sarı prenses yanına bitki ve başka tür

erdalumutturanÇevrim Dışı

İl: Kocaeli
erdalumutturanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 13:41

oğlumun hevesi ile 100 lt lik bir akvaryum aldım. şu  an içinde biri dişi biri erkek olmak üzere 2 adet sarı prenses balıklarım ve bunlara arkadaş olarakta 2 adet tetrazon ile 3 adet gurami balıklarım var. şu an için en büyük problemim akvaryumda bitki bulundurmak, ancak akvaryumcular çiklitlerin bitkiyi pek rahat bırakmayacağını söylüyorlar. Bazı sitelerde ise bunun mümkün olduğunu yazıyorlar. Şayet böyle bitkiler varsa bunların isimlerini istiyorum.

Bir de sarı prenseslerin yanına hangi çiklitlerden almam uygun olur?

Hepinize iyi günler dilerim...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 13:45
Sarı prensesin yanına yunus,mavi prenses alabilirsiniz.

fatih051Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Nigde
fatih051Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 13:49

Çiklit besleyecekseniz, gurami ve tetrazonları o akvaryumcuya iade! edip yerine,  sarı prenses ,ice,akvaryumunuzda yeteri kadar gelişemeyebilir ama yunus,ahli,kadanga türlerinden seçim yapabilirsiniz.Saygılar...(Benim önerim 1 erkek 5 dişi sarı prenses eklemeniz)

akarsanÇevrim Dışı

Özel Üye
[B]1069,3[/B]
İl: Bursa
akarsanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 13:50
Anubians adlı bitkiyi koyabilirsiniz yaprakları kalın olduğu için cichlıt balıkları için uygundur fakat bitkileri zemine iyce  tutturun yada kayaya bağlayarak (misine ile olabilir)sabitlemek süretiyle yerleştirebilirsiniz.Prenseslerin yanına yunus alabilirsiniz.Saygılar

bignoseÇevrim Dışı

İl: Istanbul
bignoseÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 14:07
Bence yunus ve kadanga 100 lt de olmaz.  Kumunu kayasını ve su seviye payını düşünce net  su kapasıteniz 100 lt nın altlarına düşecek. Erişkin boylarını hesap ederek tercih yapmalısınız.Bence en uygunu iceman dir. grami ve tetrazonlarıda bir an önce çıkarmanızı aynı gölün balıklarından tercıh yapmanızı öneriirim.İceman dışında snow prensesde olabilir. Ben de bitki olarak saz var ve çok hoş duruyor.

ercanduruÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
ercanduruÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Temmuz 2006 14:12

Bencede yunuslara 100 lt'de eziyet etmeyiniz onlar okadar alanda gelişimlerini tamamlayamayacaklardır.Eğer sarıprenseslerin yanına başka malawi türü düşünürseniz bence ıceman uygun olacaktır.

Saygılar,

e.duru2006-7-24 14:13:28

nail_chÇevrim Dışı

İl: Yurtdisi
nail_chÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Temmuz 2006 17:34

Merhaba arkadaslar

Bende 450 lt bi akvaryum var bitki besliyorum kalin yaprakli bitkilerin olmasi sart ama ince yaprakli bitkileri kopartiyolar ama kalin yaprakli bitkileride kayalara tutturursaniz daha saglikli olur ve saglam olur.

saygilarimla.