ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
EmreKircan
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
305
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mart 2016 15:58
Son Ziyaret:
2 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
299 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
166 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
EMREKIRCAN
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

EMREKIRCAN

SON 10 MESAJI

Akvaryumcu Sömürüsüne Dur Demeliyiz
[QUOTE=tunasoylemis]Merhaba,
Kötü ekonomik koşulları, her gün zam, zam, zam gibi kötü gidişhatı düşünmezsek bunun dışında genel olarak Türkiye'de perakende sektörü gezerek sokaklarda yaptığınız tüm mağaza alışverişlerinde aşırı kâr oranı var. Her meslek dalından farklı üyeler mevcuttur eminim bu makaleyi gören her X meslek dalı bizde de kar oranı aslında %x aslında bayağı çok fakat bilen yok diye düşünüyordur.
İnternette tek tık ile herşey tüm mağazalar önümüzde ve tatlı bir rekabet var böylece uygun fiyata alabiliyoruz. Mağaza ve internet arasında bazen ürünü %kaç iskonto ile aldığı, nekadar fazla aldığı, nekadara satabileceği gibi şeyler önemli oluyor fakat internet satıcısı ve mağaza aynı fiyata aldığı ürünü mağaza 2-3 katına satıyorsa işte orda art niyet söz konsu.
Eczaneler örneğin basit bir vitamin ilacını internet fiyatının 2 katına satıyor ve satış miktarı umrunda bile değil. 10 adet satmak, ismini duyurmak, dilden dile '' ben bu ürünü şurdan aldım uygundu ve çok ilgililerdi'' denmesi yerine alan alsın almayan almasın banane taktiğini uyguluyor. İnternet alışverişini bilmeyen çok ama çok kişi hala bu tip sokak mağazalarına aşırı fiyat ödeyerek alışveriş yapıyor.
Dediğim gibi çoğu mağaza gibi ülkemizde mağaza gibi işletilen veterinerler de öyle... Sağlık kurumu gibi değilde ticaret hane gibi işletiliyorlar. Çok nadir çocukken hayvan aşkıyla dolu olup büyüyünce veteriner olucam deyip veteriner olup kendine klinik açabiliyor. Bu yüzden çok sokak kedisi kaybettim. Para olmadan en ufak müdahale yapmıyor, para bitince tedavi sonlandırılıyor, bu iğneyide siz yapın sokak kedisi denilince barınağa gidin deniyor.

Bazen bazı mağaza dükkan sahipleri iyi niyetli değil yada işlerini severek yapmıyor yada empati, vicdan gibi konusunda zayıf kalıyor. Akıllarındaki tek şey para, para, para olabiliyor. Tamam anlıyoruz herkes ekmeği peşinde kira, çalışan maaşları vb. fakat uygun satıp, dilden dile reklamı yayılan ( Bak bunları X'den aldım mahallemizin esnafı vb.) , işini severek yapan, güler yüzlü bir dükkan hayal edin. İnternet ile arasında hala ufak fiyat farkları var fakat siz bu durumda hala interneti mi tercih edersiniz yoksa bu mahallenizdeki dükkanı mı? ...


Fiyatı diyalog değil katalog belirler. Ne diyalogu, muhabbeti :)[/QUOTE]

Bende öyle düşünüyorum.
Yeşil Su Çözümü - Azoo Green Water Remover
Eger yedek bir akvaryumunuz varsa balıkları oraya aktarıp su pireleri ile biyolojik döngüyü hiç bozmadan kurtulabilirsiniz.
İlk Dış Filitre Tecrübesi Tavsiye
[QUOTE=Divane]
Hesaplamaya başlamışken alış fiyatlarından aradaki farkı çıkar aradaki 2w kaç senede faturayla kapanır onuda hesapla.[/QUOTE]

alt sumpu ne kadara yaptırdınız ? Sump sistem borularını ne kadara aldınız ? Akvaryumu götürüp camcıya deldirmeniz lazım bu ne kadar mal oldu ? Bunların fiyatını bilmedigim için aradaki farkı bilemem. Kaldı ki benim hiç ikisi arasındaki fiyat farkı için iddam olmadı. Siz elektrik masrafı yok dediginiz için yazdım. Niye buna takıldınız diye soracak olursanız. Sumplar çogu zaman kaliteli bir dış filtreye göre daha fazla elektrik sarfiyatına sebeb olur diye düşünüyorum . Siz öyle yazınca bakma fırsatım oldu. [:)]
Akvaryumcu Sömürüsüne Dur Demeliyiz
Tam olarak ad hominem budur işte beyefendi iyi günler :)
Akvaryumcu Sömürüsüne Dur Demeliyiz
Yüksek fiyattan ürün satmaya çalışan bir satıcının aslında normal fiyattan bir ürünü satması için nasıl bir diyalog kurulması gerekiyor açıklar mısınız ?
Akvaryumcu Sömürüsüne Dur Demeliyiz
[QUOTE=lazarusv20] Hayır, "diyalog" kurmanız lazım, çok şeyi çözer, hayatın her alanında.[/QUOTE]

Efendim diyalog kurmadan nasıl alış veriş yapalım zaten. İlla ki konuşmamız gerekiyor. Satıcının bize fahiş fiyattan mal satmaması için adamın suyuna mı gitmeliyiz yani onu sordum. Tanımadan düzgün fiyat politikası ile alış veriş etsek iyi olmaz mı ?
İlk Dış Filitre Tecrübesi Tavsiye
[QUOTE=Divane]

Bana sorduysanız Eheim Compact On 300 kullanıyorum h.buradadan 83 tl ye aldım.[/QUOTE]

Eheim classic 150 model dış filtre ile aynı litreyi çeviriyor sizinki 7 w bahsettigim filtre 5 w elektrik tüketiyor. Nasıl siz daha az elektrik tüketiyorsunuz dış filtreye göre ?
Duphoısı Maswa Kuyruk
Dayak yiyen erkegi başka bir tanka alın ve uygun bir fiyattan elinizden çıkarın. hatta hediye verin.
400 Litre Akvaryum Kurma
Aşırı büyümeyen ve canlı doğuranların yanında beslenebilecek bir köpekbalığı türü var mı ?

YOK
Akvaryumcu Sömürüsüne Dur Demeliyiz
[QUOTE=lazarusv20]Akvaryumcunuza ayağınızı alıştırınız, ufak tefek alışverişler için 3 TL 5 TL gerekiyorsa fazla ödeyiniz. Bunun size dönüşü olur, merak etmeyin. Belirli bir diyaloğu yakalamak konusunda (düzgün esnafsa bunu yapar zaten) yol alınca, fiyatını sorduğunuz ürünün internet fiyatlarını yanında açınız ve aynı fiyata oluyorsa alırım deyiniz, bunda ayıp bir şey yok. Pazarlık sünnettir. [:)][/QUOTE]

Yani fahiş fiyattan ürün almamak için illa arkadaş olmamız lazım :D

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,783,488 Mesaj
  • 406,745 Konu
  • 91 Forum
  • 144,288 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,889 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.