ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mayakovski
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
35
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2018 22:08
Son Ziyaret:
02 Ekim 2018 17:22
Toplam Mesaj:
50 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
22 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Er
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İşte ölüyorum. Kimseyi suçlamayın bundan ötürü. Hele dedikodudan, unutmayın ki merhum nefret ederdi.

SON 10 MESAJI

200-50-60 Biatop Tafsiyesi
Fazla soru sormanız önemli değil de keşke nokta&virgül kullansaydınız da okuyabilseydik. Neyse yine de cevaplamaya çalışayım. Biyotop oluşturmak zor bir iş. Işıklandırma çok önemli, kaç watt olduğunu bilmediğinizi söylemişsiniz. Elinizdeki kayalar uygun değil. Yuvarlak öbekli ve hacimli kayalar lazım. Ankara'da kilosu 1 liraya 40 çeşit kaya satan bir taş market var. Oradan alıyorum lazım olursa. Bulunduğunuz yerde araştırma yapmanız lazım öyle bir yer varsa. Ya da doğadan uygun kayalar toplayabilirsiniz. Demir profilli akvaryum kayaları taşır gibi görünüyor. Yalnız kayaların altına strafor yerleştirerek camdaki ağırlığı dengelemeniz lazım. Filtrasyon güzel. Tür seçimine gelince kendi zevkinize kalmış. İki farklı tür olabilir. Yalnız melezlenme açısından duboisi ve ikola bana biraz riskli geliyor.
Japon Akvaryumu İç Filtre
[QUOTE=Canbay]
Havuzda mı bakalım.[/QUOTE]
100 litreyi havuz olarak algılıyorsan evet havuzda bak.
Albino Longfin Cory
Çok güzel maşallah, ilk defa görüyorum böyle bir canlıyı.
Akvaryum Nakliyesi Konusunda Destek
400 litrelik akvaryumu 2 kişi ikinci kat merdivenden indirmiştik. Bence kendinize güveniyorsanız bizzat dahil olun en azından akvaryumu taşırken. Yerleştirirken dolapla üstündeki camı ayıracaksınız tabii. Araçta da malum zemin çoğu zaman sac gibi bir malzeme oluyor. Akvaryum camının altına çift battaniye sermiştik. Şoför sadece eşyaları sıkıştırıp halatla etraftan bağlayınca sorun olmadı aşağı yukarı 50 km boyunca.
Yunus Ciklet
Kafalı kafasız ırk ayrımı mı var? Bunların hepsi aynı gölün aynı yunusu değil mi? Yunusu flowerhorn'la(!) kırıp kafalısını mı yapmışlar? Bunların hepsi saçma sapan pazarlama teknikleri. Balığa soğuk suda tutup kafasını şişiriyorlar kaliteli ırk oluyor. Hepsi aynı balık sıkıntı olmaz. Atakan buffalo kafalı sürmeli Ankara yunusu değillerse tabi[:)))]
Ankara Dsn (mck) Akvaryum İmâlat Nasıl?
Merhaba arkadaşlar, yeni bir akvaryum yaptıracağım. Ankara'da faceden DSN Akvaryumu buldum. Fiyatları diğerlerine göre makul ve fotolara göre işçiliği de güzel. Daha önce akvaryum yaptıran var mıdır merak ettim. Varsa yorumlarını alabilir miyim?

Önceki adı MCK imiş bu arada..[EDIT]Mayakovski,2018-07-24 23:00:34[/EDIT]
Biyolojik Sünger & Normal Sünger Arasında Fark Mı?
[QUOTE=ityo39]

Süngerlerde biyolojik normal diye bir ayrım yok, tamamen pazarlamacıların uydurduğu bir tabir. Süngerler gözenek ebatlarına göre ayrılabilir, bir de kapalı-açık-hücre yapılı sünger diye bir ayrım söz konusu olabilir.

Sünger dediğin şey 2 kimyasalın belli bir oranda karıştırılarak bir kalıba püskürtülmesiyle elde edilir. Bu iki kimyasaldan biri polimerin kendisi diğeri de köpürtücü ajandır. Reaksiyona girerek köpürürler ve gözenekli yapı elde edilir. Formulasyona bağlı olarak hücre boyutu yani yoğunluk belirlenmiş olur.

Sertliği, gözenek büyüklüğü (ppi birimi ile ifade edilir) gibi bir sürü fark gösteren sünger mevcut, neticede açık hücreli olan tüm süngerler biyolojik filtrasyonda kullanılabilir. Filtre gücü, debisinin ne kadar düştüğü, maliyetler vs gibi kriterler belirleyici olacaktır.

[/QUOTE]

Hep düşünmüştüm bunların arasındaki fark ne diye. Herhalde normal süngerlerden boya, kimyasal salınımı vs oluyordur demiştim. Bir fark yoksa petshoplardan ve ya belirli markalardan astronomik rakamlara(!) sünger almaya gerek yok?
Tatilde Dışfiltreyi Kapattım Sadece Bitki Vardı
Muhtemelen akvaryumdaki bütün bakteri kültürü ölmüştür. Bakteriler de oksijene ihtiyaç duyarlar. Bakteriler akvaryumda en çok dış filtrede bulunur, ürerler. Siz 2 hafta kapatınca da ölmeleri çok normal. Koku da bundan kaynaklanıyor. Balıkları şimdilik bekletebilecek bir yeriniz varsa yüksek oranda su değişimi (%70-80) yaptıktan sonra bakteri kültürü eklemelisiniz. Dinlenmiş suyunuz varsa aynı gün, yoksa 2-3 gün sonra kültürü ekleyip 1 gün bekledikten sonra balıkları ekleyebilirsiniz.
Balık Durmuyor
Vay haylaz vay
İkola Cinsiyet
1-2 erkek, 3-4 dişi gibi geldi bana yanlış olmasın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 451 Online Kullanıcı, 255 Üye

Online Kullanıcılar

yasinmak, kadirik, vendetta99, jaloreef, serkantezel, Orhunekm, Klavuz, Mecoo, cengel37, Mehmetpoad, ergulk, hermiş, rata39, Murat Gün, buno61, otuzkilo, korayyy, ersel, YusufAlperen, yusufsarac5033, ugurk, Kuduoglu, Ejder Günaydın, Golgeci, fatihsahin, TheHobi, Akfanyum, beyaz_kartal, Nebi84, aires, AlbasanWorks, oscar., bjkalley, TurX, cief17, mcoker, erdemist, volkanizma06, gokkurt, ramiz34, rifai, redfox69, İsmail YILDIRIM, Arapaima, OFUU, Leaderos, ekolojii, Griffer, hatesli, lizuferum, utoku, serdartom, hasancn, Delraich, Veux, semihco, yavuzsezgin, tian, Black37, Sj Injection, Rango, hasan aydın, mehmetkkten, TSevil, darkaura, Murat75, the__legend, derman42, muratchef, devito, reano, qiray, Mirtex, ozgurnez, mkale, Gtuncay, furkanoncel, ozan fatih, Deadsong, sinan m.d, YaKaMoZ, BadgeR, Adanos0107, atlantis917, Ardeman7, tdenizs, soliter83, BlackHawkX, ubeceren, serkanoncu, son1koz, DogukanKosem, Koksal Gurkan, erayucman, KillLaKill, DiscusFan, CEMAL57, blue_biber, aykuthan, Kınayu, Yasarozen, Acil Stop, msurucu, pilatin, Khann, mehmet-06, babyface, MurathanM, firtina16, AncyraTR, muratantalya007, gyunda, avukathasan06, Emircan akman, ThanatoZek, MertA, indianaconz, arda_kaplan, DeviLLe, GuppyHappy, BoraBerkol, LvntSyr, Metehan Yılmaz, denizim20, Canberk, talhaGS, TimKo, emreg, fma3280, Fatih ÇE, -RBG-, beyazgul, omerankara, ByTKN, murat35500, linest, stilaqua, tolgaibis, MehmetAbi, Discusfun, civando, Kimyagerisg, BadWolf, zebkobat, icelebi, afacan80, Ankaragucu, orimohito, _RdnC_, ngerekli, caneruzal44, yucesoy83, Btc78, omermalkoc, mya_34, Eneskander, Arassian, ERHAN ÖZAKSU, eek55, hasant, banned, starmedica, EmreCev, cuneyt39164, ahmetcirali, CevdetSERBEST, oyazik, ozan_1903, dodsworth, Splendor, AmazonDream, sezerdmn, alecozan, Neothauma, ardaozcan, hocaburhan01, mehmetçaltı, UlasYilmaz, 14040363, Altispinoza, Melih Arslan, faramir08, musasyakaya, Murat Aktuğ, serkantalya, Camurefe, emretez, arconim, wolverin, GOLFMK2, SerkanAkın, hero1907, fretchord, ulusoy78, Gkhnkn, mehmetdgds, Green terör, suat arslan, vedat79, WubihCALE, kadirsaim, Yaqmur, alper_kaya, OMER006, yasarcannn, keyman79, gattar5050, abunil, birolkurnaz, Yavuz TEKE, Foai, Okan Bilgiç, armagandemirkira, bugradogru, lojistisyen, KenanBerdeli, akvaryuminsani, hanil, borani, Etoo07, PUSU58, SuPiresiAtakan, Ormancı82, ötoprak, nomercy, ismet24, bluebeta, Mikail Erdoğan, Turan gezgin, F_a_H_o, sofiemre, MehmetU, hodrimeydan, ityo39, Kuti147, alpkim, BiotopeDogan, suleymaner, iakkas, cıbırlover1, AKTT, yagızalp, ersin1981, tahasari, ademakci, diaslayt, sinanyas, ra1n, ree91, emn76, frgunduz, Selim802, sadangur, neleus, agapim, mustafatercan,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.