Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması


KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15950
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 21:01
[QUOTE=Neothauma ]2007’den beri bu foruma üyeyim. İnternetle tanıştığımdan beri çocukluğumun, ergenliğimin hatrı sayılır zamanı bu mecrada geçti, gençliğim de geçmekte. Bir gün foruma girip baktım özel üye olmuşum (2008 veya 2009 yazıydı). Hatta forumda tanıştığım dostum Cenk(Sinör) ile aynı gün olmuşuz, Msn’de mutluluktan çıldırışımızı hala hatırlarım. Yine bir sabah foruma girip baktım kıdemli akvarist olmuşum, o da yaklaşık 2 sene önceydi. Bu nedir diye baktım tanımına, sağ olsunlar beni layık görmüşler. Yakında 12. senem dolacak. Şimdi forum hayatımın bu kısa özetini ve bu zamanları neden söyledim? 12 senedir bu forumda çok çeşitli insanla tanıştım: ergenliğin verdiği gazla diklenip ceza yediğim moderatörden tutun da müthiş dostluklar kurabildiğim kaliteli insanlara, önce düşman kesilip sonra dost olduğum hobicilere kadar pek çok profilden insan gördüm. Yakın ilişkiler kurduğum bu insanların pek çoğu (bu gruba kendimi de dahil edersem) tek bir şeyin peşindeydi, o da bu hobiden keyif almak. Ne ünvan ne de statü peşinde olduklarını gördüm. Yani demem o ki siz hobinizi layıkıyla yaparsanız zaten insanlar çevrenizde toplanmaya başlıyor, hak ettiğiniz ilgiyi veya statüyü görüyor ve sahip oluyorsunuz.

Yine bu uzun süre içerisinde değinmek istediğim ve bu başlığın asıl açılma sebebi olan diğer nokta içeriklerin kalitesi. Cenk ile zaman zaman konuşuruz “2009-2011 arası forum ne iyiydi be!” gibisinden söylemlerimiz olur arada. Bunun sebebi o zamanlar hobiciler elindeki nadir türlerle “bakın bende bu var , çok orijinalim, kral benim” mesajını vermekten ziyade yaptıkları icraatler, tecrübeleriyle ön planda oluyordu. Öyle tipler yok muydu? Her zaman vardı, ama günümüzdeki kadar fazla değildi. Bundaki artışın sebebini sosyal medya ile hayatımıza fazlasıyla giren beğenilme arzumuza bağlayanlardanım ben de ki öz eleştiri yapacak olursam zaman zaman buna benim de kapıldığım olmuştur ancak nihayetinde tecrübe paylaşımını her zaman üstün tutmaya gayret eder, özen gösteririm. Günümüze baktığımızda ve bu başlık altındaki ithamlara ve iddialara değinecek olursak; başlık içerikleri ve yazılanlar eskiye göre az nitelikli değil fakat konu sayısı bakımından daha az sayıda olduğunu görüyorum. Yine de hep kötü yönden bakmamız lazım. 2009-2011 senesindeki ülke içinde sahip olduğumuz malzeme ve tür çeşitliliği ile şimdiyi kıyaslayalım mesela. Olumlu yönde dağlar kadar fark var. Eskiden çok nadir bir tür için başlık açıldığında sayfalarca yazı yazılırken şimdi aynı tür için başlık açıldığında az sayıda mesaj gelmesi o türün “sıradanlaştığını” yani artık kolay bulunur olduğunu gösterir ve bu bana göre çok iyi bir şey. Bunun tam zıttı bir durum olarak eskiden beyaz benek için sayfalarca yazı yazılması normal olabilirken bugün beyaz benek için o kadar yazı yazmak manasız ve gereksiz bir zahmet olur , çünkü o üzerine yazılacak pek fazla birşey yoktur , her şey bir tık uzaktadır. Konulara okunup cevap verilmemesini de bu şekilde değerlendirebilirim. [/QUOTE]
Selamlar Armağan bey dediklerinize katılıyorum beyaz beneği herkes anlata bilir ve her hobicinin az bucuk bir aşinalığı kulaktan dolma bilgisi vardır . Amaç sadece burda bu değilki sitenin bir yerinde bununla ilgili binlerce önemli kaynakta olabilir. tekrar açıldığında ben gidiyorum bildiklerimi aktarırken Örnek ahmetle tanışırım onu arkadaşı veli vardır burda bir diyaloğ oluşur hobi kaynaşması olur birde bir şeyi bilmek ayrı şeydir karşı tarafa anlatabilmek hele hele küçük dağları ben yarattım havası edasına bürünmeden yapabilmek ayrı bir meziyettir.
mesela formumuz baya baya etkin bilgili bir arakadaşımız herşeyi çok bildiğinden emin olmama rağmen o konu hakkında fikirlerini yazarken zaten karşısındaki onun vereceği bilgileri bekleyen arkadaşın sıtkı sıyrıla biliyor. karşı taraf gerekli yardımı alıyor ama sinir küpü birdaha soran iki olsun diyor gidiyor.
Bazı şeyler kasma ile zorlamayla ne yaparsanız yapın yürümez bu sevgi işidir duygu işidir emek ister yaptığından zevk almayı ister özveri ister bunlar yoksa zaten istemedik iş yarın karın ağrıtır ya baş diye güzel bir atasözümüz vardır bunla ilgili .
Bunla ilgili açılmış her konuda başka başka isimlerin emeği konuya vermiş olduğu duygu vardır en basiti .
O zaman botları koyarlardı konu açılırdı pat sizi o konu başlığı altında basma kalıp şablon yazının olduğu yere atardı işlem tamam formumuz hobi üzerine olduğundan bu samimiyetsiz bir hava ortamdan başka bir şey doğurmaz üye kazandırmaktan çok kaybettirir bu gibi durumlar .
[EDIT]Kınayu,2019-06-18 18:49:05[/EDIT]

+1: [T]107420,frag[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ceyhÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 11/06/2017
İl: Istanbul
Mesaj: 5896
ceyhÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 21:35
Belli bir tecrübeye ulaşmış üyelerin daha önce cevaplanmış konularda açılan yeni başlıklar ile ilgilenmemeleri bir yere kadar doğal olabilir, ama yeni başlayan arkadaşların ne sormaları gerektiğini bile bazen bilemezken dönüp eski başlıkları araştırmalarını beklemek bana pek işin doğasına uygun gelmiyor, bu gibi durumlarda ya cevap veriyor ya da ilgili konuların linkini ekleyip oradan okumalarını tavsiye ediyoruz. Kaldı ki hobide süreki gelişmeler oluyor, doğrular yanlışa, yanlışlar doğruya evrilebiliyor, ürünler çeşitleniyor, özellikleri değişiyor, hastalıklar ile ilgili tedaviler güncelleniyor, forumda olmanın bir sebebi de bu dinamizme ayak uydurabilmek. Yoksa sormasını bildikten sonra cevaplar google da da mevcut.

Kendi adıma bildiğimi düşündüğüm konularda yorum yazmanın dışında hiç bilmediğim konulardaki başlıkları da okuyup yeni bilgiler edinmekten, ya da bildiğimi sandığım konularda farklı fikirleri okumaktan keyif alıyorum. Zaman zaman zıt fikirlerin de saygı çerçevesinde tartışılmasının kişisel gelişim için gerekli olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar hiç bir mesajımda kimseye sen bu işi bilmiyorsun dediğimi de hatırlamıyorum, değişkenleri çok fazla olan akvaryum ortamlarında aynı konuda farklı üyelerin farklı tecrübeleri olması kaçınılmaz geliyor.

Bu arada özel üye olduğumu tamamen tesadüfen gördüm ve bu forum hayatımda bir değişiklik yapmadı, sadece üye olmaktan da eşit derecede memnundum.


Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T][T]175579,Sheyda27[/T][T]213398,ternapi[/T][T]130632,sbilgic82[/T][T]214103,mustafa59[/T][T]205105,çulsuz[/T][T]107420,frag[/T][T]14613,OrdiBuko[/T][T]215074,Bssan[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]210265,UmitYilmaz[/T][T]130632,sbilgic82[/T][T]214103,mustafa59[/T][T]107420,frag[/T][T]14613,OrdiBuko[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Neothauma Çevrimiçi

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
Kayıt: 30/06/2007
İl: Manisa
Mesaj: 2678
Neothauma Çevrimiçi
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 21:36
Erhan Bey,
Öncelikle bir noktada sizi eleştirmeden edemeyeceğim. Mesajlarınızda sık sık imla ve yazım hatası yapıyorsunuz. Şahsen ben mesajlarınızı okurken anlamakta bazen zorlanıyorum. Bu konuda dikkatli olmanızı rica ederim.

Aynı konuların, aynı tür hakkında bir sürü tanıtım açılmasının herhangi bir sakıncası olduğunu ben de düşünmüyorum, dileyen dilediği kadar konu açar forum kuralları çerçevesinde. Sadece artık tekrara binen, sıradanlaşan başlıklara eskisi gibi rağbet edilmediğinde şikayetçi olunması çok saçma, artık popüler değildir ve ilgi çekmiyordur içerik ne olursa olsun, bu kadar basit. Veya isteyen dilediği gibi yazsın, ister bir hobici önüne gelen her başlığa yazar isterse çok tecrübeli bir hobici sadece okuyup takipçi olarak kalır, her ikisi de özgürlük. Yazılanların niteliğinin eleştirilmesi veya yazmayanın tutumunun eleştirilmesi de bir diğer özgürlük, yine forum kuralları ve saygı çerçevesinde. Komik mi diyeyim trajik mi diyeyim bilmiyorum ama üye olduğum yabancı forumlarda hiç böyle başlıklarla karşılaşmadım, bu tarz şeylerin konuşulduğunu görmedim. Herhalde sosyal medyadaki profilimize haddinden fazla değer veriyoruz.

İki kafadar olarak ithamda bulunduğunuz insanlar bu forum ortamında tanıştığım çok yakın dostlarım olurlar. Özelde problemleriniz vardır , kişisel tartışmalara girersiniz bilemem, benimle paylaştıkları ölçüde haberim olur veya forumdan gördüğüm kadarıyla durumdan haberdar olurum. Ancak ikisi de yine sizin itham ettiğiniz gibi elindeki türlerin reklamını yapıp işin ticari boyutuna önem veren hobiciler değiller. Ürettiklerini satıp yine gelen geliri hobiye yatırma odaklı, tecrübeye önem veren hobiciler.

Umarım tabiri caizse herkesin kurtlarını döktüğü bir başlık olur ve sorunlar burada çözüme ulaşır.

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T][T]175579,Sheyda27[/T][T]213398,ternapi[/T][T]193134,MertYılmaz[/T][T]151628,Mete Duru[/T][T]130632,sbilgic82[/T][T]211822,Alcynone[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]197989,ceyh[/T][T]81103,Kınayu[/T][T]210265,UmitYilmaz[/T][T]130632,sbilgic82[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15950
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 22:00
[QUOTE=Neothauma ]Erhan Bey,
Öncelikle bir noktada sizi eleştirmeden edemeyeceğim. Mesajlarınızda sık sık imla ve yazım hatası yapıyorsunuz. Şahsen ben mesajlarınızı okurken anlamakta bazen zorlanıyorum. Bu konuda dikkatli olmanızı rica ederim.

Aynı konuların, aynı tür hakkında bir sürü tanıtım açılmasının herhangi bir sakıncası olduğunu ben de düşünmüyorum, dileyen dilediği kadar konu açar forum kuralları çerçevesinde. Sadece artık tekrara binen, sıradanlaşan başlıklara eskisi gibi rağbet edilmediğinde şikayetçi olunması çok saçma, artık popüler değildir ve ilgi çekmiyordur içerik ne olursa olsun, bu kadar basit. Veya isteyen dilediği gibi yazsın, ister bir hobici önüne gelen her başlığa yazar isterse çok tecrübeli bir hobici sadece okuyup takipçi olarak kalır, her ikisi de özgürlük. Yazılanların niteliğinin eleştirilmesi veya yazmayanın tutumunun eleştirilmesi de bir diğer özgürlük, yine forum kuralları ve saygı çerçevesinde. Komik mi diyeyim trajik mi diyeyim bilmiyorum ama üye olduğum yabancı forumlarda hiç böyle başlıklarla karşılaşmadım, bu tarz şeylerin konuşulduğunu görmedim. Herhalde sosyal medyadaki profilimize haddinden fazla değer veriyoruz.

İki kafadar olarak ithamda bulunduğunuz insanlar bu forum ortamında tanıştığım çok yakın dostlarım olurlar. Özelde problemleriniz vardır , kişisel tartışmalara girersiniz bilemem, benimle paylaştıkları ölçüde haberim olur veya forumdan gördüğüm kadarıyla durumdan haberdar olurum. Ancak ikisi de yine sizin itham ettiğiniz gibi elindeki türlerin reklamını yapıp işin ticari boyutuna önem veren hobiciler değiller. Ürettiklerini satıp yine gelen geliri hobiye yatırma odaklı, tecrübeye önem veren hobiciler.

Umarım tabiri caizse herkesin kurtlarını döktüğü bir başlık olur ve sorunlar burada çözüme ulaşır.[/QUOTE]
Armağan bey Önelikle yazılarım hep düzenlenmiş olarak görülmesi bu yüzden çünkü kendimde bir yerde yazım imla hatası görünce aşırı rahatısz oluyorum elimden geldiğince formumuz üyelerine saygımdan dikkat etmeye çalıyorum uyarınız için ayrıca teşekkürler. Bende sizin dediklerinizden farlı bir şey demiyorum aslında arkadaşları tanımam etmem bir sorunum yok alıp veremediğim yok burdaki konulardaki yazdıklarımızla sınırlı ben hiçbir zaman olayı başlatan olmadım sadece ilk tanıtıma gidip nasıl oldu yukarda yazdım anlattım keşke o zaman hocam tanıtım yapıyoruz ne yapıyorsun yazdıklarını kusura bakma siliyoruz lütfen deselerdi inanınki bundan daha az kırıcı ve üzücü olurdu. dedim bakın bende ne diyorum olası bende tanıtım olası satış ilanı koyarsam isteyen gelip istediğini söyleye bilir. Yanlız bu türe ( Paracyprichromis Nigripinnis )
İmla biraz sebebide açılmış bir konuya cevap yazılmamış ve benimde kendimde ben bu arkadaşı şimdi bu konuya doyururum diye düşünmüşsem sanki hobideki ilk günüm gibi aşırı bir istek arzu heyacanla mutlu gidiyorum . Sanki konuyu elimden alıyorlarmış gibi biraz aceleci davranıyorum gözümdende kaçanlar olabiliyor .
Hala bu şevkle hobimize ve formumuza azda olsa kıyısından köşesinden bir şeyler katmak kattığını düşünmek bana büyük mutluluk ve sevinç veriyor aranızda olmaktan çok mutluyum çünkü [:iyi:]
Ben kimsenin ne yaptığıyla değil kendi yaktıklarımla anılmak ön plana çıkmak isterim emek verip yazılmış araştırılmış mevcut açılmış konulardan alt bir kaynak oluşturulmuş bunun için baya bir zaman harcanmış e bunlar çöp denilince bende ısrarla arkadaların yapmaya çalıştıklarını yazdım yoksa beni ne ilgilendirir. Hepimiz aynı gemideyiz aynı durum söz konusu balıktan al geri balığa harca bu yüzden hobi .[EDIT]Kınayu,2019-06-16 02:25:44[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Neothauma Çevrimiçi

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
Kayıt: 30/06/2007
İl: Manisa
Mesaj: 2678
Neothauma Çevrimiçi
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 22:09
Peki o halde size bir soru sormak isterim. Benim iki arkadaşım dışında bu başlık altında açıkça ifade etmemiş olsalar da bu konunun size ithafen açılmış olabileceğini düşünen, tahmin edenler var anladığım kadarıyla. Yani başka bazı üyeler de aynı veya farklı sebeplerden dolayı sizden muzdarip görünüyor, hatta bir tanesi açıkça adınızı vermiş ve zaten o noktadan sonra konuşmalar kişisel boyuta doğru yol almış. Arkadaşlarım dışındaki bu sizden muzdarip üyeler hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Böyle sorgular gibi anlamayın lütfen, konunun en büyük muhattabı siz olarak görülüyorsunuz şu an. Aynı şekilde ben ve arkadaşlarım da aynı soruya tabiidir eğer benzer eleştirileri olan üyeler varsa.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15950
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 22:21
[QUOTE=Neothauma ]Peki o halde size bir soru sormak isterim. Benim iki arkadaşım dışında bu başlık altında açıkça ifade etmemiş olsalar da bu konunun size ithafen açılmış olabileceğini düşünen, tahmin edenler var anladığım kadarıyla. Yani başka bazı üyeler de aynı veya farklı sebeplerden dolayı sizden muzdarip görünüyor, hatta bir tanesi açıkça adınızı vermiş ve zaten o noktadan sonra konuşmalar kişisel boyuta doğru yol almış. Arkadaşlarım dışındaki bu sizden muzdarip üyeler hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Böyle sorgular gibi anlamayın lütfen, konunun en büyük muhattabı siz olarak görülüyorsunuz şu an. Aynı şekilde ben ve arkadaşlarım da aynı soruya tabiidir eğer benzer eleştirileri olan üyeler varsa.[/QUOTE]


Armağan bey 2006 altıdan beri burdayım üyelik tarihim 2009 bu süre zarfında bilmem kaç adet payylaşım yapmışım 15 800 adet paylaşım illaki bu kadar süre sayıda birilerinide istemeden kırmış üzmüş olabilirim istemeden,de olsa [:(]
Yani her konuda pembe boyalı ev günlük güneşlik mutlu dünya portresi çizmiyoruz. Arada gerilmeler oluyor tabikide .
Dediğiniz rumuzun sahibi arkadaş daha sonrasında konunun altında dediğimiz rumuzun sahibi gayet güzel doğru yararlı bilgiler verir demiş . Sağolsunlar
Birde bir form düşününkü baya bir zaman verip yapılmış baylaşımların birileri tafrafından övülürken çok az bir kesim tarafından yerilmesi insanın doğasında vardır tersi olsa bir sorun olduğu düşünülürdü zaten bence .


[EDIT]Kınayu,2019-06-18 12:03:08[/EDIT]

Beğenenler: [T]80804,Anuenlil[/T]
+1: [T]80804,Anuenlil[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Neothauma Çevrimiçi

Kıdemli Akvarist
[B]14943,1[/B]
Kayıt: 30/06/2007
İl: Manisa
Mesaj: 2678
Neothauma Çevrimiçi
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 22:37
İşte sizi sorgulayanların, eleştirenlerin sorguladığı nokta da tam olarak bu olsa gerek; nitelik mi nicelik mi veya yazdıklarınız ne derece değerli ? Sizin üzerinizden söylüyorum fakat hepimiz için geçerli şey bu.Bunun mercisi kimse değil, eleştiriden öteye de gitmez. Yapılan eleştirilerin haklılık payı ve kim tarafından yapıldığına göre verilen değer diğer üyelerin taktiri. Bu taktiri oluşturan şey de yine buradaki paylaşımlarımız ve çizgimiz. Benim bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]197989,ceyh[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ceyhÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 11/06/2017
İl: Istanbul
Mesaj: 5896
ceyhÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 23:12
Günlük mesaj sayısı sınırlamasını forum mantığına aykırı buluyorum, yeri geliyor aynı başlık altında defalarca yazışılıyor. Günlük mesaj sayısı fazla olan üyelerin işsiz güçsüz olduklarını varsaymak da varsayım olma ötesinde anlamsız bir tanımlama bana göre, kaldı ki kimin ne iş yaptığı ya da yapmadığı forumun konusu değil.

Konu "Kınayu" özeline döndüğü için o konuda da görüşüm; yazdıklarının tamamen çöp olduğu, hatta çöpten değersiz olduğu fikri fikir sahibini bağlar, her konuda hemfikir olmasak da yeri geldiğinde resmini çizip düzenek önerdiğine, akvaryum yapımı konusunda yardımcı olduğuna, tasarım önerileri verdiğine, samimi olarak yardımcı olmaya çalıştığına ve buna emek verdiğine şahit oldum, ben pek ilgilenmesem de akvaryum tasarımı konusunda yarışmalardan dereceleri de var yanılmıyorsam.

Bir üyenin tarzını antipatik bulabilirsiniz, yazdıklarını beğenmeyebilirsiniz, hemfikir olmayabilirsiniz, bunlara itirazım yok ama o zaman da ya o başlık altında itirazınızı dile getirip halletmeye çalışırsınız, olmadı özel mesaj almayı engeller, sohbet listenize eklemez, yazdıklarını okumaz, telefonda (numaranızı verdiyseniz) bloklarsınız. Tek bir üyeden şikayetçi olmak adına başlık açmak ne kadar anlamlı onu da değerlendirmekte fayda var.

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T][T]107420,frag[/T][T]193238,burakhoca[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T][T]210265,UmitYilmaz[/T][T]107420,frag[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

UmitYilmazÇevrim Dışı

Kayıt: 30/10/2018
İl: Samsun
Mesaj: 447
UmitYilmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 23:28
[QUOTE=ceyh]Günlük mesaj sayısı sınırlamasını forum mantığına aykırı buluyorum, yeri geliyor aynı başlık altında defalarca yazışılıyor. Günlük mesaj sayısı fazla olan üyelerin işsiz güçsüz olduklarını varsaymak da varsayım olma ötesinde anlamsız bir tanımlama bana göre, kaldı ki kimin ne iş yaptığı ya da yapmadığı forumun konusu değil.

Konu "Kınayu" özeline döndüğü için o konuda da görüşüm; yazdıklarının tamamen çöp olduğu, hatta çöpten değersiz olduğu fikri fikir sahibini bağlar, her konuda hemfikir olmasak da yeri geldiğinde resmini çizip düzenek önerdiğine, akvaryum yapımı konusunda yardımcı olduğuna, tasarım önerileri verdiğine, samimi olarak yardımcı olmaya çalıştığına ve buna emek verdiğine şahit oldum, ben pek ilgilenmesem de akvaryum tasarımı konusunda yarışmalardan dereceleri de var yanılmıyorsam.

Bir üyenin tarzını antipatik bulabilirsiniz, yazdıklarını beğenmeyebilirsiniz, hemfikir olmayabilirsiniz, bunlara itirazım yok ama o zaman da ya o başlık altında itirazınızı dile getirip halletmeye çalışırsınız, olmadı özel mesaj almayı engeller, sohbet listenize eklemez, yazdıklarını okumaz, telefonda (numaranızı verdiyseniz) bloklarsınız. Tek bir üyeden şikayetçi olmak adına başlık açmak ne kadar anlamlı onu da değerlendirmekte fayda var.[/QUOTE]
Görüşlerinize ve fikirlerinize tamamen katılmak ile birlikte ufak bir ekleme yapmak istiyorum Ceyhun bey. Konu tamamen bir üye üzerine açılmış gibi gözüksede bence amacından sapmış durumda. Bütün yazılanlar tek tek okunduğunuz da konunun açılma nedeni ve gidiş yönünün tamamen farklı olduğu anlaşılıyor. Benim görüşüm bu başlığın içinde yönetimin alması gereken çok önemli mesajlar yatıyor. Ve o mesajlar sürekli gelmeye devam ediyor. Bence forum açısından çok iyi bir konu oldu. Herkese hayırlı akşamlar[EDIT]UmitYilmaz,2019-06-15 23:31:14[/EDIT]

Beğenenler: [T]81103,Kınayu[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]81103,Kınayu[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ceyhÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 11/06/2017
İl: Istanbul
Mesaj: 5896
ceyhÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 23:41
[QUOTE=UmitYilmaz]
Görüşlerinize ve fikirlerinize tamamen katılmak ile birlikte ufak bir ekleme yapmak istiyorum Ceyhun bey. Konu tamamen bir üye üzerine açılmış gibi gözüksede bence amacından sapmış durumda. Bütün yazılanlar tek tek okunduğunuz da konunun açılma nedeni ve gidiş yönünün tamamen farklı olduğu anlaşılıyor. Benim görüşüm bu başlığın içinde yönetimin alması gereken çok önemli mesajlar yatıyor. Ve o mesajlar sürekli gelmeye devam ediyor. Bence forum açısından çok iyi bir konu oldu. Herkese hayırlı akşamlar[/QUOTE]

Katılıyorum, keşke başlık ve ilk mesaj paralel olsaydı ve kişiler değil sadece fikir/öneri hakkında yorum yapabilseydik.

Beğenenler: [T]210265,UmitYilmaz[/T][T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]210265,UmitYilmaz[/T][T]81103,Kınayu[/T][T]205105,çulsuz[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

voltranÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 16/07/2008
İl: Istanbul
Mesaj: 443
voltranÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 15 Haziran 2019 23:55
Burası hobi için. Olması gerektiğinden fazla ciddiye almaya gerek yok. Canımızın sıkılması için değil rahatlamak sitres atmak, rutini kırmak için hobi. Bu işi tatlıya bağlayalım. Bence uzatmak gereksiz. İsteyen kurallara uyarak 15000 adet yazı yazar veya hiç yazmaz. Bence hobi paylaşınca güzel. İçeriği mükemmel olmak zorunda değil.

Beğenenler: [T]197989,ceyh[/T][T]81103,Kınayu[/T][T]215074,Bssan[/T][T]80804,Anuenlil[/T]
Teşekkür Edenler: [T]81103,Kınayu[/T]
+1: [T]197989,ceyh[/T][T]81103,Kınayu[/T][T]80804,Anuenlil[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MertAÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 25/11/2005
İl: Ankara
Mesaj: 707
MertAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2019 00:01
Ceyhun bey öncelikle ben numaramı kendisi ile paylaşmadım.Kendisini ismini hiç bir mesajımda vermedim. Bazı arkadaşlar bu ismi zikretti ve kendisi üzerine alarak cevap vermeye başladı. Ama bazı takıntıları var ki ismimi soyismimi fotoğrafımı telefon numaramı kaydetmiş.Hala bunun cevabını alamadım.

Benim önerim/sorum mesaj kirliliğini , gereksiz mesajları daha aza indirgemek adına günlük mesaj sınırlaması getirilmeli mi getirilmemeli midir ? Bu şekilde forumda yazılan mesajların kalitesinin artacağına , insanların araştırmaya yöneliceğine neden olacağını düşünüyorum. Ben yaptığım araştırmalarda bir çok kere aramadığım ama işime çok yararlı bilgiler edinmişimdir. İsteyen yine yazar ama açılan başlık sayısının azalması gerçekten ihtiyacı olan üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde gereksiz egolar boş mesajlar sayfalarca yapılan tanıtımlar indirgenecektir. Buna zıt görüşler vardır ki bir kısmı dile getirildi. Sonuçta burası müzakere yeridir ve aksi görüş olmadıkça müzakerenin bir anlamı olmaz.

Bazı arkadaşlar foruma ne kadar çok yazılırsa o kadar para kazanıldığı ile ilgili mesaj yazmış. Arkadaşlar yok öyle birşey. Olsa bile Refet bunu düşünecek bir insan değil.

Erhan bey , aşağıda bir tarih var "Copyright 1999-2018" yazıyor ya işte ben o kadar eski üyeyim forumda. Hatta eski bir moderatörüm ve üniversite zamanında kendi isteğimle bu görevi bıraktım.

Konuyu açma sebebim ,bir üyeye ve yaptıklarına sinirlenmem üzerine olmuştur.Neden bu başlığı açtığıma dair neden-sonuç ilişkisi içermektedir.


[EDIT]MertA,2019-06-16 00:02:36[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

KınayuÇevrimiçi

Özel Üye
[B]14703,1[/B]
Kayıt: 02/10/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 15950
KınayuÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2019 00:07
[QUOTE=MertA]Ceyhun bey öncelikle ben numaramı kendisi ile paylaşmadım.Kendisini ismini hiç bir mesajımda vermedim. Bazı arkadaşlar bu ismi zikretti ve kendisi üzerine alarak cevap vermeye başladı. Ama bazı takıntıları var ki ismimi soyismimi fotoğrafımı telefon numaramı kaydetmiş.Hala bunun cevabını alamadım.

Benim önerim/sorum mesaj kirliliğini , gereksiz mesajları daha aza indirgemek adına günlük mesaj sınırlaması getirilmeli mi getirilmemeli midir ? Bu şekilde forumda yazılan mesajların kalitesinin artacağına , insanların araştırmaya yöneliceğine neden olacağını düşünüyorum. Ben yaptığım araştırmalarda bir çok kere aramadığım ama işime çok yararlı bilgiler edinmişimdir. İsteyen yine yazar ama açılan başlık sayısının azalması gerçekten ihtiyacı olan üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde gereksiz egolar boş mesajlar sayfalarca yapılan tanıtımlar indirgenecektir. Buna zıt görüşler vardır ki bir kısmı dile getirildi. Sonuçta burası müzakere yeridir ve aksi görüş olmadıkça müzakerenin bir anlamı olmaz.

Bazı arkadaşlar foruma ne kadar çok yazılırsa o kadar para kazanıldığı ile ilgili mesaj yazmış. Arkadaşlar yok öyle birşey. Olsa bile Refet bunu düşünecek bir insan değil.

Erhan bey , aşağıda bir tarih var "Copyright 1999-2018" yazıyor ya işte ben o kadar eski üyeyim forumda. Hatta eski bir moderatörüm ve üniversite zamanında kendi isteğimle bu görevi bıraktım.

Konuyu açma sebebim ,bir üyeye ve yaptıklarına sinirlenmem üzerine olmuştur.Neden bu başlığı açtığıma dair neden-sonuç ilişkisi içermektedir.


[/QUOTE]
Olay nerden nere geldi ya kardeşim yararı varsa kısa dönem bende yaptım . Bana değilde asıl size ne mutlu kuyuya bir taş attınız çıkara bilene aşkolsun [:lol:][EDIT]Kınayu,2019-06-19 15:09:12[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MertAÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 25/11/2005
İl: Ankara
Mesaj: 707
MertAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 16 Haziran 2019 00:10
Olayın bir yere gittiği yok , her seferinde başa dönüyor. Bir önceki mesajımda gerekli açıklamayı yaptım ve görünen o ki bu konu yönetimin ilgisini çekmiş.

[QUOTE=Kınayu]
Olay nerden nere geldi ya kardeşim yararı varsa kısa dönem bende yaptım .[/QUOTE]

Ne mutlu size .

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir