ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cengizhan06
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1083
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Temmuz 2020 02:58
Son Ziyaret:
1 saat 24 dakika önce
Toplam Mesaj:
938 [5.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
921 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cengizhan
Doğum Tarihi:
07 Ekim 1994
Yaş:
26
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cengizhan

SON 10 MESAJI

Neden Böyle ?
Balığınız yüzgeç kısmış gibi görünüyor.Biraz detaylandırırmısınız.Akvaryum suyunda ani sıcaklık değişimleri oldumu.Ne sıklıkla dip çekimi yapıyorsunuz.Balığınız yüzerken sallanıyormu.Balığı aldığınızda akvaryumunuza eklerken alıştırdınızmı.
Japon Balığı Isı Sorunu
Soruyu biraz daha açmak gerekir.Japon balıkları sıcak su istemez.Bu sebeple ısıtıcı kullanmak gerekmeyebilir gibi bir anlam çıkarılabilir.Düz mantıkta doğru bir yaklaşım ama ısıtıcının akvaryum suyunu ısıtmak kadar önemli bir diğer faydasıda akvaryum suyunu mevcut sıcaklıkta sabit tutmasıdır.Akvaryum suyunun sıcaklığındaki dalgalanmalar ciddi sıkıntılara vesile olabilir.Tavsiyem ısıtıcı alıp akvaryuma yerleştirmeniz ve beslediğiniz japon balığının istediği sıcaklığa ayarlamanız yönündedir.Isıtıcı akvaryumda kurulu olsun.Zaten ihtiyaç olmadığında çalışmayacaktır.Akvaryum suyundaki istenmeyen sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı olmanızı sağlar.
Balığım Kovalanıyor Bakın!
Bakalımda öncelikle balıklarınızın yakın çekim resimlerini ve akvaryumunuzun genel resmini görmemiz lazım.Detaylarıda eklerseniz sorunun ne olduğunu daha rahat anlayabiliriz.
Fanus Temizleme
[QUOTE=eylulucuncu]Fark ettiyseniz fanusta balık bakılır mı diye bir soru sormamıştım ama teşekkürler @H.e.k[/QUOTE]
Bu günlerde böyle cevaplar vermek moda herhalde? Eleştiriye kapalıysanız forumda konu açmanız çok yersiz.H.e.k isimli üye son derece iyi niyetli bilgilendirmede bulunmuş.Zaten sorunuzun cevabınıda aynı yorumunda belirtmiş.Fanusta filtre,ısıtıcı gibi hayati öneme sahip ekipmanlar kullanamazsınız.Umut ederiz ki bir süre sonra fanusta beslediğiniz balığınızın sağlığı kötüye gitmez.
Malawi Kayalık Akvaryumu
[QUOTE=ternapi]

Sarı prenses zor mu bulunuyor[:?]

Çok yakınımda köhne bir akvaryumcu var, bir süredir hiç uğramadım ama son gördüğümde tüm tanklar sarı prenses kaynıyordu!

Sizin için tekrar kontrol edeyim mi[:?][/QUOTE]
Sarı prenses o kadar kolay bulunuyorki yanlış hatırlamıyorsam bir ara Yasemin hanımın balkonunda bile sarı prenses bulunmuştu.Az biraz daha beklersen Ferhat abi Yasemin hanımın balkonundan bir koloni ayarlanabilir belki [:)))] Bu arada Yasemin hanım O balığın oraya nasıl geldiğini öğrenebildiniz mi acaba [:)))][EDIT]Cengizhan06,2021-01-25 14:36:05[/EDIT]
Texas Gelişim
Merhaba kardeşim greenlerin yavrularının net resimlerini bekliyorduk ekleyecekmisin [:)))]
1 Haftada Oluşan Yosun
[QUOTE=kaminari19]Bakteri çakışması[/QUOTE]
Bakteri çakışması olayını yanlış anlıyorsunuz.Bakteri kültürü eklemekle bakteri çakışması olmaz.Eklenilen bakteri kültürü zaten filtrede,kumda olan bakterilerle aynı bakteri.Bakteri çakışması canlılar arasında olur.
Siyah Teleskop Japon Balığı
2019 senesinde aslanbaş japon balığı besliyordum.Kendisini toptancıda gördüğümde vücudu gri kafasındaki cap ise kırmızı renkteydi.Çok sevimli görünmüştü.Satın aldım eve geldiğinde yaklaşık bir ay içerisinde vücudu beyaza dönmüştü.Bana göre büyük ihtimal yemlerden kaynaklanıyordu ama sizin balığınız bence daha farklı.Boylandıkça renk açmış.Doğal bir değişim diye düşünüyorum.
İç Filtreyle Kuluçka Kullanımı
[QUOTE=Cumali can]


Teşekkür ederim hocam son çare gittim çift çıkışlı bi hava motoru aldım AQVAWING AQ908 müthiş ses yapıyor oda acayip derecede rahatsızlık veriyor[/QUOTE]
Sessiz çalışan hava motorlarıda var.Neticede sadece kuluçka için kullanacaksanız tek çıkışlı sessiz uygun fiyata hava motoru bulabilirsiniz.
Co2 Tüpü Tehlikelimi
Tüpü aldığım kişi tüp bana ulaşınca telefon edip detaylıca bilgilendirmişti.Benim tüp kullandığım akvaryumum 200 litre.Saniyede 1 damla olacak şekilde kullanmamı söylemişti.Tüpün kaç ay gideceğini sorduğumda 3 ay demişti.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.