ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lazarusv20
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1662
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Eylül 2019 21:12
Son Ziyaret:
35 dakika önce
Toplam Mesaj:
1108 [14.77 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1089 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Onur Tunçkollu
Doğum Tarihi:
27 Mart 1977
Yaş:
42
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Onur Tunçkollu ———————— Fish doesn’t think because fish knows everything.

SON 10 MESAJI

Arowana Hk. Bıyık Düşmesi
[QUOTE=Arow_06]
Çok teşekkür ederim hocam çok sağol.. [:iyi:][/QUOTE] Rica ederim ancak dediğim gibi ben sadece aynı sorunu yaşayanlar ne söylediyse sadece aktardım, bol şans, geçmiş olsun.[:iyi:]
Arowana Hk. Bıyık Düşmesi
Bazı durumlarda bıyığın büyüdüğü, bazı durumlarda da büyümediği söyleniyor ama yabancı forumlarda ağırlık görüş tekrar büyüdüğü yönünde. 1 ay içerisinde tekrar oluşmaya başladığını yazanlar var ama su şartlarının çok iyi ve yumuşak olması gerektiğini söylüyorlar ve ekliyorlar: Arowana görüşün iyi olmadığı durumlarda bıyıklarını duyu organı olarak kullandığı için gelişmesine yardım amaçlı tank mutlaka “karanlık” tutulmalıymış. Küçük bir araştırma yaptım.[:iyi:]
Sera Toxivec
Cengiz Bey, her şeyden önce plastik bitkileri akvaryumdan çıkartmanızı öneririm, eğer kum ya da canlı bitki almayacaksanız zemin sadece cam ve kökler olarak kalsa (bence) çok daha iyi ve sağlıklı olur. Bu tür plastik malzemeler sadece kir tutar ve suya boya salınımı yaparak canlılarınızı zehirleyebilir, filtre konusunda size önerilerim zaten olmuştu.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[QUOTE=faruk7481]

Iyi aksamlar
Köke tutturmus oldugunuz bitkinin türü nesir sol tarafta hoş durmuş[:iyi:][/QUOTE] Size de iyi akşamlar, teşekkür ederim, Anubias Nana Petite.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Akşam sayımı:
-- Ramshorn?
-- Burda!

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/141120192059201.jpg[/IMG]
Orko'nun Wild Bettaları
Bizde yer yok ama hazırlarız, 1 gün içerisinde. Elinize sağlık, çok güzel işler çıkıyor.[:iyi:]
Küçük Bir Su Birikintisi :)
[QUOTE=ternapi]Suçüstü!![/QUOTE] Tam bir ifşa ve kamu gazeteciliği örneği! Tebrik ederim.[:iyi:]
Sera Toxivec
[QUOTE=CALIBRA]
dış filtrenin debisi çok iyi,en alt sepette karbon var,bir üstünde seramik,bir üstünde sünger ve sera cristal clear topları var en üstte de sünger ve elyaf var bu sefer de sonuç alamazsam izleyeceğim yol şu olacak tekrar suyu boşaltacağım akvaryumu güzelce yıkayacağım ,filtre malzemelerini sıcak suyla yıkayacağım,akvaryumu üçlü filtreden su geçirip dolduracağım,hemen sera aquatan koyacağım ertesi gün sera nitrivec kullanıp suyun 1 hafta oturmasını bekleyeceğim yine de olmazsa artık ben de bilmiyorum ne yapacağımı ...[/QUOTE] Umutsuzluğa gerek yok Cengiz Bey, 4 sepetli bir dış filtreniz var galiba, debisi de iyiymiş, çok daha iyi kullanılabilir sepetler, öncelikle bütçe uygunsa şu ürünlere bir göz atınız derim: Eheim Substrat Pro ve Eheim Mech. Satın alma konusunda karar verirseniz sitede sepet dizilimleri konusunda bolca kaynak var, ya da konu altında tekrar soru sorabilirsiniz, birileri memnuniyetle yardımcı olacaktır.[:iyi:]
Sera Toxivec
Cengiz Bey, dış filtre diziliminizde ya da kullandığınız filtre medyalarında bir problem olduğunu düşünüyorum, ya da filtreyi çok sık ve derinlemesine temizliyorsunuz, dediğiniz gibi fotoğraf gelmeden ya da siz filtre kullanım detaylarınızı belirtmeden sadece ezbere konuşmuş oluruz, bol şans dilerim.

[QUOTE=Akvarya]

3 gün önce tankı tamamen boşaltıp sıfırdan başladığını belirttiği için, önceki 4 ayı dikkate almadım. Sonuçta son kurulum mevzumuz. Aslında bir yerde çok basit bir hata yapıyor ancak en başından tane tane anlatmadığı ve fotoğrafla destekleyemediği için gözden kaçıyor. Bahsettiğiniz gibi konu filtreleme. Nitrivec'te filtre başlatıcı olarak çok etkin bir ürün. Kuralına uygun yapılırsa 48 saatte kurulumu tamamlıyor.
4 aydır yaşadığı bir stres var anladığım. Haliyle acele ediyor, kimyasalları peş peşe ekliyor gibi. Forumda çok güzel kurulum konuları var. Oradan bir yol haritası çıkarıp ilerlese sonuca ulaşabilir. [/QUOTE] Ancak, 4 ayda oturmayan sistem için akvaryumu boşaltıp sıfırlamak ve Nitrivec eklemek (ki dediğiniz gibi gayet iyi bir ürün) problemi çözmez, doğal döngünün 4 ayda yapamadığını Nitrivec de yapamaz, benim söylemeye çalıştığım da bu. Konu dönüp dolaşıp , canlı yükü/hacim oranlaması ile yetersiz filtrelemeye gelecek gibi geliyor bana.
Sera Toxivec
[QUOTE=Akvarya]

Merhaba Sera Bio Nitrivec kullanımından sonra suyun beyaz bulutlu görünmesi beklenen bir şey, ürün üzerinde yazmaktadır. O bulanıklık 24 saatte hatta bazen daha uzun sürelerde geçmektedir. Sürecin sonunda su berraklaşmaktadır. Acaba bu süreyi gözetmeden yeni kimyasallar eklemiş olabilir misiniz? Özellikle yeni kurulumlarda oluşabilen bulanıklık için ne zaman nitrivec kullansam sonunda çok berrak bir suyum oluşmaktadır.Merhaba. Cengiz bey Sera bio nitrivec eklediğini belirtmiş. Ürün canlı bakteri içermektedir. Sorun süre gözetilmeden kimyasal eklenmesi gibi duruyor. Veya nitrivec'in bayatlamış (depolama, tarih vs. etkenlerden) olması da olabilir.

https://www.sera.de/tr/ueruen/tatli-su-akvaryumu/sera-bio-nitrivec/
[/QUOTE] Konu sahibinin yazdığına göre 4 aydır süren bir bulanıklık söz konusu, konu Nitrivec'den ziyade filtreleme ile ilgili bir sorun gibi duruyor. Akvaryum da zaten bir kaç gün önce sıfırlanmış, filtrelemede problem varsa Nitrivec'in yapabileceği pek bir şey yok maalesef.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 248 Online Kullanıcı, 135 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,780,782 Mesaj
  • 406,444 Konu
  • 91 Forum
  • 144,145 Forum Üyesi
  • 1,464 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,886 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.