ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
barus
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
17
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Ekim 2013 00:48
Son Ziyaret:
28 Aralık 2020 19:56
Toplam Mesaj:
28 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Berk Şimşek
Doğum Tarihi:
20 Nisan 1989
Yaş:
31
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Berk Şimşek * 180lt Bitkili Lepistes Tankı * * 30lt Bitkili Salyangoz Tankı * - Ne Mutlu Türküm Diyene! -

SON 10 MESAJI

Moli Balığı Düşük Yapmışmıdır
Bence dişi balıklar fazla yem yediğinden karınları normalden fazla şiş haldeydi. Akvaryumcu bu yüzden doğumu yakın demiş olabilir. Poşetteyken bu balıklar dışkılayıp rahatlamıştır. Haliyle karınları sizin gördüğünüzden daha ufak olunca siz düşük zannetmişsinizdir. Halbuki doğuma vakit vardır. Siyah dışkılar kabızın sonucudur. Bu arada bitkili akvaryuma tuz mu eklediniz?
100lt Akvaryuma Lepistes Vatoz Çöpçü Tavsiyesi
Moss tarzı bitkiler hem yavruların saklanması için gerekli ortamı oluşturur hemde bakım için gübreye ihtiyaç duymaz.Yeni başlayan için plastik objeler yerine moss çok uygundur. Ayrıca fiyatı da makul.
İlkel Hava Motoru
Merhaba. İçimize çektiğimiz havada yaklaşık olarak % 79 nitrojen (azot), % 21 oksijen, binde dört karbondioksit ve az miktarda diğer gazlar ve su buharı vardır. Dışarıya verdiğimiz nefeste ise, yine % 79 nitrojen (azot), % 16 oksijen, % 4 karbondioksit ve az miktarda diğer gazlar ve su buharı vardır. Nefes alıp verirken yaşanan en önemli değişim, % 4 oranında oksijenin % 4 oranında karbondioksite dönüşmesidir.
Cüce Vatoz İçin Bu Sorunmu
Benim cüce vatozumun karın kısmında resimdeki kadar olmasada hafif bir şişkinlik olmuştu. Lepisteslere verdiğim haşlanmış ıspanağın 4'te 3'ünü vatozum yedi. Ardından şişkinlikten eser kalmadı. Ben kabızlık diye tahmin ediyorum.
Dinlendirilmiş Su Hakkında
Akvaryumda su değişimi yapmak için, daha önce dip çekimi esnasında kovaya doldurduğum 10 litrelik suya, dış filtre bağlasam ve 2 saat bu şekilde çalıştırsam, bu su akvaryuma geri ilave edilebilecek değerlerde olur mu? Dış filtrem saatte 1200 Lt su filtreliyor. Bu durumda düz hesap 10 litre su 1 saatte 120 defa, 2 saatte 240 defa filtre filtre edilecek. Bu şekilde filtre ettiğim su, isteyenmeyen maddelerden ve ağır elementlerden arındırılmış olur mu?
Çöpçü ve Vatoz yavru lepistesleri yer mi ?
Yavru lepistesler akvaryumda doğduğu zaman saklanmayı ve hızlı yüzmeyi öğreniyorlar hatta refleksleri kuvvetli oluyor. Yavrulukta doğup büyüdüklerinde ise saklanmayı ve hızlı yüzmeyi tam anlamıyla öğrenemiyorlar. Bu sebepten dolayı çabuk av oluyorlar.
Malawi Biotope Çalışmam
Akvaryumun ilk fotoğraflarını paylaştığınızda dizaynı çok beğenmiştim. Son fotoğraflardan anlaşıldığı üzere gün geçtikçe göz zevkini arttıran bir hâl almakta. Birkaç ay sonraki halini merakla bekliyorum.
Tatlı Su Midyesi
[QUOTE=Umutekinn]

Istanbulda nerden bulabilirim acaba[/QUOTE]

Ben Antalya'da ikamet eden bir üreticiden satın almıştım. Kargoyla göndermişti.
İstanbul'da nerede satarlar bilemiyorum.
Tatlı Su Midyesi
8-9 ay kadar akvaryumumda besledim. Suyun rengini koruyor tabi bir yere kadar. Kuma gömüldüğü için dekoru zaman zaman bozduğu oluyordu :)

Yazın su sıcaklığı artınca soğutmak için uğraşıyordum. Su sıcaklığı 27 derece civarında kaldı 3-4 gün. Sonra öldü maalesef.

Suyun sıcaklığı çok önemli. 26-27 derecenin üstünü tolere edemiyor. Belki tolere edebilen türleri vardır.
Bitkilide Dış Filtre Dizilimi
Zeolit kullanılmasını önermez misiniz?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.