ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Splendor
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1262
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Haziran 2011 12:58
Son Ziyaret:
36 dakika önce
Toplam Mesaj:
1377 [0.47 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
521 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Görkem KIRMIZI
Doğum Tarihi:
19 Haziran 1989
Yaş:
29
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

40*40*40 Mid Tech [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/40lik_bitkili_kup_vol2_k940541.asp[/URL] Ember Tetra / Panda Cory / Kiraz Karides / Leopar Vatoz / Katil Salyangoz Görkem KIRMIZI

SON 10 MESAJI

Sunsun 603b
Ben mobilyanın içinde tutuyorum. Tanktan ortalama 60-70 cm aşağıda. Bildiğim kadarıyla aynı seviyede olursa daha iyi su basıyor diyorlar. Yukarı su basması daha zor oluyormuş. İnceleme videoları var, izleyin öyle karar verin.
Sunsun 603b
Ben 40lık tankta kullanıyorum, rahatsız edecek bir akıntısı yok. Siz 62 cmlik tank için kullanacaksınız, balıklarınızı rahatsız etmez. Ayrıca kısıp açmanız bir problem yaratmaz.

Dennerle Bio Co2; mayalı sistemin markalı hali. Deneme amaçlı almıştım, parayı çöpe atmış oldum [:)] Ya kapsülden ya da içindeki sıvıdan olsa gerek, tepkime başlamamıştı.
Sunsun 603b
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/112295/050320192106441.jpg[/IMG] Boruların tanka girişi bu şekilde.

[URL]https://www.google.com/search?q=sunsun+603b&rlz=1C1SQJL_trTR847TR847&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjxptSiqq_iAhVDzRoKHbuUDW8Q_AUIDygC&biw=1366&bih=625#imgrc=KrOcD78wYT5psM:[/URL]

Üst kısımdaki mandal çeyrek dönüşlü vanası. İnceleme videoları var, araştırın.
Sunsun 603b
Bildiğim kadarıyla dış filtrelerde bir noktaya kadar kısma yoktur, su akışı kesilene kadar kısılır. Çünkü temizlik için hortumlar akvaryumda sabit kalır, siz sadece kovayı çıkartırsınız temizlemek için.
Sunsun 603b
Debi ayarı var, kısarsınız.
Co2 Olmadan Kırmızı Bitki Olur Mu ?
[QUOTE=İd0826]Sıvı co2 konusunda karideslerden dolayı cekiniyorum ve el ile co2 ayarlaması filan sorun oluyor ve birdenbire yosun ve alg problemi başlatmaktan korkuyorum yaptığım araştırma ve okumalar hep o yönde çünkü.
Pahalılık konusu gerçekten çok ciddi maliyetler gerekiyormus. Tasarım için kaya ve kok baktım internetten resmen dudağım ucuklayacakti kafamdaki ağaç koku ve kaya dekoru nerdeyse 200 tl.ye maloluyor bu hayat şartlarında verilebilecek bir para değil bence onun yerine kendimiz birşeyler uyduracağız dağlardan kırlardan toplayacağız birşeyler [:D]
Ludwigia Ovalis ve agac koku aklıma yattı biraz zemin bitkisi takviyeside fena olmaz heralde etrafa, birazda öne on plan bitkisi [:D]
[/QUOTE]

Nette ateş pahasına satıyorlar ama sanki akvaryumcularda o kadar pahalı değildi, emin değilim. Doğadan topladıklarınızı yeteri kadar sterilize etmezseniz tanka dışarıdan bakteri sokmuş olursunuz, bu konuda dikkatli olun. Bununla ilgili araştırma yapın. Her dal tanka sokulmuyor galiba.

Çok bitki ile doldurmayın, bu sefer canlılarınızı izleyemezsiniz. Belli bir bölümü kel bırakın, tankın görsel olarak nefes alacağı bir alanı ve odak noktası olsun.

promedanature ile ilgili; bir zamanlar DIY gübre satıcısı ararken karşıma çıktı. Başarılı satıcı ve ücretsiz kargo seçmiştim. Başka da onlar gibi sıvı gübre satanına denk gelmedim. Gittigidiyorun kutusunda, sallanmaması için etrafına kağıt sıkıştırılmış, sağlam plastik şişe çift kat poşet içinde ve ağzı mühürlü şekilde geliyor. Bitkilerin gelişimine bakılırsa saf su göndermiyorlar [:)]
Sunsun 603b
"880l/h bir tepe filtre vardı çok rahatsız etmesinden dolayı kaldırıp bu pipo filtreyi aldım"

Sıkıntı ses midir? Eğer öyle ise sessiz bir filtredir. İlk başta içinde hava olacağı için ses yapar ama su akışıyla zamanla kaybolur. Bazı yerlerde içindeki havayı almak sıkıntı oluyor falan diyorlar ama max debi ile zaten suyun geçişiyle, süngerlerin iyice suyu emmesiyle hava kalmayacaktır.
Sunsun 603b
Güzel bir filtre. Birkaç aydır kullanıyorum. Pipo filtreden buna geçiş yaptım. Suda genel sirkülasyon yaratarak özellikle vatozun bıraktığı dışkıların birikmesini engelliyor. Üzerinde vanası da var, debiyi ayarlayabilirsiniz. Güzel ve kullanışlı bir filtre. İçine ek malzeme koymadım, sadece her temizlik esnasında elyafı yeniliyorum.
Co2 Olmadan Kırmızı Bitki Olur Mu ?
Ludwigia Ovalis iyi bir aydınlatma ve gübre takviyesiyle çok göz alıcı bir bitkiye dönüşür, sizin tankınızda da güzel bir kontrast oluşturur.

Dış filtreniz varken kapalı pipo filtrenin bir getirisi olmaz, çıkartın. Bol bitkili bir tankta kolay kolay oksijen sıkıntısı yaşamazsınız. En azından dış filtrenin su çıkış ağzını, su yüzeyini hareket ettirecek şekilde ayarlayın, hiç problem yaşamazsınız.

Tasarım önerisi olarak; genel görünüşü yatay olan ve çok yüksek olmayan bir mangrow kökünü orta ön kısma koyup, sessilifloraları önden arkaya merdiven şeklinde kademeli olarak budayıp, orta kısma Ludwigia Ovalis dikebilirsiniz. Tek parça kök olmazsa da iki adet resimdeki şekle benzer kökle bitki diplerini kapatıp ortadaki Ludwigia Ovalis'e odak noktası oluşturursunuz.

NPK'yı gittigidiyorda promedanature dükkanından, mikro elementi de reeflowerstan kullanıyorum, tavsiye ederim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/112295/220520191338541.jpg[/IMG][EDIT]Splendor,2019-05-22 13:40:38[/EDIT]

[QUOTE=mehmetkkten]Co2 yi tüp yerine sıvı şeklinde şırınga ile de uygulayabiliyorsun
[/QUOTE]

12 tane kiraz karidesin olduğu tanka excel uygulaması sıkıntı olur.
Dış Filtreden Hava
Su yüzeyi hareketli olduğu sürece suya oksijen geçecektir. Su yüzeyinde hareket olacak şekilde ayarlayın su çıkış ağzını.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.