ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Foai
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14812,2[/B] [B]15262,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2601
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Nisan 2012 23:09
Son Ziyaret:
6 Saat 13 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1213 [0.44 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
193 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Caner Gündüz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cyathopharynx foai "Sibwesa", Benthochromis horii Enantiopus sp."Kilesa", Xenotilpia papillio "Isanga" C.leptosoma “Utinta” C.microlepidotus “Kasai” Paracyprichromis nigripinnis Copadichromis trewavasae “Lupingu” Ophthalmotilapia nasuta

SON 10 MESAJI

Tropheus Aşılama Sonrasında Stres
Tank ve filtre aktif olarak çalışıyorsa iyi bir su değişimi sonrası istediğiniz türleri düşünüp yavru-genç boyda alıp, sizin şartlarınıza uyum göstermelerini sağlayabilirsiniz. F0 balık tavsiye etmem, her bakımdan en iyisi F1-F2 dir.
Eretmodus Kayalıkları
Bunlardan iyi yavru bakımı petformansı bekliyorum, çift olmaları, yavruyu bölüşmeleri... Lelupiler yemesin de bebeleri.

Bu arada Eretmodus galiba doğrusu ;) [EDIT]Foai,2019-11-15 10:55:54[/EDIT]
Eretmodus Kayalıkları
Harika kareler, jilet gibi tank ve fotoğraflar. Tank şimdi ismini hak etti. Eretmodus kayalıkları.
[EDIT]Foai,2019-11-15 10:42:03[/EDIT]
Tropheus Aşılama Sonrasında Stres
Geçmiş olsun, bakteri
kültürünün oluşmasının süresi 3 hafta sürdüğü her yerde yazıyor ama kimsenin bu kadar bekleyecek sabrı olmuyor genelde. Kullandığınız kumdan, az sayıdaki kayaya, su değerlerini test etmeden f0 balık eklemeye kadar birçok yanlış uygulama söz konusu. Yerli üretimi bulunabiliyorsa f0 olmasa her açıdan daha iyi olurdu.
Derinlerin Prensi Benthochromis Tricoti (horii)
[QUOTE=KarabeY]19 mt de 27 derece çok iyimiş. Bu mevsimde. [:O][/QUOTE]

Gölde yıl boyu sıcaklık veya ph dalgalanmaları olmayıp, alttan ısıtma faktörü de eklenince canlılık ve çeşitlilik tavan yapmış durumda.
Sumbu Shell
[QUOTE=Oasis]
Şuan bu denemeyi yapıyorum Caner bey.
Son alınan iki batın yavruda NLS, Tropical Tanganyika Flake ve Rotifish bitkisel yem üçlemesinden öğütülen toz yemle gelişimi takip ediyorum. Yalnız yem artıklarının temizlenmesi zahmeti var. [/QUOTE]
Sorun çıkarmazlarsa cüce vatoz yavrusu veya tabandan beslenen foai,kum kelebeği gibi türlerin yavruları bu işi halledebilir.
Sumbu Shell
Bu altolamprologus yavru büyütme zahmeti discus ile yarışıyor anladığım kadarıyla, ben adında trop ve lamp kelimesi geçen balıklardan uzak durduğum için yavru büyütme konusunda tecrübem okuduklarımla kısıtlı. Bu kadar yavaş büyüyorsa daha sık su değişimi ve artemia dışında daha zahmetsiz ve hesaplı bir protein kaynağı ile beslemek denenebilir.
Sumbu Shell
Bir balığa tutkuyla bağlanmak, vazgeçmemek başarıyı getirir, öyle de olmuş, tebrikler Recep Bey.
Bu türü 2000lerin başında İSAK zamanlarında Selahaddin Bey'de olduğunu hatırlıyorum ama sizin kadar uzun süre sahip olmamış olabilir.

Önemli olan geçmişi değil tabii, günümüzde ithalat listelerinde dövize bağlı yüksek fiyat istenilen türleri yerli üretim olarak komik denebilecek fiyatlara vermek takdir edilmesi gereken bir hobicilik örneği. Tebrikler.
160x65x65,3d Arka Plan Tanganyika (foai,bentho Vs)
[QUOTE=Street Parrot]Üstad her tanıtım ayrı bir güzel. Sizin Ve Uğur’un yüzünüzden evde çocuklarla YouTube açıp Afrika’daki göllerin su altı görüntülerini izliyoruz. Hemde saatlerce. Balıkların formları muhteşem. Göldekiler gibi.
Bu gidişle Afrika göllerine adım atacağım.[/QUOTE]

Evde show tankı ve biraz üretim için Afrika cichlid türleri daha uygun ve zahmetsiz bence. 1 tane büyük tank , altına dolap, sump vs koyup tek yerde show ve üretim elde edilebilir. Bunun dışında suyu hazırlamak için çeşme suyuna 2 kaşık katkı ekliyorsun iş bitiyor. Reverse ozmoz, mikroskobik canlılar üretme gibi ihtiyaçları yok. Yavruyu büyütüp öyle salıyorlar vs. Her açıdan bana daha uygun geliyor.[EDIT]Foai,2019-11-07 19:38:04[/EDIT]
Yavru Balık Larvası Gelişiminde Işığın Etkisi
Doğayı, doğalı uygulamak ile ilgili dediklerim konuyu yanlış yöne çekmesin,genelleşmesin. Doğallıktan kastım larva büyüme evresinde gece karanlığı gerekebilir, bazı türlerin ışık hassasiyeti farklı olabilir demeye çalıştım.

[EDIT]Foai,2019-11-04 20:28:22[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,783,964 Mesaj
  • 406,805 Konu
  • 91 Forum
  • 144,312 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,886 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.