ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
HunnicKhan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
731
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
4 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
435 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Oğuzhan ÇEPNİ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Türkolog, öğretmen-öğrenci.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Biyotop

SON 10 MESAJI

Loş Aydınlatma
Elinizde hangi tür bitkiler var bilmiyorum. Cryptocoryne ve Elodea türü bitkiler düşük ışıkta da hayatta kalabiliyor. Diğer bitkilerde yavaş yavaş çürüme gerçekleşebilir. Ben led armatür kullanıyorken bazı ledleri elektrik bandıyla kapatmıştım (ısınmaya dikkat edin). Eğer buhar camı varsa siyah film de çözüm olabilir. Işığı değişmek de ayrı bir yöntem olabilir. Mandallı bir okuma ışığı iş görür. Son kurduğum tankta kullandım. Loşluk açısından memnunum.
Kayalık Tasarımlı Lamba Göz Tetra Akvaryumu
[QUOTE=Efeggh]
internet üzerinden görsellere baktım gerçekten benziyor hatta aynısı internete lamba göz tetra ve poropanchax normani yazınca aynı görseller çıkıyor yani ikimizinde bahsettiği aynı tür balık. neden lamba göz tetra dendiğini bilmiyorum ama galiba iki ismi var.[/QUOTE]

Sanırım bazı akvaryumcuların hatalı adlandırmasından kaynaklı.
Discus
[QUOTE=GUTS]

1.5 senedir neon tetra besliyorum sıkıldığım için başka şeylere yönelmek istiyorum yinede saolun keyifli hobiler dilerim[/QUOTE]

Hobide yeterince tecrübeniz varsa Güney Amerika ciklitlerine bakın derim.
Discus
[QUOTE=GUTS]

Sarı prenses 1e2d yapsam ne olur 120 litre diyor en az ama sizce bir sıkıntı olurmu[/QUOTE]

O balık çok hızlı üreyen bir tür, o akvaryum zamanla dar gelebilir. Tetra türlerine yönelebilirsiniz isterseniz.
Discus
[QUOTE=GUTS]

Peki ya ciklet bakilirmi bazı forumlarda bakılır yazılıp bazı forumlarda ise bakilmaz küçük kalır yazılıyor kafam iyice karıştı ben 2 senedir bu hobiyle uğraşıyorum ve cikletler hakkında gram bilgim yok [/QUOTE]

Cichlidae geniş bir familyadır. Araştırmalarınızı tür odaklı ilerletmeniz daha sağlıklı olur. Forumun ansiklopedi bölümünden yararlanabilirsiniz.
[QUOTE=Efeggh]
Açıkcası akvaryum kurulalı 2 hafta oldu ve biraz yosun sorunu çekti su oturunca daha güzel gözükmesini bekliyorum. Balıklarımın killifish olduğunu düşünmüyorum belki fotoğraftan dolayı yavru killifishlere benzetmiş olabilirsiniz bildiğiniz üzere pek çok türü var acaba hangi türüne benzettiniz [/QUOTE]

Poropanchax normani’ye benzettim.
Kara Su-2
[QUOTE=HarunYILDIRIM]Çok güzel olmuş Oğuzhan tebrik ederim...[:iyi:][/QUOTE]

Teşekkür ederim Harun abi 🙏🏻
Kara Su-2
| Spathiphyllum wallisii

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/194383/180920241834101.jpg[/IMG]
Beklemiş Suda Toz
Muhtemelen kum nedeniyle bulanıklık oluşmuştur. Suyu eklerken kumun üzerine gazete veya poşet serin, toz kalkmasın.
Emeğinize sağlık 👏🏻. Ancak su tam oturmamış gibi, biraz bulanık. Bu bulanıklık kumdan veya kayalardan kaynaklı da olabilir.
Ayrıca balıklarınız tetra değil, killifish.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.