ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mkrbgaL144
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
24 Kasım 2014 12:13
Son Ziyaret:
11 Mayıs 2020 21:14
Toplam Mesaj:
76 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
muharrem karaboğa
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Krbga

SON 10 MESAJI

Akvaryum Camındaki Beyaz Kurtcuklar
Akvaryumumda fil kulak lepistes mevcut. Yavruları anaç karışık olduğu için 2 günde bir Artemia vermeye çalışıyorum. Ama bu nokta gibi canlıları ben de farkettim. Genellikle karanlıkta ortaya çıkıyorlar. Ve balıklar hiç bir şekilde bu canlıya saldırmıyor. Su değişimi haftada bir %25. Akvaryum hacmi 100 litre low bitkili. Bu canlılardan sonra su değişimini sıklaştırdıracağım. Konudan muzdarip olan arkadaşlara alacağım sonuçlar yardımcı olacaktır.
Lepistes Hastalık
Bir kaç yavrumu bu şekilde kaybettim. Yeme içmede bir problem yok. Fakat anüs kısmında şişlik meydana geliyor ve bir süre sonra ölüyorlar. 2trio anaç ve 30 a yakın yavru mevcut akvaryumda. 1 trio da l144 mg longfin. Fluval 206 dış filtre . Bir miktar bitkili akvaryum. Düşünceleriniz için teşekkürler.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/168301/040120181630471.jpg[/IMG]
L144 Vatoz Yeni Akvaryumda Yem Yememe Sorunu
Çok şükür 2 kez yavru almım çiftten. Fakat 20 civarı yumurta döküyor dişi. Yavrula ise 15 20 günlükken patır patır ölüyorlar. Nedenini çözemedim. Dişi yumurta döktükten sonra su değişimi de yapmıyorum . Ama anlam veremedim. Öneri ve deneyimlerinize açığım
L144 Vatoz Yeni Akvaryumda Yem Yememe Sorunu
Bendeki durum:
Salatalığa geliyorlar.Kuru yemi ise geceleri yediklerini farkettim.Yemlemeyi gece yatmadan önce yapıyorum.Sabaha artığı kalmıyor.Stres kaynaklı bir problemdi çözüldü çok şükür.
L144 Vatoz Yeni Akvaryumda Yem Yememe Sorunu
Bugün dişinin kuyruğunda erime gördüm ve hafif kahverengi leke gibi bir şeyler var. Yine salatalık verdim. Ardından % 10 su değişimi yaptım. İyi veya kötü gelişmeleri paylaşacağım. (bu arada önerilerinize açığım)
L144 Vatoz Yeni Akvaryumda Yem Yememe Sorunu
Bende 9 gün önce hobici bir abimden bir çift aldım. Geldikleri günün ertesi günü yemledim.(yemler, aldığım kişinin yemlerinden) Yeme hiç yanaşmadılar. Ertesi gün salatalık verdım. Salatalığı yediler. Fakat kuru yeme bir atakları yok . Ben yine yemlememi yapıyorum. İnşallah bu huylarından vazgeçerler. ( bundan öncede 2 çiftim vardı. O çiftler hemen yeme gelirdi.)
L144 longfin blue eyes küpten düşen yumurtalar
Keseleri ortalama kaç güne kaybolur ?
doğum sonrası Fullred
Biraz ifşa eder gibi olmuş
 Öncelikli  olarak buradaki bilgi paylaşımının ne kadar çok dalda olursa o kadar faydalı olacağına inanıyorum. Söz konusu attığınız linkte dişinin doğum yaptığını haber vermek istedim ve dişinin durumunu belirttim. '' Doğum sonrası dişide yem yememe  durumundan '' muzdarip olan akvaristlerin açtığım konu altına yazılan yorumlardan yararlanabilmesi için bu  başlığı açtım. Tutun ki attığınız linkte yorumumu  paylaşmadan daha önce açılmış bir konudur. Yardımlarınız için teşekkürler.
Fulred dişisi kısır mı
Vitamin takviyesi daha önce hiç yapmadım. Tam olarak hangı vıtamın ne dozda verılmeli. Akvaryumdaki diğer balıklara zararı olur mu ?
doğum sonrası Fullred
 Arkadaşlar lepistesim doğumsonrası yem yememeye başladı.Dün yaklasık 80 yavru dunyaya getırdı. Daha önce de bir dişimi böyle kaybetmiştim . Ne yapabilirim ?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.