su bulanıklığı

__Ümitcan939__Çevrim Dışı

İl: Istanbul
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 16:59

merhaba arkadaşlar benim akvaryumum büyük ve motoruda güzel motorumun modeli ultra 1 clear benim bu ilk su değişimimdi su değiştim ve
ertesi gün bulandı, düzelmedi düzelmiyorda sebebini bulamadım
yardımlarınız için teşekkürler

*Lütfen imla kurallarına ve noktalama işaretlerine özen gösterelim.Sürekli küçük yada büyük harf kullanmayalım.Saygılar,

*Lütfen imzanıza ad-soyad bilgilerinizi giriniz.

tazz2006-9-30 19:44:34

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 17:26

Ümitcan bey merhaba,

Akvaryumuzun boyutları nedir? Ayrıca içinde bulunan kum, kaya vs gibi malzemeleri (eğer varsa) nasıl temizlediniz.Mümkünse akvaryumunuzun resimlerini konuya eklemenizi rica ediyorum.Bu sayede diğer arkadaşlarda yorumlarını rahatça yazabilirler.

Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 18:50
30*60,taşlarımı ilk önce kovaya alarak musluğun altında sıkı sıkı yıkıyorum...akvaryumum ile ilgili resim yok
__Ümitcan939__2006-9-29 18:51:8

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 19:33

Kumunuzda bir sorun olabilir veya filitreniz yeterince suyunuzu temizlemiyordur.Tabi akvaryumunuzu ne zaman kurdğunuzda önemli suyunuz tam olarakta oturmamış olabilir.Ancakl akvaryumunuzun resmini koymadan net bişey söylemek pek mümkün değil ne yazık ki,kusura bakmayın.

Saygılar.

Gönderim Zamanı: 29 Eylül 2006 19:43
olayı çözdüm teşekkürler...

kumsalÇevrim Dışı

kumsalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 18:53

bende aynı sorunu çekiyorum geleli 3 hafta falan oldu 4 günde bir su bulanıyor yani en fazla 4 gün su dayanıyor ve yağlı(kaygansı)besleyici yağlı yem kullanıyorum bu yüzden olabilir mi??

Lütfen imla kurallarına ve noktalama işaretlerine özen gösterelim.Sürekli küçük yada büyük harf kullanmayalım.Saygılar,

tazz2006-9-30 19:43:42

rhemeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Edirne
rhemeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 19:13
Nehir hanım akvaryumunuz yeni kurulduysa su değerlerinin oturması için 1 hafta kadar beklemelisiniz.bu sırada normal yemlerinizi atın ışıklarınız ve filtreleriniz açık olsun.En geç bir haftaya kadar akvaryumunuzda berraklığı sağlayan yararlı bakteriler üreyecek ve akvaryumunuz berrak olacaktır.Elbette ki bu durum standart akvaryum malzemelerinin kullanıldığını varsaydığımızda bu şekilde gerçekleşir.Saygılar rheme2006-9-30 19:14:17

djmetinÇevrim Dışı

djmetinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 19:39
Tolga bey ilk defa sizden duyuyorum suyun berraklığını sağlayacak bakteriler kelimesini .....Öle brşeymi var acaba ?

sevko31Çevrim Dışı

İl: Antalya
sevko31Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 19:42
   Suda yararlı bakteriler olduğunu bende duydum ama bunun suyun berraklığını sagladıgını sizden duyuyorum saygılar.

rhemeÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Edirne
rhemeÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 19:52
Burada berraklığı sağlayan şey elbetteki yararlı bakteriler ve bunlar akvaryumun dengesinin kurulmasını sağlıyor.İsterseniz akvaryumdaki tüm suyu boşaltıp yerine taze su koyun bakalım berrak olacakmı?.SAygılar

kumsalÇevrim Dışı

kumsalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 23:29

[QUOTE=rheme]Nehir hanım akvaryumunuz yeni kurulduysa su değerlerinin oturması için 1 hafta kadar beklemelisiniz.bu sırada normal yemlerinizi atın ışıklarınız ve filtreleriniz açık olsun.En geç bir haftaya kadar akvaryumunuzda berraklığı sağlayan yararlı bakteriler üreyecek ve akvaryumunuz berrak olacaktır.Elbette ki bu durum standart akvaryum malzemelerinin kullanıldığını varsaydığımızda bu şekilde gerçekleşir.Saygılar [/QUOTE]

öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler ama benim akvaryumun hava motorum sürekli çalışıyor motorum 2 görev görüyor diğeri filtre görevi ama şu bulanık işini hala çözemedim bende akvaryumun suyunu değiştirdim bakalım şimdi ne olacak

AbuÇevrim Dışı

Özel Üye
AbuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 23:43

Nehir hanım merhaba,

Akvaryumunuzun büyüklüğü konusunda bilgim yok ancak akvaryumun suyunu tamamen değiştirmek  balıklarınız için risk taşımakta.Akvaryumunuzda bulunan malzemeleri eğer iyi yıkayıp akvaryuma koyduysanız suyun tamamını değiştirmek bakteri oluşum sürecini yeniden başlatıcaktır.Bunun yerine akvaryumunuzun büyüklüğüne göre % 10 ile 20 arası su değişikliği yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.Kullandığınız yemide değiştirerek bu sorunun tamamen yemden kaynaklanıp kaynaklanmadığı hakkında kesin bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir akvaryumda suyun tamamını değiştirmek balıklarınız için her zaman risk taşımaktadır.

Saygılar.

kumsalÇevrim Dışı

kumsalÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 04 Ekim 2006 23:33
cevaplarınız için çok teşekkürlersu bulanıklığından en sonunda kurtuldum çok şükür artık bulanmıyor dediğiniz gibi % 10 ile 20 arası su değişikliği yapıyorum hafta da 1 yada 2 kez artık düzene girdisu çok berrak oldu ve artık kokmuyor

zabitÇevrim Dışı

zabitÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ekim 2006 08:49
Bu bilgiler ışığında ben de su değişimini uygulasam iyi olcak sanırım ama ısıtıcım japon bakıyorum havalarda soguyor sanırım once ısıtıcı alsam daha sonra su değişimlerini yapsam daha sağlıklı olur? Bu konudaki fikirleriniz nedir? Ben bu işte çok yeniyimde.