ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Melih Arslan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
243
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
8 Saat 27 Dakika önce
Toplam Mesaj:
344 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
21 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Melih Arslan
Doğum Tarihi:
25 Ocak 1999
İl:
Istanbul
Meslek:
Mekatronik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Akvaryum Tanıtımı
Merhaba, hayırlı olsun. Bir arka fon olursa daha güzel gözükür, reklamcılardaki fonlardan alıp arka cama bant ile yapıştırıyorum ben. Bitkiler büyüdüklerinde budadıklarınızı dağınık ekebilirsiniz. Filtre bitkilere vuruyorsa onu da çevirin derim, ve son olarak keyfini çıkarın [:)]
Canlı Dogurana Geçiş
Merhaba, plati, moli, kılıç kuyruk, neon tetra gibi bir karma olabilir.
Akvaryumum Neden Kirlendi
Merhaba geçmiş olsun. Tank ölçüleri, canlılar, kurulum zamanı, filtrasyon, aydınlatma tipi ve süresi gibi bilgileri verebilir misiniz? Yosuna benziyor, ben sakal yosunu olduğunu düşünüyorum, emin değilim. Forumda benzer konuları okuyarak ne yapıldığına bakabilirsiniz. Ayrıca [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/yosun_rehberi_k912122_sn1.asp[/URL] kısmından yosunlara da bakabilirsiniz.
Bir de tek bir konu üzerinden sorularınızı sorsanız daha iyi, yeni konu açmanıza gerek yok.

Keyifli Hobiler [:)]
2 Tür Lepistes
Merhaba, öncelikle bu hobiyi balık satmak üzerine değil, keyif almak ve öğrenmek için yapmanızı öneririm.
Sorunuza gelince özel türler görünüş olarak güzeldir, kırma (yani 2 farklı tür çiftleşmesi) olduğunda yavrunun nasıl çıkacağı belli olmuyor, türü belli olmayan balığı da genelde pek istemez kimse. Renkleri de anaçlar (çiftleşen dişi ve erkek) gibi canlı olmayabilir. Red tuxedo ile devam etmenizi öneriyorum. Yavruları büyütmeniz zaten epey zaman alacaktır. Akvaryuma sığmadıklarında satmayı düşünürsünüz tabi, forumda ilan da verebilirsiniz.

Keyifli hobiler [:)]
40cm Akvaryumda 3 Saksı Tilki Kuyruğu Koydum
Merhaba, tilki kuyruğu hızlı büyüyen bir bitkidir, yavrular için yüzeyde güzel alan oluşturur. Balıklarınız doğururlar ancak hacim ufak gözüküyor, ayrıca kılıç kuyruk, plati, moli gibi türler lepistes yavrularını yiyor diye biliyorum.
45 Lt Akvaryuma Ne Almalıyım
Merhaba, bir fotoğraf atabilir misiniz
Bir de tek bir başlık altında sorularınızı sorabilirsiniz, farklı farklı konu açmanıza gerek yok [EDIT]Melih Arslan,2024-09-20 12:04:11[/EDIT]
Bitkimde Yaprak Erimesi Ne Yapmam Lazım ?
Merhaba, daha detaylı bilgiler vermelisiniz, hacim, canlılar, aydınlatma süresi, gübreler…

Genelleme yapacağım, potasyum eksikliği olabilir, verilen gübre aydınlatma süresi için yeterli değilse. Ancak kesin tanı değildir.

Discus
[QUOTE=GUTS]
Sarı prenses 1e2d yapsam ne olur 120 litre diyor en az ama sizce bir sıkıntı olurmu[/QUOTE]

Akvaryum hacminiz sarı prenses ve iceman gibi türlere uygun ancak bu türler çok ürer, o hacimde kontrol edilmeyecekse sorun olur. Yoksa 1e 3d beslenebilir. Ama üremelerine rağmen hacmin yeteceği bir tür seçebilirseniz daha rahat olur.

Tür seçmekte acele etmemenizi öneririm, ansiklopi kısmında yüzlerce tür var, beğendiklerinizi belirleyip onlar hakkında tekrar sorabilirsiniz.

Discus
Merhaba, 100 litre discus için uygun değil. Yavru almayı bırakın uzun süre yaşatamayabilirsiniz gerçekten zor bir türdür, su koşulları istediği gibi olmadığında kolay stres yapar ve ölür. Makalede 50x50x50 discusa yönelik oluşturulmuş ve geçici bir tank olarak ifade edilmek istenmiştir. Ayrıca 1e 1d yerine koloni halinde beslenmesi daha uygun olur.

Dip Çekimi
[QUOTE=egemenozbeyli]Hazır konu açılmışken bende dip çekimi ile alakalı bir şey sormak istiyorum.
Zemindeki kumu oynatmadan dip çekimi nasıl yapabilirim, bununla ilgili bir konu veya video falan varsa çok memnun olurum.[/QUOTE]

Dip çekme aparatı kullanıyorum, kumu çekmiyor bendeki.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209253/180920241207261.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 28 Online Kullanıcı, 15 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.