ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rafael
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
26 Eylül 2009 01:02
Son Ziyaret:
3 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
284 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Enes ÇATAL
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Yazılım-Havacılık
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Sıvı Gübre Kullanımı
[QUOTE=Hacanak]Merhaba
Bitkili akvaryumum için Reeflowers all inclusive sıvı gübre kullanıyorum. Şişenin üstünde 100 litre için haftada 5 ml deniyor (1ml=20 damla diye de not düşülmüş)
Ben bugüne kadar 50 litre için günde 2 damla kullandım ama bunu haftada bir mi yoksa günlük mü vermek daha mantıklı?
Ayrıca sonradan son kullanma tarihinin eski olduğunu fark ettim, bir sorun oluşturur mu?
Yardımlarınız için teşekkürler

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225094/021020201101441.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225094/021020201102491.jpg[/IMG][/QUOTE]

Selam, üründen memnun musunuz? Ben de yeni başladığım (3 gün) bitkili akvaryuma (60 litre) bu üründen kullanmaya başladım. Başka bir takviye gerekir mi emin olamadım.
Aceminin Su Bahçesi (lilaeopsis Zemin Çalışması)
Selamlar, ışıklandırmayı hangi saatlerde yapıyorsunuz?
Bitkili Tankda Led Kullanımı
@darkaura Mustafa ağabey selamlar, şu an elimde 10x 6000K beyaz, 2x günışığı, 2x full spectrum, 2x yeşil, 4x royal blue, 4x deep red olmak üzere birer wattlık power led var, 18-25lik, 350mA bir de power driver var ve son olarak da 18'lik aluminyum PCB.

Sorum şu ; 69x37x25'lik bir akvaryum için, bu 18 led yuvasını da kullanarak nasıl bir dizilim yapmamı önerirsiniz?

Benim şu an için düşündüğüm : B-Y-K-B-M-B-K-M-B / B-M-K-B-M-B-K-Y-B şeklinde 9 - 9 olarak şeridin sağ ve soluna simetrik dizmek.
Yeni Site (Hataları Rapor Ediniz)
[QUOTE=BoluluBurak]
Bu sorunu bir kere çıkış yapıp yeniden girerek çözmüştüm deneyin belki işe yarar.
[/QUOTE]

Cookileri de silip sıfırdan denedim ama fayda etmedi, her halükarda şifre alanlarını da doldurmak gerekiyor (şifre yeni şifre olarak da eski şifreyi kabul ediyor, bu da güvenlik açığıdır :) ), şifre alanlarını doldurup güncellediğimde profil bilgilerim güncelleniyor.
Yeni Site (Hataları Rapor Ediniz)
Yıllar sonra tekrardan döndüm. Avatarım dışında kullanıcı bilgilerimi güncelleyemiyorum. Yeni yazdığım bilgiler kaydedilmiyor.
Ozelyem Akvaryum Güvenilirmi
Dün ufak bir siparişim oldu 20-25 parça ufak tefek araç gereç vs., bugün ürünler elimdeydi. Paketlemeleri de iyi.
Atakan Petshoptan Alışveriş Yapan Varmı
[:?]Ekşisözlükte bile tonla şikayet etmişler adamları, ben de yüklü bir sipariş geçecektim fakat vazgeçtim. Şikayetvar da aynı şekilde...[:?]
bulduğum kaplumbağa - adapte sorunu
Konu bilgi kirliliğinden geçilmiyor, kırmızı yanaklı kaplumbağaların popülasyonu bizim ülkemizde ekosisteme zarar verir, doğada çoğalmaları da sağ olsunlar boş boğaz meraklıların alıp 2-3 ay sonra sağa sola salmalarıyla olmuştur. Ayrıca ev ortamında yaşayan kaplumbağalar güneşlensin vs. diye güneşe çıkarmak da pek sağlıklı değil (özellikle kışın), evde dolanmaları da hem onlar hem de ev sakinleri adına sağlıklı değil.
Suları 28-29 derece, kuru alanları da lambayla ısıtarak 35 derece civarı oldu mu o kaplumbağa kuru alana her zaman çıkar (hastayken de iyileşmek için genel olarak kuru alanı tercih ederler -akciğer enfeksiyonu vs. gibi- ). Kuru alan kısmına bir uvB lamba da monte ettiniz mi gerekli güneş ışığı ihtiyacını da karşılar. Ayrıca kaplumbağalarınızda kesinlikle kabuk sertleştirici kimyasallar kullanmanızı önermem.

Forumda gördüğüm bir yanlış da beslenme alışkanlıkları, bu hayvanlara lütfen kıyma, çiğ et, salam, sucuk, pastırma, çiğköfte vs. gibi besinler vermeyin (verdim yedi demeyin, ne verseniz yiyorlar zaten). Diyetlerini düzgün uygulayın, yavru kaplumbağaları hızlı bir yeme dönemine sokarak hızlı gelişmelerine sebep olmayın (hızlı ve dengesiz büyüme oldukça zararlıdır), kabuk piramitleşmesi vs. gibi şeylere sebep olmayın. 2-3 yaşından sonra kaplumbağalara yeşillik ağırlıklı ve 2-3 günde bir yem verin. Ara sıra fazla olmamak şartıyla çeşitli meyveler vs. de verilebilir.
7 yaşındaki kaplumbağama ev arıyorum (bulundu) İstanbul
Emre beye teşekkür ederim, çok titiz bir arkadaşa kazandırdık kaplumbağasını, yuvasını yadırgamayacaktır : rafael2013-08-01 02:16:20
Kaplumbağa akvaryumu kuracağım
[QUOTE=setolake999] Evden bulduğum şeylerden vermemim sakıncası olurmu yeşilliktir yumurtadır sorun olurmu[/QUOTE]

Akvaryum yetersiz ilk olarak. Yüksek ve hacimi fazla bir akvaryum şart sağlıklı yaşamaları için. Suya ısıtıcı şart 28 derece, kuru alana da uvB+ısıtıcı lamba (kuru alanda 36 derece civarı olmalı). İlk yılında etçil ağırlıklı beslenebilir ama daha sonra ota dönün ( kıvırcık marul, havuç vs. -göbek marul vermeyin-).
Haşlanmış yumurtanın akı kalsiyum takviyesi için verebilirsiniz. Onun dışında köfte, kıyma, pişmemiş etler, salam sosis sucuk ve çeşitli tuz yağ oranı yüksek besinleri kesinlikle VERMEYİN ;) . Çeşitli meyveler de fazla olmamak kaydıyla menülerini renklendirebilir ;)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.