Akvaryum ve Bitki (Resimli)

omedemÇevrim Dışı

İl: Istanbul
omedemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 17:29
Arkadaşlar ilk akvaryumumu bundan bir yıl önce aldım canlı doğuran besledim ve daha sonra japon balığına geçtim. Nihayet istediğim gibi bir akvaryum aldım ve iki haftadır çiklit besliyorum. İnternetten çok okudum çok araştırdım vede çok faydasını gördüm onun için internetten yardımcı olanlara ve bu buluşma ortamını sağlayıp bu sayfalara emek veren herkese teşekkür etmek istiyorum.

Şimdi hakkında kendimce bilgi sahibi olduğum ama bu işi bilen arkadaşlardan bu konuda yardım almak istediğim sorular var.

1-) 1. ve 2. resimnlerde görülen akvaryumum için tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir?

2-) 2.  resimde görülen sarı prenseslerin boyunda olan 4 sarı prenses, 3 Yunus ve bir limon çikltim var. Bu boylarda bu sayıdaki balıklar için bu akvaryum yeterli mi?

3-) 3,4 ve 5 numaralı resimlerde görülen bitkilerin türleri nelerdir?

4-) Arkada bulunan taşların üstünde java moss yetiştirmeyi düşünüyorum bu boyuttaki bu tür çiklitlerle bu bitki yetiştirilebilinir mi?

5-) 3 numaralı resimde görülen bitkimin yaprak uçlarında sararmalar var ve de ortasında küçük delikler açıldı bunun sebebi ne olabilir?

6-) 6 numaralı fotoğrafta görülen yem balıklarım için yeterli mi?

Mesaja ilgi gösterip cevap verme nezaketinde bulunan bütün akvaryum severlere teşekkür ederim.

Notlar:
-Yunus balıklarım inanılmaz hızlı büyüyor çok şaşırdım
-4 numaralı bitki çok dayanıklı ve inanılmaz hızda büyüyor.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 19:10
Kullandiginiz yemi ben yunuslarina veriyorum ama
sadece onu degil. Ayrica bitkisel yem ve tetra bitste
veriyorum.Bu 2 yemdende alirsaniz daha iyi olur.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 19:25
Ömer Bey kullandıgınız yemı bende uzun sure kullandım ama ne yazıkkı bu yem suyun yüzeyınde bir yağ tabakası oluşturuyor...Sera ve tetradan şaşmayın derim.SAYGILAR.

hes@55Çevrim Dışı

İl: Çorum
hes@55Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 23:39
Aynı marka yemin hertüründen bende var ve çok memnunun.

ucakbiletiÇevrim Dışı

İl: Tokat
ucakbiletiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Mayıs 2006 12:15

Aynı yemi 2 hafta kadar kullandım, ancak balıklarıma çok aşırı renk veriyordu buda hormon oranının fazla olduğu kanısını uyandırıdı bende.Şimdi 1e 1 ölçekle

Yukardaki yemden + Otto discus + Karides kurusu + Klasik dip yem + Otto bits xx + Yarım ölçek Alabalık yemini karıştırdım.Arada bir de marul veriyorum.

Balıklarımda normal düzeyde renk , çok hızlı büyüme , Çiftleşme isteğinde artış, canlı ve neşeli hareketler gözlemledim.Tavsiye ederim.

Bu arada balıklarınızı her gün aynı saatte beslerseniz büyüme hızları artıyor.Bu yüzden otomatik yemleme makinesi kullanıyorum.Günde üç öğün sabah 8:30 öğlen 13:00 aksam 19:30 da makine yemliyor.

Saygılarımla.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Mayıs 2006 18:15

Hakan Karanın dediği gibi renk verdiği hormon oranının belirtisidir. Dolayısıyla renk ihtiyacı olan balıklara verilebilir ben sera nın pul yemleri karides ve bits den vazgeçmem 200 lt lik akvaryumumda haftalık su değişimi aylık atman 3337 dış filtre temizliği.

İyi balıklar.

omedemÇevrim Dışı

omedemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2006 11:18
Yemle ilgi cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Öbür sorularla ilgili cevap verecek arkadaşlar yok mu?

omedem2006-5-26 11:19:23

van helsingÇevrim Dışı

İl: Kastamonu
van helsingÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2006 11:37

Arkadaşım, anübiasların köklerini tamamen kuma gömmemelisiniz. Köklerinin yeşil kısımları yukarıda kalacak  yani rizom kısmını kuma gömmeyin belki bu yüzden çürümeye başlamış olabilir.

Saygılarımla, 

van helsing2006-5-26 11:38:7

omedemÇevrim Dışı

omedemÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2006 11:49
Teşekkürler İbrahim bey
omedem2006-5-26 11:50:29

<@lgun<<Çevrim Dışı

İl: Yalova
<@lgun<<Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Mayıs 2006 13:01
slm balıklarınız daha ufak ilerki zamanda bitkilerinize zarar vericeklerdir.üzgünüm inşallah olmaz..saygılar