zGlVZY.jpg[/img][/url]
Şebekede 450 civarı olan tds 28-30a düşüyor. Daha sonra tropheuslar için ayrı, karidesler ve bitkili akvaryum için katkıları ayrıyetten giriyorum.
Musluk Suyundan Ozmoz Suya Geçiş
Beslediğiniz canlı türü ve bitkiler sorunuzun cevabını şekillendirecektir. Genel olarak bahsetmek gerekirse, ozmos ile su içerisindeki element, mineralleri en aza indirgeyip ihtiyaca göre dışarıdan gh, gübre vs. takviyesi yapıyoruz ki suda neyin ne kadar olduğunu bilebilelim.
Lepisteslerde Kırmızı Dışkı ?
Verdiğiniz yeme göre değişiklik gösterebilir, şeffaf ve ipliksi olmadıktan sonra endişe etmenize gerek yok.
Kribensis- Kafama Takılanlar
Tam tersi yüzey balıkları, ortaya indiklerini bile zor görüyordum. Ona rağman kribensisler yukarı saldırıyordu, tabii her balığın huyu aynı olacak diye birşey yok, ben başımdan geçeni paylaştım [:)]
200 Lt Akvaryum Üçün Dış Filtre
Ex 800 Plus modeli için söylemiştim bunları, tropheus tankımda kullanıyorum. Hava taşı ve ya ek bir filtre koymak şart değil. Şelale aparatıyla gerekli olan havalandırmayı sağlayabilirsiniz. Ne tür bitki ve balık besleyeceğiniz bilmiyorum, kesin birşeyler önermem pek doğru olmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,744,170 Mesaj
  • 401,588 Konu
  • 91 Forum
  • 141,882 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,571 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.