dip çekiminde dekor bozulacak mı?

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2006 19:59
Arkadaşlar bol kayalıklı dekorlar, özene bezene yaptıgımız gecısler balıkların yuva olarak sahıplendıgı alanlar dıp cekımde bozulmak yerlerı degısmek zorunda mı? dip cekımı bu akvaryumlarda sadece dekorsuz alanlarda mı yapılır?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

akiFÇevrim Dışı

İl: Istanbul
akiFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2006 20:01
Ben dip çekimini dekorsun alanlarda yapıyorum daha doğrusu benim akvaryumumda bitki sayısı biraz fazla olduğu için bitki diplerinden uzak duruyorum. Geri kalan boşluktaki bölgelerde bulunan pislikleri temizliyorum. Bitki köklerindekiler bir nevi doğal gübre görevi görüyor sonuçta. Tabi bitki diplerindede aşırı birikim olmamasına özen göstermek gerekiyor.

AbdullahÇevrim Dışı

İl: Manisa
AbdullahÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2006 20:06
Bu konuda bende muzdaribim doğrusu.

strangerÇevrim Dışı

Özel Üye
strangerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2006 22:19
Bitki yoksa hepsini iyice çekmelisiniz.Ufak bir tüyo.Önce bir miktar su çekin.Sonra su ekleyin.Pislikler büyük olasılıkla tekrar çıkacak ve siz tekrar çekip su ekleyince çok daha sağlıklı olacak.

akiFÇevrim Dışı

akiFÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Kasım 2006 22:25
Metin beye katılıyorum. Bende önce su değişimi yapıyorum ardından su eklediğimde tabandaki pislikler havalanıyor ve dip süpürgesi ile temizliğe başlıyorum. Fakat benim akvaryumum bitkili olduğu için bir miktar bitki köklerine doğru özellikle bırakıyorum. Fakat fazla miktarda olmamasınada özen gösteriyorum.