ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emretez
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
319
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Nisan 2013 11:54
Son Ziyaret:
15 Saat 21 Dakika önce
Toplam Mesaj:
148 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
16 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
EMRE TEZBAŞAR
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

EMRE TEZBAŞAR

SON 10 MESAJI

Akvaryum Koku Yapıyor
Selamlar, akvaryumda oksijen azlığı, ölü balık salyangoz ve kalitesiz yem kullanımı kokuya neden olabilir. Ancak bencede en önemli nedeni yaz sıcaklarında akvaryumun üstünün açık olmasıdır.
Sevgiler
Beyaz Güzel Calvus White
Gerçekten çok güzel bir varyete Fatih bey, bol bol yavrunuz olur umarım.
Blackbee’lerim
[QUOTE=sinor]Tebrik ederim, şahane bir tanıtım konusu olmuş. Özellikle bitki dizilimini çok beğendim; şahsen Enantiopuslardan da tam renk bastıkları zaman fotoğraf görmek isterim [:iyi:].[/QUOTE]
Selamlar,
Teşekkürler öncelikle. Bitkiler üç kökten yayıldı akvaryuma, sazlar adapte olduklarında iyi yayılıyorlar. İşin güzel yanı akvaryumda istediğim optik ayrımları sazlar yaptı, beş tane erkek kendine yer bulabiliyor. Ancak yayılmayı durduracağım artık, olası diğer türler içinde tabandaki boş alanlara ihtiyacım var.
Sevgiler
Blackbee’lerim
Nesil yazmışım, batın demem doğru olur.
Blackbee’lerim
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/145898/150620192200591.jpg[/IMG]

Selamlar,
İki nesil yavrular ebeveynler ile beraber yüzüyorlar, yeni 10 kadarınıda sabah gördüm. Birkaç dişinin ağzı herzaman dolu oluyor. Ayırma kusturma gibi şeyler yapmadığım için neredeyse 1/3 oranında yavru kalıyor. Bazen makolalar kapıyor, bazen filtreye kaçıyorlar, iş yoğunluğundan artemia çıkarmazsam yeme erişememektende bazı yavruların telef olduğunuda tahmin ediyorum.
Kalanlar bana yetecektir,olabildiğince doğal yollardan büyümelerini istiyorum.Zemine makola yerine hem kendi hemde lepto yavrularına zarar vermeyecek daha küçük ağızlı kelebek düşünüyorum. Xenotilpia papillio seçeneklerim arasında. Makola lar defalarca yumurta aldı ancak bir kere hariç yavru göremedim, onlarda ertesi güne çıkamadılar.
Sevgilerimle
Tanganyika Wasting Sendromu Ve İyot Eksikliği
Selamlar,
Kullandığım Seachem afican chiclid salt içeriğine baktım, elementlere ek olarak eser componentler arasında 0,02 mg iodine görünüyor. Muhtemelen diğer markaların tanganyika tuz içeriklerinde de vardır diye tahmin ediyorum. Bu güzel bilgilendirme için teşekkürler.


Hydra 30
Selamlar, siz bence hydra filtreleri yanlış anlamışsınız, hydra filtreler titanyum plakaları ile amonyak ve nitriti nitrogen gazına çevirip sudan uzaklaştıran bir teknoloji ile çalışan iç filtrelerdir.
Türkiyede artık satılmıyor bu arada, bulmanız zor.
Beyaz partiküllerden kastınız nedir anlamadım ancak partikülleri pek çok yolla filtreleyebilirsiniz, micron elyaf veya seachem purigen veya emsali filtre malzemeleri kullanarak. Bitkili olduğundan aktif karbon kullanmanız çok doğru olmayacaktır..
Su Değişimi
Selamlar,

Bahçe sulama hortumlarını kullanıyorum ben. Mesafenize göre yapı marketlerden alabilirsiniz. Aynı zamanda duş girişine takılan bağlantı aparatları ile suyu gönderebilirsiniz. Çekim için sifon yapacaksınız, sonrasında boşaltma otomatik başlayacak, bununda ucuna vana takarsanız akış hızını kontrol edebilirsiniz. Koçtaşta hazır setler var, hortum yer kaplamasın diye sarma apartlı olan iki set almıştım. Toplam 70-80 TL maliyeti olur.
Salyangoz Firar Eder Mi?

Selamlar,
Üstü açık akvaryumda Neriteleri evin çeşitli yerlerinden topladığım zamanları hatırlıyorum.
Kısa Akvaryumlar İçin Isıtıcı Tavsiyesi
Selamlar,
Dennerle nano compact ve easy heater lar gayet küçük ısıtıcılardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,741,108 Mesaj
  • 401,294 Konu
  • 91 Forum
  • 141,729 Forum Üyesi
  • 1,446 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,444 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.