ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
z.b.s.k
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
446
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mayıs 2014 23:56
Son Ziyaret:
3 Saat 45 Dakika önce
Toplam Mesaj:
715 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
118 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kamer
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Zonguldak
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

zbsk

SON 10 MESAJI

High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Bu ilgili konuları okumanız gereken bir mevzu. Çok temel olarak düşük nitrat seviyelerinde bitkiler en kırmızı hallerini alıyorlar(mış). Ben aktif toprak olmadan kırmızı bitki işlerine hiç girmediğim için bizzat tecrübe etmedim, aktif toprakla zaten kırmızı oluyor.
Tüplü Co2 Sistem Kurmayı Planlayanlar
Tüpü doğrudan bks’den alırsanız daha uyguna geliyor. 2,67 litre 300 tl + kdv idi, 2 litre 20 lira daha ucuz dediler. Ben yedek tüp için sordum iki hafta önce.
[EDIT]z.b.s.k,2021-05-17 22:18:32[/EDIT]
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Ro suya gerek yok. Bence siz mevcut tabanı Tropica’nın kapsül güvreleriyle destekleyebilirsiniz. Elinizdeki sıvı gübreleri de kullanırsınız. Ama kırmızıları kızartmak sizi zorlayabilir.
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Tropica substrat kullanacaksanız gerek yok kullanmanıza. Başka besin içerikli substratlar için de aynı şekilde.
Belki bazı substtatların kullanımında azot ve fosfor içeren kapsül gübreler eklenebilir ama Tropica’da buna da gerek yok. Firma doğal yoldan azot ve fosfor barındırdığını söylüyor bu ürününün.
Misket gübreler sadece mikro elementler barındırdıkları için ve substratlarda en içeriksizi bile bu mikro elementleri barındıran ürünler olduğu için misket gübre her türlü yersiz olur.

Yüzeyde Ada, Tropica, Jbl aqua soil gibi bir aktif toprak kullanmayacaksanız pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu sefer de işin içine gh ayarlamak dahil olacak.
Aktif topraklarda bile kesinlikle gerekli değil. Belki Ada’da bir nebze...

Kırmızı bitkiler için ekstra bir içeriğe gerek yok ancak aktif toprak kullanımının bitki kızartma işini çok çok kolaylaştırdığı da açık bir gerçek. Yani özel bir şey yapmıyorsunuz zaten kırmızı oluyor. [:)][EDIT]z.b.s.k,2021-05-17 19:24:11[/EDIT]
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Fotoğraftaki gübreleri daha önce görmedim fikrim yok. Üzerlerinde yazan dozlara ve akvaryumunuza koyduğunuz su miktarına göre uygun dozu bulursunuz. Biraz da gübreleme biçimlerini araştırırsanız daha belirgin bir şekil alır kafanızda.
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Taneleri 2-3 mm, 3-4 mm boyutluysa olur. Biraz daha erken dönemde ve daha dikkatli gübreleme gerektirir.
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
Bütün yazılanları okumadım arada söyleyen oldu mu bilmiyorum. Tropica substrat 1cm yeterli 2 ye gerek yok. Soil ise 3 cm az, en az 5cm yapmalı. Substrat 2 olsa bile soil en az 5 olmalı!
Evet bu şartlarla yeterli güce sahip power Led armatürle yetişir. Gübrelemenizle ilgili yorum yapamam hiç bir fikrim yok o gübrelerle ilgili onu da Tropica alırsanız iyi olur. İlk etapta sadece turuncu olanınkullanılıyor 21. Günden itibaren. 56. Günden sonra ise yeşil olanı da ekleniyor.
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
[QUOTE=Edipo]Dediğinizi yapabilirsiniz veya ada power sand üstüne ada amazonia kullanabilirsiniz.[/QUOTE]
Bu soruyu soran biri için zorlayıcı olabilir bu taban.
High Tech Zor Bitkili Toprak Secimi
[QUOTE=ErenArabul]100-70-50h akvaryuma kum secimi olarak ne onerirsiniz. High tech zor bitkili bir tank olacak guzel ve gorsellik. Kum olatak bir abi su sekilde onerdi en alta 3cm lav kirigi bir ustune 2 cm substrate bir ustune 3 cm tropica aqua soil dedi sizce bu uygunmudur yoksa baska onerebileceginiz kum varmidir . Co2 tüp ozmoz su power led (guçlü) sivi gubreler olacaktir filtreleme ise yandan sump ve yuzey emici dusunuyorum[/QUOTE]

Çok uygun bir tavsiye verilmiş. Sadece lav kırığını arka kısımda kullansanız ve 2 cm kullansanız yeterli. Bir de file paket, çorap filan gibi bir şeylerin içine koyun lav kırıklarını. Yarın bir gün bitki sökmeye çalışınca yukarı çıkmaya kalkıp tabanı bozmasın.
Check Valve
[QUOTE=AlperDemir]Merhaba, ben istanın check valveini kullanıyorum. Memnun muyum,evet denebilir. Vidalı olduğundan hortumun çıkmayacağını bilmek güven veriyor. Ama gazı geçirmek için biraz fazla basınç istiyor gibi geliyor, başka bir check valve kullanmadığımdan kıyaslayamıyorum. 3in1 den neden vazgeçtiniz acaba ?[/QUOTE]
Estetik ve moda .)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.