ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Redkit
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
557
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Nisan 2017 12:02
Son Ziyaret:
10 Aralık 2019 07:59
Toplam Mesaj:
516 [0.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
130 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Abdullah
Doğum Tarihi:
21 Nisan 2004
Yaş:
15
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Abdullah

SON 10 MESAJI

Akvaryuma Nasıl Oksijen Gönderebilirim?
Hava motorunuz kaliteli ve güçlü olmalı.
Pipo Filtre Hala Gerekli Mi
Bence pipo filtreyi ya tamamen kaldırın ya da sürekli çalışsın. Kapatmanın zararı olmasa da sudaki küçük partikülleri toplaması dışında faydası azalır.[EDIT]Redkit,2019-12-04 21:28:31[/EDIT]
Balığım Solungaçları Patladı Ne Yapmam Lazım
Merhaba, solungaç nasıl patladı? Tam olarak anlamadım. Solungaç patlayan birşey değil ki? Açık yara yoksa ilaç uygulamayın. Renkli taşları, deniz kabuğu vs. çıkarın ve en önemlisi bol su değişimi yapın. Değiştirdiğiniz su klorsuz olmalı. Yani ağzı açık kapta en az 1 gün dinlenmeli. Bunun dışında mutlaka filtreyi çalıştırın. Eğer fazla akıntı yapıyorsa içine (yıkadıktan sonra) sarı bulaşık süngeri koyun. Filtrenin akıntı yapmaması lazım. Eğer debisi düşmüyorsa yani filtrenin debisi hacminize uygun değilse başka filtre alabilirsiniz. Akvaryumunuz net kaç litre? Ve iç filtrenin debisi ne kadar?
Üzerinde h/l falan yazması lazım. Benim filtremin debisi akvaryumu satte 15 defa döndürecek güçte ama içine koyduğum süngerler ve elyafla debiyi azaltıyorum. Hiç akıntı olmuyor.
Leecom Au-312 Kullanan Var Mı?
Ben de 20 Liraya Aliexpreesten aldım ve 2 Yıldır Au-313 kullanıyorum, gayet sessiz çalışıyor ve çok iyi hava veriyor. Ben yattığım odada kullanmama rağmen uyurken rahatsız olmuyorum. Herkese öneririm. Ama benim Akv. yüksekliğim 30cm. Daha yüksek tanklarda (örn. 45cm ve üzeri için) Au-313'den farklı bir model kullanmanızı yada hava taşını yukarı konumlandırmanızı tavsiye ederim, tank yüksekliğinin fazla olması basıncı arttırdığından körüklerde sıkıntı yaratabilir. Saten açıklama kısmında yazar ya da satıcıya sorarsınız. Birde 60 gün içinde ürün gelmesse hemen iade açın, unutursanız paranız gider. Benim 30 Liram boşa gitti mesela.
Japon Balığı Solungaç Kanlanması
[QUOTE=AtakanAcaroglu]


Diğer balıkta hiç bir şey yok 10 numara heyecanlı ve yeme istekli. Sadece bunda sıkıntı var.


Tamam o zaman hemen yarın bactabur u kullanmaya başlıyorum, ayrı bir fanusa aldım bu balığı, tedaviyi o fanusta yapayım öteki balıktan ayırıp değil mi ?[/QUOTE]
Bildiğim kadarıyla solungaç kanlanmasının nedeni balığın kan dolaşımında yetersiz oksijen olması bunun sonucunda damarların daha fazla oksijen için daha fazla genişlemesi sonucu solungaçta ve balıkta kızarıklığın gözükmesidir. Yetersiz oksijenin sebebi genellikle sudaki atıklar. Ama dediğinize göre diğer balıkta sıkıntı yok. Bu durum benim aklıma balığın iç organlarının muhtemelen doğuştan hasarlı olabileceğini getiriyor. Tedaviniz olumlu sonuçlanır umarım.
Japon Balığı Solungaç Kanlanması
Tekrardan akvaryuma koyun. Muhtemelen kalıtsal hasta. Diğer balığın solungaçları da kırmızı mı? Onda anormallik var mı?[EDIT]Redkit,2019-11-24 17:04:53[/EDIT]
Akvaryum Suyundaki Yeşillenme
Uv filtre kullanabilirsiniz.
Yada su piresi alabilirsiniz, tamamen çözmez ama azaltır. Su piresi alacaksanız sineklik tel gibi birşey alıp bir köşeye pireleri koyabilirsiniz. Japonlar için çok besleyici bir yemdir. Yani bence yeşil sudan görüntü olarak rahatsız olmuyorsunuz su piresi alın derim. Bizim burda terzi bir abi yıllardır japonlara yeşil suda bakıyor. Görüntü dışında bir zararı yoktur.
Lav Kayası
Lav taşı değil ama Akvaryumda kullanmadan önce suda 1 hafta bekletmenizi ve çok iyi fırçalamanızı tavsiye ederim. Taşların gözenekleri arasında her türlü pislik olabilir.
Elma Salyangozları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
[QUOTE=eminmania]Selam tekrar

Akvaryumuma 2 adet yeniden elma salyangozu aldım fakat suya girdikleri günden beri neredeyse hiç hareket etmiyorlar yaşadıklarından eminim çünkü bazen dışarıya çıkardığımda açılıyorlar veya akvaryumda çook küçük hareket ediyorlar nedir ters giden ??? cevaplarsanız çok memnun olurum[/QUOTE]
Su sıcaklığınız kaç? Salyangozlar yaşlı mı? Ne zaman aldınız? Tankta onu rahatsız edebilecek canlı var mı? Tuz ve bazı gübrelere de hassaslar. Yakınına yem attığınızda tepki vermiyorlar mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,792,463 Mesaj
  • 407,905 Konu
  • 91 Forum
  • 144,798 Forum Üyesi
  • 1,464 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,923 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.