ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
KadirSpmz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
256
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Aralık 2016 17:46
Son Ziyaret:
Dün 06:49
Toplam Mesaj:
346 [0.29 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kadir Sapmaz
Doğum Tarihi:
04 Ocak 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[b]125 40 55[/b] 1e 3d Yunus 1e 5d Sarı Prenses 1e 4d Beyaz Prenses 2e 8d Iceman 1e 3d Beyaz Kuyruk Iceman 1e 1d Mavi Prenses 1e 2d Portakal 3e 9d Saulosi 1e 4d Kadango 1e 3d Paslı 3e 6d Afra Cobue

SON 10 MESAJI

Petshop Önerisi
Merhaba,
İstanbul'da hem ilgi, hem fiyat, hemde canlılara verilen değer konusunda rahatlıkla Atakan Petshop'u önerebilirim.
Bugüne kadar ne canlı konusunda nede aldığım ürünlerin kalitesi konusunda hiç bir problem yaşamadım.
"Problem yaşamadım" açıklaması da şu şekildedir, daha önce almış olduğum canlıyı hiç bir sorun yokken değiştirmek istemem konusunda hiç tereddüt etmeden severek yardımcı oldular.
Yine aldığım kafa motorunun debisi akvaryumuma çok fazla geldiği için ürünü kullanmış olmama rağmen ürünü bir düşük model ile değiştirip aradaki fark tutarını bana iade etti.
Rahatlıkla tavsiye edebilirim. Mesajım reklam olarak algılanmamalı, zira buranın reklama ihtiyacı olmadığını orayı bilen herkes bilir.
Herkese sağlıklı ve keyifli hobiler.
Fluval 206
[QUOTE=CarrasiusAuratus]
İnternetten aldim :(580tl para verip ses uzucu...

Valla milie vazelinledim oyle yazmislar nette zaten milin ustunde kaygan bi yapi vardi simdi bos sepetsiz deniyecegim sonra tekrar pervaneyi oturmayi deniyecegim insallah duzelir[/QUOTE]

Öncelikle konu ile alakalı stres yaşamayın, internetten aldıysanız 15 gün iade hakkınız zaten her koşulda saklanıyor.
Eğer milin oturması ile alakalı tecrübeniz yok ise 5363472331 whatsappdan ulaşın, göndereceğiniz fotoğraflara ve videolara istinaden yardımcı olmaya çalışayım. Belki sorunu tespit ederiz.
Fluval 206
Merhaba bence pervanesi tam olarak yerine oturmadı, tekrar güzelce kapatıp 1 gün daha verin, benimkinde de 1 günden sonra ses azalmıştı, fluval 306
Iceman Erkek Büyük Dişi Küçük Bir Sorun Olurmu ?
Genellikle zaten erkek neredeyse 2 katı olur dişinin bu türlerde. Hiç sıkıntı yok. Ama oran doğru değil, en az 2-3 dişi daha eklemelisiniz. Icemanlar çok hareketli ve devamlı aktif balıklardır, erkek dişiyi yorar, öldüredebilir.
Hastalık Sarı Prenses Hangi Hastalık
[QUOTE=Atayesil][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/211599/191220182255141.jpg[/IMG] Hocam bu şekilde duruyor solunumu hızlı oluyor [/QUOTE]

Suda sıkıntı var, diğer balıklar ne durumda, genel bir video atma şansınız var mı ? Balıkların hal ve hareketlerine, aynı zamanda suyun sirkülasyonuna göre tekrar yorumda bulunalım. Su kötü diye tüm balıklar aynı anda ölecek diye bir şey yok, bağışıklık dengelerine göre zayıflar önden ölür, yani durumu çok iyi analiz etmek gerekli.
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
[QUOTE=aydncskn]Balıklar beraber büyüdü sarı prensesin erken olgunlaşması yunusun kendine güveninin yeni yeni gelmesiyle hareketlilik başladı son 2 aydır kavga oluyor sarın prenses erkeği çiftleşmek istiyor fakat dişiler yanaşmıyordu dişiyle kavga ettikten sonra ard arda diğer 3 dişi yumurta aldı bizim oğlan yanlış dişiye sataşmış. ;)
Dediğim gibi beraber büyümüş ve daha önce her dişiden yavru almı olduğum koloni yüksek ihtimal sıcaklardan dolayı dişiler yumurta almak istemedi ama erkek zorladı sonuç oarak da karantina tankını kurdum [:'(][/QUOTE]

Evet dediğiniz gibi yaz döneminde sıcaklardan dişiler pek üremeye yatkın olmuyor, benimde yavru alımım neredeyse %50 olarak düştü son 3 aydır. Her yaz böyle oluyor, tesadüf mü yoksa dediğimiz gibi sıcaktan mı bilmiyorum ama benim tecrübelerim de bu yönde..
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
[QUOTE=aydncskn]Ana tank ölçülerimiz yakın sayılır Bende bir sarı prenses erkeği var başıma bela 2 katı büyüklükteki yunus erkeğine kafa tutuyor kavga ediyor geçen hafta bir dişi sarı prenses i sıkıştırmış yüzgecini kuyruğunu parçalamış
Gerçekten tebrik ederim inşallah sıkıntısız bol yavrulu günler geçirirsiniz[/QUOTE]

Çiftleşme döneminde ki kafa tutmaları gayet normal, sanırım hiyerarşi oturmamış ve kısa süredir birlikte olan balıklardan bahsediyoruz. Hiyerarşi oturduğu koşulda sadece çiftleşme döneminde dişisi olan erkekler etrafa agresiflik gösterebiliyorlar, diğerleri de bu durumda kafa çevirip o bölgeye yaklaşmamayı tercih ediyorlar, ertesi gün durum videoda izlediğiniz gibi hepsi birbiriyle iç içe süzülüyorlar..

Kavga etmeleri üzücü, ve yaralama olması durumunda zaten o balıklar hiç bir koşulda aynı akvaryumda yaşamazlar. Bence burada gidilmesi gereken durum eğer erkeğin çiftleşme döneminde dişisi yok ise buna rağmen devamlı saldırganlık gösteriyor ise o balığı akvaryumdan çıkartmaktır.

Güzel dilekleriniz ve sözleriniz için teşekkür ederim. Darısı sizinde başınıza. [:nazar:]
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
[QUOTE=aydncskn]Akvaryum biraz kalabalık sanki, benim akvaryumda 12 balık var sarı prenses ve yunus baskınlık kavgası erkeğin dişileri kovalaması derken bir sürü kavga oluyor sizde sıkıntı olmuyor mu ?[/QUOTE]

Merhaba, en azalmış hali bu diyelim eğer ana tank için konuşuyor isek.. Bende hiç bir tür diğeriyle kavga etmiyor, bir hiyerarşi oturmuş durumda, hangi türün çiftleşme dönemiyse diğer tüm balıklar diğer tarafta oluyor, çiftleşmenin sonraki günü ise tekrar normal karışık düzen devam ediyor.

Balıklar yavruluklarından itibaren beraber oldukları için birbirine alışık. Şöyle bir detay var, saulosi ve kadango dışında her türde 1 erkek mevcut. Sanırım bunun getirdiği bir sakinlik olabilir, ve ışıkla senkron çalışan dalga motoru mevcut, balıkların yersiz stresini aldığını düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkürler.
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Evimde şuan 1 tanesi Ana Tankım, 2 tanesi yavruluk boylandırma tankım, 5 tanesi yavru akvaryumum olmak üzere 8 adet akvaryumum mevcut.

Beslediğim canlılar şu şekilde ;

Yunus Ciklet
Borleyi Kadango
Afra Cobue
Beyaz Kuyruk Iceman ( White Tail Iceman - Namı diğer Acei Ngara )
Iceman
Beyaz Prenses
Sarı Prenses
Mavi Prenses
Portakal Ciklet
Saulosi
Ahli

Ana tankımın videosu ( 1080p)

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=0c_2-8Xntd4[/VID]

1. Yavru Boylandırma Tankım 3-4 Aylık Yavrular ( 1080p )

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=SU92NCIlYkA[/VID]

2. Yavru Boylandırma Tankım 1-2 Aylık yavrular, Ayrıca içinde 3e 5d olmak üzere 8 cüce vatozum mevcut.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=ZpVrDBYk7i4[/VID]

Herkese sağlıklı hobiler.[;)][EDIT]KadirSpmz,2018-09-26 13:50:13[/EDIT]
Dış Filtre Malzemelerinin Ömrü Ve Değişimi
[QUOTE=Kınayu]Kadir kardeşim selamlar.
5 veya 6 gözlü olsa filtre o zaman boş kalmasın diye bu aynı görev ve işlevi olan bu ürünlerden uucuzdan pahalıya doğru sıralayalım o zaman
Örnek : Hepsi aynı görevi görsede farklı yöntem ve biyolojik malzemeler içeriyor olabilirler. Bu fayda etsin boş durmasın derken zarara yol açmasın farkında olmadan [:(][/QUOTE]

Eğer 5 veya 6 gözlü bir filtre için konuşuyor olsaydık farklı tercihler olabilirdi. Ama o kadar büyük hacimlerde tecrübem yok.

Fakat şuan evimde 60 litreden 350 litreye kadar 8 farklı akvaryumum var, 3 gözlü ve 4 gözlü olan tüm dış filtrelerimde yukarda verdiğim dizilimleri kullanmaktayım, her hangi bir sorun yaşamadım, hiç yavru kaybım, hastalık sorunum yada buna benzer durumlarım olmadı, beslediğim türün sağlamlığı ile alakalı da olabilir bu. Malawi cikleti besliyorum, kendisi gayet dayanıklı ve su şartlarımıza uygun bir türdür.

Farklı türlere göre farklı koşullar sağlanmalı haklısınız ama benim verdiğim örnekler daha çok genelleme üzerineydi..

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 364 Online Kullanıcı, 198 Üye

Online Kullanıcılar

icelebi, aliosmanasman, TanselCanan, serghat, orimohito, ilturk, Skylord, BARBAR, rohembus, pilatin, HarunYldrm, praksis, budak_murat, jamm, egehamit, gyunda, gokkurt, Ykal, koz26, HKN_ESK, serkancilek, Gustlof, KINGMBUNA, uthraven, Alpkaan Abacı, abm26, hasansaid, bakaya, KILLIFISH, alvin21, SCORPION_79, bkartal, Acil Stop, Hellak, ilker2626, destina_23, Pacific, DeviLLe, wolverin, evrentolga, arconim, kamilcin, ssongur, psykhe, denizulucutsoy, RoIF, alisandokuz, pyrz, Ulvi Özuğur, Haydem, Gastropoda, Sezginve, Kemalk41, levent1482, Talhaozogul, siyaha, MUSTAFA1453, Çetin1806, Ayhanayhan, fkarakaser, Kınayu, FurkanYnk, EGInfernO, jueJ., Adnanyum, sagamore, mcmert, tomtombala, yükselb, yns325, a.gumrah, extuin, Goksen, Severin, acemiihtiyar, Ejder Günaydın, EmirHaN, Apoca1ypse, zaro73, armaqan, Fatih ÇE, Mikail Erdoğan, korhanp, Mete Duru, biacar, ersel, adnanuluçay, seapromise, ozgmavi, dusumsel, emrepablo11, lojistisyen, wmelontr, erkam34, sbilgic82, tdenizs, mahoed, Abasnak, atiryaki, m.celik, Chensy, ardatamay, MEGALODON34, mehmetaydin, abunil, yedili, UnalCevahir, CagriSindirac, seltur, ozan026, legionnaire1, CoTHeP, KEREMERT, mustafa_unax, gokberkgonenc, yılmaztr, Fatihs, s.burus, Mehmet0011, lazarusv20, mperk, heybetmahir, Ugurtt, murat avcı, Leontheprof., stonemage, akcay034, spongebob55, KRaL_MaLaWi, Monte Kristo, mustafatercan, Dehor, Alcynone, bilentungul, FerhatKaya, Judge_Fish, Seçkin, BoraER, Discusss78, Yetkililer, makvaryum, Onurdem78, kadirik, celu, Aquapisto, iamthezeus, idiopatik, Emerse, peker55, AtlasPoyraz, RuLing, TheHobi, Hendekli54, utoku, aliy, ersin ün, Jujlak, BaranTiryaki, whitefish, ariza_105, Burak PEKDEMİR, WildFish_Keeper, onrbgs, kar_delen6, yusuf21, aziz_basak, Baroxia, qokhan89, punkart35, heredot_cevdet, BoraAquascaping, akay25, nikon_, kadircelik, ozerhancer, m4n4q4, fahrettin, i_gulistan, CANERXCX, Amunra, viper_78, musab, deniz123, deatless22, Quersian, Ogii, serdar131977, cashh, nesta, saltun, bbkaya06, Kaya0606, ogii06, zaferyumusak, fikret43, Bahadir, ironself, corax, Mustafa Yurtseve,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.